PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie wino uważacie za dobry aperitif?



K-A-S-I-A
15-11-07, 18:51
Ostatnio kupiłam sobie SUTTER HOME WHITE ZINFANDEL - wino różowe gronowe półwytrawne kalifornijskie

http://www.dostawy.pl/sklep/img_items/b/060/6096.jpg


i uważam, że jest świetne :chill:
Pierwszy raz tak mi zasmakowało wino

o tym winie:

Pochodzenie: Kalifornia Cechy: Lekkie wino o przyjemnym owocowym aromacie. Wyczuwalny smak świeżych truskawek i arbuza doskonale orzeźwia. Zawartość alkoholu 9,5%. Temperatura podawania: 10-12stC. Może być podawane do drobiu, ryb, sałatek, świeżych owoców i deserów. Doskonałe jako aperitif.
(1L 34.52zł)

JaMajka
15-11-07, 19:26
ja lubie kadarkę przed, po i zamiast:D

araj
15-11-07, 19:30
ja lubie kadarkę przed, po i zamiast:D

...czego :10:

Indianka
15-11-07, 19:32
Campari :106:

JaMajka
15-11-07, 19:43
...czego :10:

no wiesz? obiadu:124:

araj
15-11-07, 19:50
to ostry seks sie teraz obiad nazywa? :10:

sztetke
15-11-07, 19:58
to ostry seks sie teraz obiad nazywa? :10:

do sexu tez wino dobre,grzeje,szczypie i leczy.calkiem fajna zabawa.

JaMajka
15-11-07, 20:03
to ostry seks sie teraz obiad nazywa? :10:

to aperitif sie teraz nazywa wino pite przed ostrym seksem? ;)

pozatym... dobry ostry seks i bez wina ale lepszy jak nawinie (sie:))

araj
15-11-07, 20:07
to ciekawe,ale troche niebezpieczne na tym winie

JaMajka
15-11-07, 20:24
to ciekawe,ale troche niebezpieczne na tym winie

niebezpieczne to sa zwiazki:) na winie... a sex:14::piwo::17::120:

araj
15-11-07, 21:47
niebezpieczne to sa zwiazki:) na winie... a sex:14::piwo::17::120:

...a jednak

profektus
16-11-07, 12:15
ja lubie kadarkę przed, po i zamiast:D


kadarka jest wypaśna:)
a zwłaszcza przed:D

Shandor
17-11-07, 13:16
ja ostatnio lubię dusze monacha - tanie i dobre - mołdawskie gronowe

Enemigo
18-11-07, 13:47
Ja lubie Komandosa :oko2:

Porzadny
18-11-07, 13:51
nie pijam z win, ogolnie.
czasami sie zdarza, ze wypije.
najlepsza jest wodka z sokiem plus lod to jest dopiero ape cos tam :)

sabinka
18-11-07, 19:43
:104: kadarka :) wczoraj poszly butle, kaca zero :oko2:

Nazwisko
18-11-07, 20:04
ja ostatnio lubię dusze monacha - tanie i dobre - mołdawskie gronowe

Jechalem niedawno przez Mołdawie, tam teraz winnica na winnicy :) tylko winnice i patwiska, ciekawy klimacik

sztetke
18-11-07, 20:13
ja nie moge na moldawskie dobre trafic,kwasne jakies i wala piwnica,ale to malo,da sie to zniesc,tylko to strasznie puste wino.

z ukrainskimi podobnie,ale udalo sie znalezc dobre; koblevo (to chyba firma jest).jakis gruzinski szczep dobry,wino czarne i garbnikowe.
tylko na ukrainie nie bywam.


jaka wy ta kadarke pijecie,taka za 14 zl ?

Porzadny
18-11-07, 20:30
pija ta w kartoniku i szpanuja :)

sztetke
18-11-07, 21:33
czasem z kartonu lepsze od kadarki,pilem we wloszech,nie bylo zle (to znaczy syfne),a kadarka bywa.

JaMajka
18-11-07, 23:24
Kadarka z butelki, żaden kartonik, ok.7-8zł za butelkę.
Ale jak byłam w Bułgarii to.... hehe 2litrowa butla kadarki (no taka plastikowa jak na wode, oni w takich fajnych baniakach sprzedają) kosztowała w przeliczeniu na nasze z "lewych" ok. 4zł:104: a taka jak u nas butelczyna za 8zł, u nich "na nasze" to ok.2zł. Tak rodzi się przemyt:oko2:

sztetke
19-11-07, 09:34
Kadarka z butelki, żaden kartonik, ok.7-8zł za butelkę.
Ale jak byłam w Bułgarii to.... hehe 2litrowa butla kadarki (no taka plastikowa jak na wode, oni w takich fajnych baniakach sprzedają) kosztowała w przeliczeniu na nasze z "lewych" ok. 4zł:104: a taka jak u nas butelczyna za 8zł, u nich "na nasze" to ok.2zł. Tak rodzi się przemyt:oko2:


o dzizus,to nie lepiej kupic sobie niemieckiego belta z matka boska za 12 zl i miec przynajmniej poczucie ,ze nie pije sie jakiegos paskudztwa ?.

kadarke probowalem ze 3 razy i za kazdym razem to byla porazka.
ta prosto z bulgarii na pewno jest lepsza (taj jest zazwyczja zawsze,np z tokajem mialem porownanie).

dobre wino z bulgarii robi Slavyantsi.takie za 20 pare zl ,juz jest wrecz zajebiste.

jade dzisiaj z plecakiem na zakupy,bo w tej zasranej dziurze nie ma nic,poza tym do ktorego doplaca espedientka.

sabinka
19-11-07, 19:28
to miales jakas dziwna kadarke, moja ostatnia byla wrecz wspaniala :) (i nie, nie zaczelam jej pic po 5ciu piwach ;) )

sztetke
19-11-07, 19:32
a ty po ilu piwach ja pilas,bo w spanialosc nie uwierze.kadarka moze byc do wypicia,albo syfna innej nie pilem.

sabinka
19-11-07, 19:41
:6: wez przeczytaj moj post do konca to nie bedziesz pytal o te piwa

oczywiscie ze przesadzilam z ta wspanialoscia, ale ja ogolnie nie bardzo lubie wino i zwykle jak pije takie jakies w okolicach 15 zl to jest bee, dziwnie gorzkie i czuje taki niesmak. a kadarka to bylo pierwsze wino ktore po prostu mi smakowalo :) (tylko nie porownuje jej do prawdziwych dwogich win.... chodzi mi o takie w tych okolicach...) widocznie mam ja z lepszego zrodla, twoje jakies przemielone :D

sztetke
19-11-07, 19:57
nie trzeba byc milionerem ,zeby pic w miare dobe wino,trzeba wiedziec jakie jest dobre.niemieckie jak pisalem (biale-jakies 12-14 zl) ,bedzie ci napewno smakowac bardziej niz czerwone jakiekolwiek (tak na poczatek) wina sie czlowiek uczy pic,zreszta tak jak piwo,nikomu nie smakuje to na poczatku.

a z tym piwem to nie lapie do tej pory,o co chodzi z dokonczeniem posta ?

JaMajka
19-11-07, 20:01
ja wolę czerwone, półsłodkie zawsze właściwie i jakoś nie zanosi się na zmiany. Kadarkę bardzo sobie cenię, naprawde mi smakuje, w przeciwieństwie do podobnej klasowo i też Bułgarskiej Sophii.

Porzadny
19-11-07, 20:01
@Sabinka pij slodkie to nie bedzie gorzkie :)

sabinka
19-11-07, 20:02
dobra, jejj.... sztetke.... ja sobie napisalam ze kadarka jest dobra z tych tanszych win, ale ja sie nia nie upajam, nie wpadam w euforie na jej widok i nie pije codziennie do obiadu, wiec nie musisz mi pisac instrukcji jakie zaczac pic wino i do czego bo nie mam takiej potrzeby :)

a z tym piwem chodzilo o to ze NIE zaczelam jej pic po ilus piwach ze mi sie pochrzanilo ze jest dobra tylko byl to pierwszy i jedyny trunek dla mnie akurat tego konkretnego wieczora :) no a ty sie po tym pytasz po ilu piwach ja pilam...


Porzadny niemazaco

Enemigo
12-03-08, 23:02
Niezle emocje wywowalal post o winie ;)

stuff
01-06-08, 00:00
"lzy soltysa" lub "zemste traktorzysty" :D
a tak serio ostatnio chyba w angorze (?) czytalem ze gdziesz we wloszech sprzedaja wino z wizerunkiem naszego kochanego papieza a stoji obok wina z etykieta stalina i hitlera :) no i polaczki sie deneweruja.

Enemigo
01-06-08, 06:41
a taka jak u nas butelczyna za 8zł, u nich "na nasze" to ok.2zł. Tak rodzi się przemyt:oko2:

Nie znam nikogo kto by przemycal lub mial dostep do "przemytnikow" handlujacych kadarka :)

Simmek
01-06-08, 10:02
A mi wczoraj rano wystrzelił korek z mojego własnoręcznie sporządzonego wina prosto w otwartą obudowę od komputera i musiałem dopić pół butelki...:(

Enemigo
01-06-08, 11:06
A mi wczoraj rano wystrzelił korek z mojego własnoręcznie sporządzonego wina prosto w otwartą obudowę od komputera i musiałem dopić pół butelki...:(

Ooooo to Simmek podziel sie jakimis przepisami :)

Ja kiedys robilem wino z wisni, ale mega chujowka mi wyszla :(

Simmek
01-06-08, 13:20
Ooooo to Simmek podziel sie jakimis przepisami :)

Ja kiedys robilem wino z wisni, ale mega chujowka mi wyszla :(

Wino się robi z winogrona, z wiśni to bełty mogą powstać jedynie
a to nie żadna sztuka:

zrywa się winogron jak najpóźniej
dwa dni stoi w skrzyneczce
potem się gniecie w wiaderku emaliowanym i odstawia na tydzień czasu jak zacznie ładnie walić
się przeciska przez jakąś czystą szmatę
przelewa do 34 litra gąsiora dolewa h2o
zasypuje cukrem tak 5-7 kg w zależności od słodkości winogron
i czeka 2 miesiące...

araj
01-06-08, 13:38
prawdziwy facet pije whyski :thx:

k0573k
02-01-09, 23:53
odkrycie z polki bardzo dolnej - basztowe pol slodkie wchodzi jak zloto
narazie nic innego mi nie podchodzilo