PDA

Zobacz pełną wersję : Dawcy organów



Ambrozja
27-04-08, 23:30
Czy ktoś z Was jest dawcą organów, czy może wydał zgodę na późniejsze ich pobranie. Czy uważacie, że oddawanie organów to odpowiedzialna i godna podziwu decyzja?
Na czarnym rynku taka nerka ksztuje krocie...hmm

Goerres
27-04-08, 23:34
Jest cos takiego jak zgoda domniemana, z braku swojej wiedzy zostalas dojechana.
Rzeczywiscie po smierci przyda mi sie kasa za nerke.

Ambrozja
27-04-08, 23:43
Dobrze, że mam ciebie na /dobrym forum/ inaczej czułabym się taka zagubiona. Nie ma to jak uświadomienie. Jak chcesz się przypieprzać to idź się przytulić do swojego najlepszego kolegi – strasznie monotematyczny jesteś i nudny prosiaczku.

Goerres
28-04-08, 00:18
Ty za to jestes ciekawa, ale mam dla ciebie rade - zabij sie.

stern
28-04-08, 00:35
Nuras kiedys opowiadal o 16 latce znalezionej w Tychach z chirurgicznie wyciętymi wszystkimi organami...Mafia organowa w Polsce istnieje niestety :(

Co do dobrowolnego oddawania - ????????? Nie rozumiem sensu tematu :124:

Jakich postów tu oczekujesz? "Moja córka była chora, oddałem jej nerkę?"

Goerres
28-04-08, 00:46
Aborcja wczula sie w forum i zaczyna powoli nawet napinac. Pokaz buzke kaszalocie

araj
28-04-08, 07:07
Ty za to jestes ciekawa, ale mam dla ciebie rade - zabij sie.

sam sie zabij debilu, te qrwa twoje teksty na krzykach:umrzyj,zabij sie..." madry ty jestes? jeżeli nie pasi ci temat kogokolwiek z dofo,to nie pisz nic po prostu,bo ty nie umiesz pisac normalnie,jak sie z kims nie zgadzasz, a juz napewno nie pisz "zabij sie" ty gores ostatnio kozaczysz,normalnie popisujesz sie jak dzieciak...ale przed kim?

Goerres
28-04-08, 08:22
sam sie zabij debilu, te qrwa twoje teksty na krzykach:umrzyj,zabij sie..." madry ty jestes? jeżeli nie pasi ci temat kogokolwiek z dofo,to nie pisz nic po prostu,bo ty nie umiesz pisac normalnie,jak sie z kims nie zgadzasz, a juz napewno nie pisz "zabij sie" ty gores ostatnio kozaczysz,normalnie popisujesz sie jak dzieciak...ale przed kim?

Przed toba cepie, ban i po sprawie, albo znos moj ciezar.

Ja mam tu misje boska do wypelnienia i nie spoczne, poki tego planu nie zrealizuje.

Ambrozja
28-04-08, 13:20
Goerres "Przesadyzm” wylewa ci się z gaci http://img128.imageshack.us/img128/7535/gazyoa1.gif





"Co do dobrowolnego oddawania - ????????? Nie rozumiem sensu tematu :124:" - Pytam o Wasze zdanie, ponieważ opinie na ten temat są bardzo podzielone. Prawdziwy dylemat pojawia się wtedy, gdy musimy wyrazić zgodę na pobranie organów od bliskiej osoby. Przyznam, ze ja was tez czasem nie rozumiem, ale to szczegół.

Goerres
28-04-08, 17:09
dokladnie, ty nas nie rozumiesz.


Sejm uchwalił ustawę o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów. Przewiduje ona utrzymanie zasady “zgody domniemanej” przy pobieraniu narządów do przeszczepu ze zwłok. Za uchwaleniem ustawy było 372 posłów, przeciwko - 10, nikt nie wstrzymał się od głosu. Posłowie zaostrzyli kary za handel narządami - grozi za to przestępstwo kara od 3 lat pozbawienia wolności, a jeśli z handlu narządami ktoś uczyni stałe źródło dochodu, ma podlegać karze więzienia od lat 5. Obecnie za to złamanie prawa przewidziane są kary: odpowiednio do 3 i 10 lat pozbawienia wolności.

Ustawa utrzymuje zasadę “zgody domniemanej” tzn., że pobrania komórek, tkanek i narządów do przeszczepu ze zwłok można dokonać, jeżeli osoba zmarła nie wyraziła za życia sprzeciwu. Sprzeciw może być wyrażony w formie: wpisu w centralnym rejestrze zgłoszonych sprzeciwów, oświadczenia pisemnego z własnoręcznym podpisem lub oświadczenia ustnego złożonego w obecności co najmniej dwóch świadków.

araj
28-04-08, 18:36
Przed toba cepie, ban i po sprawie, albo znos moj ciezar.

Ja mam tu misje boska do wypelnienia i nie spoczne, poki tego planu nie zrealizuje.

gores,ty sie uwazasz za smiesznego? a moze za twardziela? próbujesz zabłysnąc? tylko,ze to nie ta bajka...a w dodatku jestes fałszywy, ile razy wysłałes mi ostatnio gg: "przepraszam,nie gniewaj sie"??? stern tez pisał,ze cos mu wysyłałeś, dlaczego tam jestes taki potulny baranek a tu taki macho? a wiem,tu jest publika.........ale ty jestes żałosny

nie zbanuje cie, takze mozesz mi też dac negatywa z komentarzem:zabij sie

(i ty śmiejesz sie z sentymenta???prosze,wszyscy,tylko nie ty,człowieku,masz troszke samokrytyki?lusterko?)

Goerres
28-04-08, 19:10
gores,ty sie uwazasz za smiesznego? a moze za twardziela? próbujesz zabłysnąc? tylko,ze to nie ta bajka...a w dodatku jestes fałszywy, ile razy wysłałes mi ostatnio gg: "przepraszam,nie gniewaj sie"??? stern tez pisał,ze cos mu wysyłałeś, dlaczego tam jestes taki potulny baranek a tu taki macho? a wiem,tu jest publika.........ale ty jestes żałosny

nie zbanuje cie, takze mozesz mi też dac negatywa z komentarzem:zabij sie

(i ty śmiejesz sie z sentymenta???prosze,wszyscy,tylko nie ty,człowieku,masz troszke samokrytyki?lusterko?)

Jestem falszywy, jesli ktos juz mi podpadl (np. nabijanie sie ze sterna) i robie to aby zedrzec z kogos lacha. To ty pierwszy zaczales wyzywac i zobacz ze to ty robisz z tego widowisko, ja pisalem do ciebie prywatnie ale ty musisz pokazac wszystkim jaki z ciebie surowy admin i jakim falszywym chujem wg ciebie jestem :)

Zobacz, poza tym rozpieprzasz dziewczynie temat.

araj
28-04-08, 19:15
Jestem falszywy, jesli ktos juz mi podpadl (np. nabijanie sie ze sterna) i robie to aby zedrzec z kogos lacha. To ty pierwszy zaczales wyzywac i zobacz ze to ty robisz z tego widowisko, ja pisalem do ciebie prywatnie ale ty musisz pokazac wszystkim jaki z ciebie surowy admin i jakim falszywym chujem wg ciebie jestem :)

Zobacz, rozpieprzasz dziewczynie temat.zaraz wszystko wywale,takze sorki ambrozja-cierpliwosci

CO QRWA PIERWSZY!!!! DEBIL TO NIE WYZWISKO,TAK NAPISALEM DLA ZAAKCENTOWANIA, PO WTóRE,JAK KAZDY MOZE WYRAZIC SWOJE EMOCJE NA DOFO,TO DLACZEGO QRWA JE NIE??? JAK JA COS NAPISZE,TO ZARAZ AFERA,ZE TO ZBANUJ MNIE,I TAKIE TAM...JA TEZ CHCE OD CZASU DO CZASU PONAPINAC,A Z AMBROZJA TO PROSILEM CIE PRZECIEZ,JAK TY MNIE O COS PROSISZ TO JA TO ROBIE, A JAK JA CIEBIE TO JASNE, ARAJ SE MOZE PROSIC :(

wenus
28-04-08, 19:27
no popatrz , taki ciekawy temat a nie przypadl komus do gustu :)

6 biegowy
28-04-08, 19:53
Ja gdy tylko sie okazja przytrafia daje swoj organ w "odpowiednie" rece.

araj
28-04-08, 19:55
Ja gdy tylko sie okazja przytrafia daje swoj organ w "odpowiednie" rece.

lub usta

6 biegowy
28-04-08, 19:57
lub usta

Zaczne promowac akcje,oddaj organ w odpowiednie dlonie !

araj
28-04-08, 20:05
...lub usta

6 biegowy
28-04-08, 20:43
Oddam organ na przechowanie w cieplym i wilgotnym miejscu.

sztetke
28-04-08, 21:27
organy to pikus,a oddalibyscie swoje cialo dla akademii medycznej ?
to taki rodzaj ekshibicjonizmu chyba .

wenus
28-04-08, 21:32
organy to pikus,a oddalibyscie swoje cialo dla akademii medycznej ?
to taki rodzaj ekshibicjonizmu chyba .

to też pikuś - a oddalibyście swoja duszę diabłu? :)

Enemigo
29-04-08, 11:30
Ja nic nikomu nie oddaje

sztetke
29-04-08, 14:48
a rodziny tych gosci co zaciukali im synow irlandczycy,oddali ich organy irlandczykom.

araj
29-04-08, 17:03
to też pikuś - a oddalibyście swoja duszę diabłu? :)

zalezy za ile

MaT
29-04-08, 17:06
diabłu nie, ale diablicy...