PDA

Zobacz pełną wersję : OGOLNIE



switas
02-10-05, 13:45
Zapraszam do dyskusji

DZIADZIA
02-10-05, 14:10
Ostatnie 2 dni czytałem "Nie mów nikomu" Harlana Cobena, myśle że jest to bardzo dobry thriller, trzyma w napięciu naprawde dobrze a zakończenie jest dość zaskakujące. Dziś kupiłem tego samego autora "Bez skrupułów" Jak przeczytam to się wypowiem, ale myśle że też niezłe, bo na Necie było sporo pozytywnych wypowiedzi na jej temat.

DZIADZIA
02-10-05, 16:47
ja teraz czytam "Nigdziebadz" Naila Geimana :) Fajna ksiazka ... jak wszystkie Geimana :pA coś więcej? O czym jest? Jaki gatunek?

pepek
02-10-05, 16:57
ja teraz czytam "Nigdziebadz" Naila Geimana :) Fajna ksiazka ... jak wszystkie Geimana :pA coś więcej? O czym jest? Jaki gatunek?


Najlepsza humorystyczna powieść fantasy lat dziewięćdziesiątych. Pełna niezwykłych przygód, barwnych postaci i niesamowitych zdarzeń. Neil Gaiman, laureat World Fantasy Award, jest znany w Polsce z powieści ''Dobry Omen'', napisanej wspólnie z Terrym Pratchettem.
"Richard Oliver Mayhew, bohater Nigdziebądź, jest w tarapatach. Przyszły na niego, prawdę powiedziawszy, takie kłopoty i takie terminy, że zaczął pisać - w pamięci - pamiętnik. Zaczął tak: Drogi pamiętniku. W piątek miałem pracę, narzeczoną, dom i sensowne życie, o ile w ogóle życie może mieć sens. Potem znalazłem na chodniku ranną, krwawiącą dziewczynę i próbowałem zostać dobrym Samarytaninem. Teraz nie mam narzeczonej, domu ani pracy i wędruję sto metrów pod ulicami Londynu z perspektywą życia krótszego niż jętka o skłonnościach samobójczych. Ha, nic dodać, nic ująć. " - ze wstępu pióra Andrzeja Sapkowskiego, który poleca powieść w serii "Andrzej Sapkowski prezentuje".

juz :)

Shandor
02-10-05, 18:55
To ja zaproponuję POKALANIE Piotra Czerwińskiego, szczególnie dla ludzi urodzonych w latach 70-tych, to taka "powieść" autobiograficzna ale w innym stylu niż wszystkie inne. Naprawdę ciekawie napisana, może jeden cytacik "Głupek przyciąga głupka, głupki łączą się w coraz większe zbiory. Zbiory głupków sklejają się i pewnego dnia wypełnią cały nasz świat, który w końcu pierdyknie jak mydlana bańka."

Lisu
15-10-05, 13:54
Ja niedawno siegnalem po wywiad z wampirem ann rice. Polecam. Ksiazka ma specyficzny klimacik. Szybko sie czyta. Wciagajaca. Powstal tez film na jej podstawie, ktory to obejzalem zanim przeczytalem ksiazke. Ksiazka o niebo lepsza, a poza tym wyjasnia o wiele wiecej. Po przeczytaniu zrozumiemy jak wiele pominieto. Polecam goraco

Karla
16-10-05, 18:37
Mam tez Wampir Lestat tej autorki... wyslac ci??

Velvet
27-10-05, 01:40
pani rice ... przeczytalam prawie wszystkie jej ksiazki. Najbardziej wciagnela mnie "godzina czarownic" wydanie w IV tomach teraz juz nie gustuje w tego typu knigach. Ostatnio dla polepszenia humoru zakupilam Masłowską "wojne..." niezle haselka mozna sie usmiac jak ktos lubi cus typu "forresta gumpa" /chodzi mi o ksiazke/
rzuce pare cytatow:
"Putin zabieraj swe dzieci krzywe"
"spier-dalaj mi z serca i z oczu"
"barman robi do mnie oko. Niechby tak Lewy zrobił do mnie oko, to bym zabił samego i jego całą rodzinę włącznie z kuzynami" :50:

Lisu
29-10-05, 19:06
Karla a masz jeszcze tego wampira Lestata?? hetnie przeczytam a tak samo dobre jak wywiad?