PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawostka :)



Papla
14-11-05, 11:27
W telewizji mamy humorystyczny program, w ktorym wystepuje zyd, john saffran, oraz katolicki ksiadz, ojciec Bob.

http://www20.sbs.com.au/speakingintongues/index.php

http://203.15.102.143:8080/ramgen/media/8934tongues_20051114.rm

Jednym z gosci byla Tuba Boz, dziewczyna studiujaca nauki polityczne, muzelmanka w szmacie na glowie.
Saffran zadal jej pytanie "Koran mowi, ze kobieta powinna byc skromna, nie powinna uzywac zadnych kosmetykow, makijazu itd zeby nie "kusic" mezczyzn, ale widze ze ty masz kolorowane brwi. Czy to przypadkiem nie jest zaprzeczenie tego co koran mowi"
Na co ona odpowiada " to nie jest kosmetyk, to jest cohl (czyli cos jak henna) ktory jest uzywany dla celow medycznych"
Saffran - "ale przeciez zaden mezczyzna na ulicy nie bedzie sie zastanawial czy ty nosisz makijaz czy to jest lekarstwo"
Tuba - "nie, muzelmanskie kobiety uzywaja to tylko jako srodek medyczny, poniewaz jest to zdrowe dla oczu, brwi i rzes"

http://203.15.102.143:8080/ramgen/media/5030bobsbillboard_20051107.rm


a tutaj - gra dla kazdego dobrego chrzescijanina .. no i polaka.. zakatrup zyda

http://www20.sbs.com.au/speakingintongues/index.php?pg=so#

14-11-05, 12:21
Czy jesteś Rasistą..??

tibor69
14-11-05, 12:37
Sekciarz od kosmitów ma najlepszy atak specjalny, Papcio słabe ma te ryby swoje i powolny jest. Programu nie obejrzałem bo używam real alternative a on coś strumieni nie łapie.

Papla
14-11-05, 12:55
ze niby co.. czy ja jestem rasista?
nie wiem, bo co to jest rasista?

jezeli "nie-rasista" jest np. sentyment, to ja chyba jestem rasista

14-11-05, 13:06
ze niby co.. czy ja jestem rasista?
nie wiem, bo co to jest rasista?

jezeli "nie-rasista" jest np. sentyment, to ja chyba jestem rasista





a tutaj - gra dla kazdego dobrego chrzescijanina .. no i polaka.. zakatrup zyda
moje pytanie padło zaraz po TYM Twoim stwierdzeniu.. (patrz wyzej )

Papla
14-11-05, 13:13
:) hahah.. patrzac na poglady niektorych tutaj i na sp. nkt mialem wrazenie ze "zakatrupic zyda" to jest ulubiona gra kazdego mlodego polaka.. a ze kazdy polak to przeciez chrzescijanin .. hahaha

a co do zydow jako takich.. duzo argumentow za, duzo przeciw, ale wiecej za niz przeciw

14-11-05, 13:16
czujesz sie bardziej polakiem czy Australijczykiem ..??

Papla
14-11-05, 13:50
szczerze mowiac, to trudno powiedziec... nie da sie stwierdzic bardziej/mniej itd. to zalezy od okolicznosci, od tego z kim jestes itd

wyobraz sobie ze jest mecz polska anglia, no to przeciez wiadomo ze kibicujesz polsce, bo chociaz szmaciarze, to sa "nasi szmaciarze", z drugiej strony, bedac w stanach nigdy nie powiedzialem ze jestem polakiem, tylko ze mam polish background, bo nieraz bylo wstyd.
zaley tez co masz na mysli... na pewno jestem zwiazany z polska kultura, historia, jezykiem, sztuka.. ale z drugiej strony, co ja moge miec wspolnego z niektorymi ludzmi, ktorzy tez nazywaja sie polakami?

wieśniak
14-11-05, 13:56
wyobraz sobie ze jest mecz polska anglia, no to przeciez wiadomo ze kibicujesz polsce, bo chociaz szmaciarze, to sa "nasi szmaciarze"

Ci "szmaciarze" są na 23 miejscu w rankingu FIFA na sto kilkadziesiat państw Ci szmaciarze zakwalifikowali się do MŚ ,Ci szmaciarze właśnie wygrali wysoko mecz z trzecią drużyną ameryki południowej.

Nie masz o czymś wiedzy to milcz kangurze.Całe szczeście ze nie przyznajesz się do polskości,oszczedzasz nam wstydu.

14-11-05, 13:57
a ja nadal nie widze prostej odpowiedzi na moje proste pytanie, zawsze wszystko tak bardzo komplikujesz..??

tibor69
14-11-05, 14:09
Proste odpowiedzi to Lepper daje. Życie jest trochę bardziej skomplikowane. Ale co ja tam wiem... :18:

Papla
14-11-05, 23:13
ssmyku, pytanie tylko z pozoru jest proste, a ja staralem sie dac jak najbardziej wyczerpujaca odpowiedz, bo nie da sie odpowiedziec na nie w kryteriach tak/nie.
Watpie, czy ktokolwiek, kto spedzil duza czesc zycia poza polska bedzie ci w stanie dac krotka i jednoznaczna odpowiedz.
gdybys spytal sie "czy jestes polakiem" - inna sprawa, polakiem sie rodzisz, a polskosci sie nie wyrzekasz

6 biegowy
15-11-05, 02:54
My tu gadu gadu a ja mam zdjecie najwiekszej suki tego roku :)