PDA

Zobacz pełną wersję : odzyskac dane...



yardin
14-11-05, 17:43
mam problem a mianowicie padl mi win XP na dysku C wiec zainstalowalem drugiego na D ten stary jest zepsuty lecz moze poprzez DOCUMENTS & SETTINGS wejsc do tych starych profili i tu jest problem moge wejsc do wszystkich oprocz do mojego... w zaalaczniku jak to wyglada.... jak tam wejsc bo mam potrzebne rzeczy na pulpicie starym...

14-11-05, 17:46
Włóz CD z XP i daj tryb naprawy wersji która jest na C:
zobacz czy mozesz wejsc poprzez jakiegoś menedżera plików (Total commander)

Simmek
14-11-05, 17:50
Teraz powinienes uruchomic bez problemow ten z c sprobuj...

yardin
14-11-05, 18:06
no wlasnie sie nie da bo na ty na C chcialem Servis packa 2 nagrac i podczas instalacji wylaczylem kompa bo za dlugo mi sie wydawalo....:( a na drugi dzien jak go wlaczylem to bylo ze przywracanie poprzedniej wersji...... trwalo to ze 2 godziny i tez sie jakby powiesil wiec znowu restart... i sie zjebalo.... a tego mam z SP2 wiec nie da sie naprawic...

Simmek
14-11-05, 18:14
no wlasnie sie nie da bo na ty na C chcialem Servis packa 2 nagrac i podczas instalacji wylaczylem kompa bo za dlugo mi sie wydawalo....:( a na drugi dzien jak go wlaczylem to bylo ze przywracanie poprzedniej wersji...... trwalo to ze 2 godziny i tez sie jakby powiesil wiec znowu restart... i sie zjebalo.... a tego mam z SP2 wiec nie da sie naprawic...

Probowales uruchomic? Tego z c, mi to jakos dziwnym trafem sie udawalo...

Jak nie instalnij takiego samego jak tam, a na przyszlosc sie robi kopie /waznych rzeczy/

6 biegowy
14-11-05, 18:36
Zobacz czy w SAFE MODE gdy zalogujesz sie jako ADMINISTRATOR mozesz wejsc ?

yardin
14-11-05, 18:50
ale ja sie nie moge wogole zazlogowac na tamtym windowsie
tylko na nowy moge

Simmek
14-11-05, 18:53
ale ja sie nie moge wogole zazlogowac na tamtym windowsie
tylko na nowy moge

Dokad startuje ten z c, tzn kiedy? przestaje dzialac?

Papla
14-11-05, 23:36
czy c i d sa na jednym fizycznym dysku, czy to dwa rozne*?

wez pod uwage, ze bedac zalogowanym jako administrator XP na D logujesz sie na C, gdzie nie jestes administratorem i starasz sie dostac do dokumentow "wojtka" ktory jest administratorem na C
zobacz jakie sa atrybuty i poermissions tego foldera i czy nie jest jako "private"

* wyjmij stary dysk, zaloz drugi
zainstaluj xp na drugim c:\windows
podlacz pierwszy dysk, ktory teraz powinien byc D:

zacznijmy od tego co wyzej, jak dalej nie bedziesz mogl sie dostac, to zobaczymy co dalej mozna zrobic

katsiu
15-11-05, 00:28
mam problem a mianowicie padl mi win XP na dysku C wiec zainstalowalem drugiego na D ten stary jest zepsuty lecz moze poprzez DOCUMENTS & SETTINGS wejsc do tych starych profili i tu jest problem moge wejsc do wszystkich oprocz do mojego... w zaalaczniku jak to wyglada.... jak tam wejsc bo mam potrzebne rzeczy na pulpicie starym...
jeśli jesteś adminem tego syska to już piszę. wbijasz do opcji folderów i odznaczasz tam taki bajer. potem bierzesz prawym i właściwości na ten folder co Ci potrzebny. wchodzisz na zakładkę zabezpieczenia później zaawansowane potem na zakładkę właściciel, wybierasz swoje konto na którym jesteś zalogowany, u dołu po lewej zaznaczasz "zamień właściciela dla podkontenerów..." i dajesz zastosuj i ok (jakby się o coś pytał to dajesz TAK )

screeny w załączniku

yardin
15-11-05, 09:59
katsiu Twoj sposob nie dziala:( kurwa a ja musze sie do tego dostac....;/a i niestety partycje C i D sa na tym samym dysku.....

ten zepsuty system w miescu w ktorym sie powinien ladowac systen czyli napisa WINDOWS XP i ten pasen z latajacym niebieskim kwadracikiem.... tego juz wogole nie mia tylko jest czarny ekran

Simmek
15-11-05, 10:12
katsiu Twoj sposob nie dziala:( kurcze a ja musze sie do tego dostac....;/a i niestety partycje C i D sa na tym samym dysku.....

ten zepsuty system w miescu w ktorym sie powinien ladowac systen czyli napisa WINDOWS XP i ten pasen z latajacym niebieskim kwadracikiem.... tego juz wogole nie mia tylko jest czarny ekran

Sproboj: format d i zainstaluj tam ta sama wersje co na C, nie wiem dlaczego, ale jakos potem zawsze /kilkanascie razy/ bez problemow sie wlanczal ten z C...

6 biegowy
15-11-05, 15:43
Jezeli chce Ci sie bawic to mozesz sprobowac wejsc tam przez DOS i skopiowac w ten sposob .
Zakladajac ze mozesz tam wejsc ;
przyklad,
Z:\> to twoja glowna partycja
Z:\>wpisz C:
zakladajac ze C: dziala
C:\>dir
zeby wejsc do folderow wpisz CD i nazwe foldera .

Nie jestem w 100% pewien jak to zadziala z XP ale zakladam ze powinnies byc w stanie otworzyc zalaczniki .exe ,mozesz tez sprobowac skopiowac to co Ci jest potrzebne .

15-11-05, 16:13
Jezeli chce Ci sie bawic to mozesz sprobowac wejsc tam przez DOS i skopiowac w ten sposob .
Zakladajac ze mozesz tam wejsc ;
przyklad,
Z:\> to twoja glowna partycja
Z:\>wpisz C:
zakladajac ze C: dziala
C:\>dir
zeby wejsc do folderow wpisz CD i nazwe foldera .

Nie jestem w 100% pewien jak to zadziala z XP ale zakladam ze powinnies byc w stanie otworzyc zalaczniki .exe ,mozesz tez sprobowac skopiowac to co Ci jest potrzebne .

na dos jest (program) nakładka Norton Commander i nie trzeba bawic sie w polecenia i mamy dodatkowolekki interfejs menedżera plików. :D

6 biegowy
15-11-05, 16:30
zwykle Norton Commander kosztuje pare $$$ no chyba ze moze sciagnac za darmo :)
http://www.freedownloadscenter.com/Search/norton_commander.html

15-11-05, 16:43
NC zip :D