PDA

Zobacz pełną wersję : Wypowiedzienie umowy o prace.



stuff
27-02-08, 16:31
Zmieniam prace i mam do was kilka pytan. Zatrudniony bylem najpierw na czas próbny 3 miesiace, a 31 pazdzienrnika podpisalem umowe na czas nie okreslony. Okres wypowiedzenia (przy pracy na czas nie okreslny) to jeden miesiac jezeli pracowalem pol roku. No i mi ksiegowa wciska ze moj okres to ten miesiac :/ nie wiem czy chca mnie w konia zrobic czy moze w okres wypowiedzenia wlicza sie tez ta umowe na czas probny?

profektus
27-02-08, 17:25
liczy sie caly staz pracy w firmie lacznie z okresem probnym

stuff
27-02-08, 18:26
to nie dobrze. A mozna jakos skrocic ten okres? Najlepiej tak zeby mi w papierach nie najebali brudu.

Hitman
27-02-08, 20:12
Najlepiej sie dogadac a jak nie to urlop albo L4.

wenus
27-02-08, 21:13
Zmieniam prace i mam do was kilka pytan. Zatrudniony bylem najpierw na czas próbny 3 miesiace, a 31 pazdzienrnika podpisalem umowe na czas nie okreslony. Okres wypowiedzenia (przy pracy na czas nie okreslny) to jeden miesiac jezeli pracowalem pol roku. No i mi ksiegowa wciska ze moj okres to ten miesiac :/ nie wiem czy chca mnie w konia zrobic czy moze w okres wypowiedzenia wlicza sie tez ta umowe na czas probny?

Ja mam umowe na czas nie okreslony ale u mnie okres wypowiedzenia to 3 miesiace :( ( tak mam w umowie napisane ) a jak sie dowiadywalam to faktycznie nie skrocisz tego wypowiedzenia bez porozumienia z pracodawca .Jesli nie przyjdziesz do pracy to bedziesz mial w papierach "porzucenie pracy" , jesli zalatwisz sobie L4 to i tak nie wplynie to na szybsze rozwiazanie umowy a tym samym nawiazanie nowej umowy o prace gdzie indziej.Urlop owszem , mozesz a nawet musisz wziąc za ten okres , ktory przepracowales ( chyba ,ze juz wczesniej w tym roku brales) .Tak jest z tego co ja sie orientuje ale zawsze mozesz zadzwonic do PIP-u .

stuff
27-02-08, 22:41
ok dzieki :) mysle ze narazie zastosuje taktyke za porozumieniem stron.
W sumie mogłbym balaganu narobic bo nie placili mi nadgodzin tylko liczyli jak za normalna godzine pracy ale narazie na luzie bede rozmawial i nie stwarzal problemow.

Porzadny
24-04-08, 12:26
i jaka taktyke zastosowales w koncu?

stuff
24-04-08, 15:24
i jaka taktyke zastosowales w koncu?

Przekupili mnie pieniedzmi :)Dostalem 200zl podwyzki i zostalem :)

Porzadny
24-04-08, 17:38
za jakis czas znowu ich przycisnij. :)

Enemigo
23-05-08, 22:09
Piniondze rzadza swiatem

paniusia
28-10-12, 23:02
Wejdź na radapracownikow.pl , jest tam profesionalnie opisane jak to się wylicza.

malwina87
31-03-13, 23:36
Żeby mnie tak chcieli przekupić :)

stuff
04-04-13, 23:47
juz dawno nie aktualne. Jebany Pseudo niemiec zmieniajacy nazwisko na niemieckie bo to bardzie oplacalne wyzyskiwal ludzi do pracy i kij mu w oko.

małaaa
20-08-19, 13:48
Wiesz, nie znam się na takich kwestiach. Jednak proponowałabym skontaktować się z prawnikiem i on rozstrzygnie twój problem. Możesz to zrobić drogą online, chociażby tutaj https://www.znajdzparagraf.pl/produkt/porady-online/ . Moim zdaniem wtedy będziesz mieć pewność czy zostałeś oszukany, czy też nie.

EJezykowski
14-09-19, 18:27
Z tego co pamiętam to tam są trzy terminy wypowiedzenia umowy.

Solagne
24-03-20, 17:04
Jeśli macie problem z zakresu prawa pracy, a mieszkacie w Bydgoszczy lub okolicy, to polecam kancelarię adwokacką Karola Brysia -https://www.adwokatwbydgoszczy.com.pl/ . Specjalizuje się on w prawie pracy, i na pewno udzieli wam rzetelnej odpowiedzi - wszystko wyjaśni, jeśli trzeba napisze odpowiednie pismo, przygotuje analizę prawną, a nawet może was reprezentować w sądzie, jeśli sprawa tak się potoczy. Jest to rzeczowy, doświadczony mecenas, któremu można zaufać.

Roberton
30-05-21, 21:10
Najlepiej po prostu skończyć umowę za porozumieniem stron. Z reguły teraz ma się 3 miesięczny okres wypowiedzenia pracy - jest to o tyle złe dla pracownika, że przy zmianie pracy daje trochę w kość. Ale z reguły bierze się wtedy cały urlop i jakoś idzie się dogadać, aby ten okres skrócić:)

igor44443676
11-06-21, 18:48
Bardzo ciekawie informacje dowiedziałem się z tego wątku. To na pewno jest bardzo dobrze.
_________________________________________
stalowe wkłady kominkowe (https://www.wkladykominkowe.net.pl/19-stalowe-wklady-powietrzne)