PDA

Zobacz pełną wersję : Pizza :)



katsiu
25-03-08, 14:22
w sobote zrobilem zajebista pizze ;-) oto przepis:

Ciasto:

400 g maki
30 g drozdzy
4 lyzki oliwy z oliwek
2/3 szklanki mleka rozcienczonego w rownych porcjach z woda
pol lyzeczki soli
szczypta pieprzu
bazylia, oregano, tymianek (co kto lubi )

Make wsypac do duzej miski, dodac rozdrobnione drozdze, sol i przyprawy. Zrobic wglebienie, dodac oliwy i troche mleka rozcienczonego z woda. Wyrabiac ciasto dodajac stopniowo mleko z woda. Ciasto zagniatac ok 10 min. a nastepnie odstawic na godzine w cieple miejsce do wyrosniecia. Ciasto przed wlozeniem na blache walkowac na placek o grubosci 5-6 mm i ponakluwac widelcem.

Sos:

z racji ze nie chcialo mi sie obierac pomidorow ze skory, siekac ich i robic z tego papy zrobilem to szybciej :) mianowicie wzialem sloiczek sosu do spaghetti neapolitan lowicza, wrzucilem 6 zabkow czosnku rozgniecionego w prasce, kilka kropel tabasco, bazylie i oregano, szczypte pieprzu i soli i do lodowki na czas wyrastania ciasta.

Dodatki wg wlasnego uznania, u mnie byly takie:

Szynka
Kielbasa
Boczek (wczesniej podpieczony na chrupiacy na patelni)
Papryka
Cebula
Pieczarki (wczesniej uduszone)
i dwie kostki sera mozarella (robilem serowe brzegi :D )

na poczatku dajemy sos na ciasto a pozniej dodatki jak ktos chce ;) ja na spod daje pieczarki a dopiero pozniej szynke itd, na wierzch ser. pizze pieczemy w 180-200 stopniach przez 25 minut, ser radze dac 5 minut przed koncem pieczenia chyba ze ktos lubi taki chrupki, serowe boczki zabieraja duzo sera ale jak ktos chce to polecam :)

a oto efekt mojej pracy:

http://img214.imageshack.us/img214/7973/pizza2ij4.jpg

profektus
25-03-08, 15:01
u mnie na wsi jeszcze piekarnikow nie mają ale pizza wygląda zajebiaszczo:)

Enemigo
25-03-08, 21:01
Mmmmmmmmmmm :)

sabinka
26-03-08, 00:16
Ene moglbys mi taka zrobic zanim wyjedziesz :(

wenus
26-03-08, 22:21
moj najlepszy przepis na pizze to............................. telefon do pizzerii norton w slupsku :) pychota za 14 zl !! :)
ale podziwiam tych co potrafia i chca zrobic sami :D

Nazwisko
27-03-08, 18:09
Katsiu w sobote testuje twoj przepis... jak nie wyjdzie to ... no

katsiu
19-04-08, 23:02
Katsiu w sobote testuje twoj przepis... jak nie wyjdzie to ... no

i jak wyszlo ? ;>

Goerres
28-04-08, 09:02
chyba bylo z dupy skoro nie odpisuje, albo nazwa pomylil tymianek z cyjankiem i czyta forum z gory [']

sztetke
28-04-08, 10:53
a ja widzialem pizze z jajem na twardo.nie jestem specjalnym fanem (wole makaron),gdzies przeczytalem ,ze posmarowac pizze majonezem ,to jakby naplus wlochom w pysk.no,ale jAJO NA TWARDO...,TO JAK NASRAC DO TALErza.

Porzadny
28-04-08, 10:56
a nie chodzilo czasem o ketchup? bo ja wlasnie cos takiego czytalem, ze oni maja jakies obiekcje jesli chodzi o ketchup. o majonezie nic nie slyszalem.

Nazwisko
28-04-08, 12:50
chyba bylo z dupy skoro nie odpisuje, albo nazwa pomylil tymianek z cyjankiem i czyta forum z gory [']

:)


------------------------
Jakos tak zeszło, pizza była - ale kupna [czyli kupa]

sztetke
28-04-08, 15:01
a nie chodzilo czasem o ketchup? bo ja wlasnie cos takiego czytalem, ze oni maja jakies obiekcje jesli chodzi o ketchup. o majonezie nic nie slyszalem.

keczup to moze jeszcze przelka na niej (z pomidorow w koncu),ale majonez to jak zniewaga narodowa ;).