PDA

Zobacz pełną wersję : Wielgachny Problem !!!



araj
05-04-08, 09:31
Sprawa przedstawia sie nastepujaco - indianka kupila nowy hdd(mastora 320gb) i jedna kosc 1024ddr. Na dysku zrobilem 2 partycje i zainstalowalem na jednej xp. Problem pojawial sie juz podczas instalacji,[poniewaz przy automatycznym ponownym rozruchu-w momencie startu,jak liczy ramy i dyski po prostu sie zawieszał, a robił to w momencie "detecting disc"...nic nie mozna bylo zrobic,tylko samemu uruchomic ponownie przez reset lub przytrzymanie włącznika. Instalacja jakos sie powiodla i teraz jest tak,ze 10 razy uruchamiam go bez powodzenia( albo zatrzymuje sie zaraz na poczatku przy obliczaniu dysków, albo jak pojawia sie pierwszy obraz startowy-to zatrzymuje sie on w połowie przejscia z czarnego obrazu . Raz na 10 startów wystartuje normalnie i wszystko działa dobrze.


i teraz moje sugestie-pytania:
**czy moze byc to spowodowane tym,ze dałem partycji systemowej system plików ntfs - komputer jest nie nowy,ma ok. 3 lata, procesor 1,6 ghz, stary system -tez xp prof- miał fat

**czy moze byc system wgrany z błędem?

to,ze cos kopie ta kosc ram wykluczam,poniewaz sprawdzalem na starych ramach i to samo

prosze o jakies rady

Cannabis
05-04-08, 11:03
powinieneś zrobić format biosu, u mnie pojawia się raz na jakiś czas ten sam problem od kiedy jedna z kości ramu uległa degradacji. jak odłączę dysk i podłącze go ponownie to zawiesza sie w tym samym momencie. nie może to być wina systemu bo system jeszcze sie nie ładuje na tym etapie. proponuje wyjąć cały ram włączyć kompa, wyłączyć po paru sekundach, włożyć ram uruchomić wcisnąć F1 i powinno być po problemie :)

Simmek
05-04-08, 18:00
Sprawa przedstawia sie nastepujaco - indianka kupila nowy hdd(mastora 320gb) i jedna kosc 1024ddr. Na dysku zrobilem 2 partycje i zainstalowalem na jednej xp. Problem pojawial sie juz podczas instalacji,[poniewaz przy automatycznym ponownym rozruchu-w momencie startu,jak liczy ramy i dyski po prostu sie zawieszał, a robił to w momencie "detecting disc"...nic nie mozna bylo zrobic,tylko samemu uruchomic ponownie przez reset lub przytrzymanie włącznika. Instalacja jakos sie powiodla i teraz jest tak,ze 10 razy uruchamiam go bez powodzenia( albo zatrzymuje sie zaraz na poczatku przy obliczaniu dysków, albo jak pojawia sie pierwszy obraz startowy-to zatrzymuje sie on w połowie przejscia z czarnego obrazu . Raz na 10 startów wystartuje normalnie i wszystko działa dobrze.


i teraz moje sugestie-pytania:
**czy moze byc to spowodowane tym,ze dałem partycji systemowej system plików ntfs - komputer jest nie nowy,ma ok. 3 lata, procesor 1,6 ghz, stary system -tez xp prof- miał fat

**czy moze byc system wgrany z błędem?

to,ze cos kopie ta kosc ram wykluczam,poniewaz sprawdzalem na starych ramach i to samo

prosze o jakies rady


Misiaczku kochany windows xp ma ograniczenia partycji chyba, to samo tyczy MB /opcja nowy bios/ czasami i tak będziesz w dubie, napisz jaki układ płyty głównej...

Nazwisko
05-04-08, 20:42
mam ntfs na 7 letnim kompie- tak ze to na pewno nie to ;)
dokładny model płyty i hdd podaj

profektus
07-04-08, 11:33
sformatuj raz jeszcze caly dysk podziel go na partycje jeszcze raz kazda sformaltuj osono system pliku nie ma tutaj zadnego znaczenia

zainstaluj system jezeli bedzie się sytuacja powtarzac pokombinuj z pamięciami poprzekladaj je miedzy slotami
(w moim starym kompie mam tak ze kosci mogą być tylko w skrajnych slotach
jak włoze trzecią to komp nie wstaje tak samo jak zamienie je miejscami komp tez nie wstaje)
jak to nie pomoze to albo walniety dysk lub polaczenie z plytą albo sama plyta

araj
07-04-08, 12:35
dzięki za rady, jakos to poszło, zainstalowalem na starym dysku, nowy sluzy jako magazyn, ale cos jest bo potrafi sie zawiesić przy "ponownym uruchomieniu" i8 robi to jak wyzej napisalem,w momencie obliczania ramu i dysków, nie jest to za kazdym razem,ale jest, a jak go wyłacze i ponownie włącze-jest ok, zgupiałem,bo juz nawet tylko na 1 starej kosci to robilem i tez mi ten błąd sie pojawił....na razie jakoś idzie,indianka do mnie nie dzwoni...jak wystartuje to wszystko smiga dobrze(nawet jej service packa 3 wrzuciłem)...a z ramami kombinowalem na wszystkie sposoby, mysle,ze moze bios mozna byłoby wgrac jakis nowszy(jak jest) ,ale tego nie robiłem ,musze najpierw poczytac :)

Simmek
07-04-08, 12:51
Zobacz jaki na płycie jest czipset /via ileś. sis, intel/ sprawdż czy ten czip da radę dyskowi /ide czy sata???/ inaczej jest bedzie kicha
to samo tyczy się ram, konkretnie ile ma prędkości jak za dużo to też będzie kicha...

araj
07-04-08, 12:56
i to moze byc przyczyna....teraz nie sprawdze,bo nie mam jak, ale tak myslalem,ze wlasnie plyta nie daje rady dyskowi i ramom.....jest na to jakas rada? cos podkrecic? czy nie ma?

Simmek
07-04-08, 13:20
i to moze byc przyczyna....teraz nie sprawdze,bo nie mam jak, ale tak myslalem,ze wlasnie plyta nie daje rady dyskowi i ramom.....jest na to jakas rada? cos podkrecic? czy nie ma?

to jest na 100% przyczyna...

można wlutować na płytę nowy czipset...

jak będziesz wiedział jaki czip, to trzeba poczytać czy są nowsze biosy i czy w nowszym biosie zmieniono akurat obsługę HDD i RAM
i jeśli to nie jest asus to na pewno nie na stronie producenta, ale na jakimś rosyjskim forum najszybciej

Możesz jeszcze na chama ustawić w biosie HDD podająć dokładne jego parametry /ilość głowic, sektorów itp./, czesem to dziala

ram można w niektórych płytach też ustawić na konkretną częstotliwość np 400MHZ jeśli kostka jest dobrej firmy to nie powinien się sypać