PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawe czy sie uda?



wenus
12-11-07, 21:28
Od przyszłego roku koniec z poborem do wojska :chill:

Koniec z poborem do wojska. Platforma Obywatelska chce zawiesić ten obowiązek już od przyszłego roku - dowiedziało się radio RMF. "To pomysł Tuska, bardzo mu na tym zależy" - mówi dziennikowi.pl Zbigniew Chlebowski z PO.
Przyszły premier powiedział o swoim pomyśle posłom podczas piątkowego, zamkniętego dla mediów, spotkania z klubem PO. Podkreślił, że - oprócz wycofania wojsk z Iraku - zawieszenie, a potem likwidacja poboru, to główne zadanie nowego ministra obrony. Bogdan Klich ma wykonać je już w przyszłym roku. Jeśli okaże się to niemożliwe, najpóźniej w roku 2009.

"To pomysł Donalda Tuska. Bardzo zależy mu na tym, by pobór znieść już w przyszłym roku. Ale ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły" - wyjaśnia dziennikowi.pl Zbigniew Chlebowski z PO.

Stworzenie w pełni zawodowej armii kosztuje sporo, ale się opłaca. W USA wojska z poboru nie ma od zakończenia wojny w Wietnamie w 1973 roku. Pentagon wyliczył, że co roku Stany Zjednoczone oszczędzają na tym co najmniej 2,5 miliarda dolarów. W armiach z poboru trzeba wciąż szkolić od podstaw nowe roczniki, później ich umiejętności są niepotrzebne.

Zawodowi żołnierze służą m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Portugalii; od 2001 roku poboru nie prowadzi Hiszpania. Na zawodowstwo niedawno przeszli też Czesi. Za dwa lata zawodową armię będą mieli Włosi i Węgrzy, a do 2015 roku Litwa, Łotwa i Estonia.

:poklony: :poklony: :poklony: :poklony:

JaMajka
12-11-07, 21:32
Genialny pomysł, Tusk ma + :) tylko statystyki wyższego szkolnictwa wśród mężczyzn mogą spaść:brech2:

Porzadny
12-11-07, 21:34
stany biora najemnikow w zamian za obywatelstwo. sporo ludzi tak sluzy.
czytalem ostatnio jakis artykul.

MaT
12-11-07, 21:43
Ostatnio gdzieś słyszałem, że do 2012 r, a teraz 2009. Co nie zmienia faktu, że jest to dobry pomysł. Tak samo, jak ten, że w 2008 powinniśmy opuścić Irak i skończyć babranie się w tym bagnie z którego nic tak naprawdę nie wynika.

Oczywiście Kaczyński jest przeciw, gdyż jego zdaniem byłaby to oznaka słabości...

araj
12-11-07, 21:59
i co sie tak cieszysz wenus? ze synowie nie pójdą? kazdy facet powinien pójść, a najlepiej jak araj-do piechoty marynarki i nie na 9 miesiecy(czy ile tam tyeraz jest),na min 2 lata

Porzadny
12-11-07, 21:59
Kaczynski sam jest slaby. Z Iraku trzeba wyjsc jak najszybciej. Takie moje zdanie.

wenus
12-11-07, 22:01
i co sie tak cieszysz wenus? ze synowie nie pójdą? kazdy facet powinien pójść, a najlepiej jak araj-do piechoty marynarki i nie na 9 miesiecy(czy ile tam tyeraz jest),na min 2 lata

ciesze sie , bo pojda tylko wtedy kiedy sami beda chcieli :chill:

Porzadny
12-11-07, 22:03
i co sie tak cieszysz wenus? ze synowie nie pójdą? kazdy facet powinien pójść, a najlepiej jak araj-do piechoty marynarki
Na ile byles?


Kiedys smialismy sie z kumpla. Ja mowie, ze wojsko to syf i nie ma po co tam isc. A on mi jakies kity wstawia. W koncu chcial zablysnac i mowi, ze w wojsku to nawet mozna bylo drugi zawod sobie zrobic. To ja sie pytam, a jaki. A on, no np. prawo jazdy ja zrobilem i bylem kierowca. A koles do niego ta prawo jazdy robic 2 lata. Buahaha. :)

araj
12-11-07, 22:08
bylem 2 lata,nie pływałem,bylem na szkółce,później mat i szkolenie mlodych do południa poligon,taktyka ,musztra,strzelanie,po południu teoria....z pesperktywy czasu absolutnie nie zaluje, te 2 lata byly niesamowite,jak np. spotkam sie ze szwagrem przy kieliszku,to mozemy gadac 2 dni nonstop o armii :)

wenus
12-11-07, 22:17
bylem 2 lata,nie pływałem,bylem na szkółce,później mat i szkolenie mlodych do południa poligon,taktyka ,musztra,strzelanie,po południu teoria....z pesperktywy czasu absolutnie nie zaluje, te 2 lata byly niesamowite,jak np. spotkam sie ze szwagrem przy kieliszku,to mozemy gadac 2 dni nonstop o armii :)

i tak tworzy sie historia :)

whatever
13-11-07, 00:30
wojsko mam gdzies, nie powinno byc nic na sile. nie ma żołnierzy, nie ma wojen!
szkole skonczylem w 2001. pare tygodni temu znow bylem na WKU i powiedzieli mi, ze jak przez najblizsze 18 miesiecy mnie nie wezma to ide do rezerwy. przez 6 lat sie nie dalem, to i przez najblizsze 18 miesiecy tez sie nie dam. strata czasu, wole pacowac i zarabiac pieniadze

yardin
13-11-07, 08:45
wedlug mnie jest wiele osob, ktore chca isc z wlasnej nieprzymuszonej woli do monu. ja nie bylem i tak naprawde nie zamierzam isc. ale tusk dobrze mowi!

MaT
13-11-07, 13:22
wojsko mam gdzies, nie powinno byc nic na sile. nie ma żołnierzy, nie ma wojen!
[...]

- Nie ma polityków, nie ma wojen!

araj
13-11-07, 14:33
bo trzeba miec jaja,zeby isc do wojska...a jak nasza matke ziemie zaatakuja robale,to co? bedziecie uciekac,bo nie bedziecie umieli zmienic magazynka w kalachu

<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/2PPCMCobdQ4&rel=1"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/2PPCMCobdQ4&rel=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>

Indianka
13-11-07, 20:10
[QUOTE=wenus;276620]Od przyszłego roku koniec z poborem do wojska :chill:

Koniec z poborem do wojska. Platforma Obywatelska chce zawiesić ten obowiązek już od przyszłego roku - dowiedziało się radio RMF. "To pomysł Tuska, bardzo mu na tym zależy" - mówi dziennikowi.pl Zbigniew Chlebowski z PO.

Dobrze że znoszą.......bo kto niby mialby służyc w wojsku jak zaraz po szkole wyjeżdżają :)))

wenus
13-11-07, 20:11
[QUOTE=wenus;276620]Od przyszłego roku koniec z poborem do wojska :chill:

Koniec z poborem do wojska. Platforma Obywatelska chce zawiesić ten obowiązek już od przyszłego roku - dowiedziało się radio RMF. "To pomysł Tuska, bardzo mu na tym zależy" - mówi dziennikowi.pl Zbigniew Chlebowski z PO.

Dobrze że znoszą.......bo kto niby mialby służyc w wojsku jak zaraz po szkole wyjeżdżają :)))

Araj przywiezie swoich synow zeby przeszli szkole zycia :D

Indianka
13-11-07, 20:14
Widzę że dobrze nam idzie cytowanie :))):))):)))

wenus
13-11-07, 20:16
Widzę że dobrze nam idzie cytowanie :))):))):)))

normalnie zacytowalam , nie wiem czemu tak wyszlo :10:

Porzadny
13-11-07, 23:33
bo trzeba miec jaja,zeby isc do wojska...a jak nasza matke ziemie zaatakuja robale,to co? bedziecie uciekac,bo nie bedziecie umieli zmienic magazynka w kalachu


Przyznam sie. Jakby nas zaatakowaly robale to bym zwymiotowal. :(

portia
14-11-07, 17:43
tylko idiota będzie się upierał przy naszej armii z przymusowym poborem
już dawno powinni zlikwidować ten burdel
w mojej firmie zrobiliśmy to już jakiś czas temu i nikt tego nie żałuje
ale...
osobiście uważam, że każdy powinien trafić na przeszkolenie tak ze 3 m-ce
ale to ma być szkolenie - takie ostre i rzeczowe w piz.. i na gaz
podstawy używania broni, musztra, praca na sprzęcie i zapoznanie sięz techniką wojskową, jakiś mały poligonik na koniec i do domu

Wujek
15-11-07, 01:41
tak a ja dostałem wezwanie że mam sie zgłosic do głównej siedziby woja pokazać ze jestem studentem albo nie !
Lol i gdzie tu logika