PDA

Zobacz pełną wersję : Stłuczka - likwidacja szkody



Nazwisko
31-10-07, 19:04
Dzisia sympatyczna pani skasowała mi lusterko i wgniotła drzwi :zgnite:

spisałem wszelkie dane + opis zdarzenia , pani sie ładnie podpisała...

Jak ktos miał ostatnio stłuczkę to piszcie na co uwazac przy likwidacji

sabinka
31-10-07, 19:08
ja moge Ci tylko napisac ze likwidator ma prze*ebana prace :zgnite:

Nazwisko
31-10-07, 19:16
ja moge Ci tylko napisac ze likwidator ma prze*ebana prace :zgnite:

:D wiem, ze mna tez nie bedzie mu łatwo :zgnite:

Nazwisko
31-10-07, 20:06
ja moge Ci tylko napisac ze likwidator ma prze*ebana prace :zgnite:

hmmm korekta, bo wyglada ze sa biedni likwidatorzy i sku**synki klienty...

Ja im nie zazdroszcz tej pracy , ale to ich wybór... a prawda jest taka ze wiekszosc likwidatorów jak tylko trafi na naiwniaka to tak go zerznie ze gosc zapłaci 50% kosztów naprawy i jeszcze mu vat odlicza :mad:

sabinka
31-10-07, 20:12
radze ci tak nie pisac bo tu sie jeden z nich wlasnie zarejestrowal :zgnite:

Nazwisko
31-10-07, 20:19
Sabinka ja nie pisze ze wszyscy sa tacy, ale wiele firm żeruje na niewiedzy zwykłych poszkodowanych ludzi ...

a z nowym kolega chetnie podyskutuje na ten temat :)

ooplicz
31-10-07, 21:49
wszystko zalezy od firmy ubezpieczeniowej kazda firma to inna polityka...
podstawowe pytania przy likwidacji szkody zeby szybko miec kase i bez wiekszych problemow (nie zawsze sie da) to: gdzie jest sprawca ubezpieczony, czy masz wykupione AC jesli tak to w jakiej firmie.. , czy gdzies zglaszales juz ta szkode, jaki pojazd uszkodzony, jakie uszkodzenia, ile ma lat, gdzie chcesz go naprawiac czy w zwyklym tanim warsztacie czy tez moze w autoryzowanym serwisie, jakie sa okolicznosci powstania szkody, jakie dane masz sprawcy (tak naprawde to nr tel do sprawcy jest czasami najbardziej przydatna rzecza), czy wystepujesz z jakimis innymi roszczeniami oprocz naprawy samochodu... no to takie podstawowe dane, ktore sa potrzebne zeby cos powiedziec wiecej jak sie do tego zabrac

Nazwisko
01-11-07, 09:16
samochód sprawcy ubezpieczony jest w firmie Benefia, nie mam Ac ale nawet gdybym miał to wydaje mi sie ze likwidacja szkody z własnego ubezpieczenia to nie najlepszy pomysł [ ale tu moge sie mylic] na ta chwile jeszcze nie zgłaszałem - chce sie dobrze "przygotowac" bo rozmowy o ile wiem od poczatku sa nagrywane i czasem jedno niepotrzebne słowo moze narobic probemów - szkode nalezy zgłosic niezwłocznie wiec mysle ze dzis popołudniu wystarczy,
samochód uszkodzony to honda civic V generacja rocznik 95 , zniszczone zostało lusterko oraz wgniecione drzwi [wgniecenia sa stosunkowo niewielkie ale w jednym miejscu przebija wewnetrzny profil - wiec wypchniecie w tym miejscu prawdopodobnie nie wchodzi w gre,


gdzie chcesz go naprawiac
no i tu zaczynaja sie zasadnicze pytania
zakładajac ze naprawe zrobie byle gdzie to za lusterko zapłace 125zł +300 zł malowanie -szpachlowanie + 100 montaż-demontaz =około 525zł i niby mam wyremontowany samochód tyle ze autko planowałem sprzedac w ciagu najblizszego roku ... a to oznacza ze sprzedac mi go bedzie trudno [ bo bite] a jak juz sprzedam to jednak taniej....
opcja 2. to daje samochód do serwisu Hondy i wtedy ceny wygladaja tak
nowe lusterko 250- 350 zł
nowe drzwi 1800zł [teoretycznie mam prawo do przywrócenia stanu samochodu sprzed wypadku czyli orginalne drzwi i orginalne lusterko]
+malowanie
+ montaz-demontaz
= sporo ponad 2000 zł
[a przy sprzedazy i tak bede musiał puscic taniej bo bedzie widac róznice w odcieniu ]

ooplicz
01-11-07, 10:01
no z tym AC to mogloby ulatwic sprawe bo mialbys np AC w PZU zglosil bys sobie ta szkode u nich i najprawdopodobniej bardzo szybko dostal w miare wysokie odszkodowanie a oni by sie juz potem martwili zeby uzyskac potwierdzenie sprawcy i wyregresowac odszkodowanie z Benefi, a co do naprawy, raczej nie radzilbym naprawiac takiego staruszka w serwisie ani tez nie kupowac czesci zamiennych w ASO... bo moze sie to potem odbic na tobie (ale nie jestem w stanie powiedziec na 100% bo nie wiem jak w tej firmie licza odszkodowania) najlepiej wstrzymaj sie z decyzja do czasu otrzymania kalkulacji... (bardzo mozliwe ze ta firma ma podpisana umowe z warsztatami wspolpracujacymi z ktore za taka kwote jaka oni wyliczyli naprawia ten samochod) wtedy tylko upowazniasz taki warsztat do odbioru odszkodowania i sie nie martwisz... ale tez bym tak za chetnie nie naprawial w formie bezgotowkowej bo upowaznisz jakis warsztat odstawisz tam samochod do naprawy ubezpieczyciel nie wyplaci jeszcze odszkodowania i warsztat nie bedzie chcial wydac samochodu i to wtedy moze potrwac dlatego takie wazne zeby miec telefon do sprawcy aby zadzwonic do niego i zmusic do potwierdzenia tej szkody... a co do rozmowy przy zglaszaniu to nie ma raczej czegos takiego ze jedno slowo moze zawazyc potem na wyplacie odszkodowania... po prostu powiedz mniej wiecej to co jest napisane w oswiadczeniu, z pytan trudniejszych to bedzie w jakiej formie bedziesz chcial otrzymac odszkodowanie i najprawdopodobniej bedziesz mial do wyboru forme bezgotowkowa albo przelew na konto... jesli Ci zalezy na czasie to wybierz przelew (miej przy sobie nr tego konta) bo zanim wybierzesz warsztat i go upowaznisz to moze potrwac a z upowaznieniami warsztaty moga byc problemy aczkolwiek w wiekszosci przypadkow nie ma problemow no i jak nie prowadzisz zadnej firmy i nie bedziesz odliczal VAT w US to przy pytaniu czy jestes platnikiem podatku VAT nalezy powiedziec ze NIE, bo czesto ludzie mowia ze sa platnikami VAT a sie okazuje ze tak powiedzieli bo np jak kupuja w sklepie chleb to placa VAT :D aha no i mam nadzieje ze jestes jedynym wlascicielem pojazdu bo jezeli nie to inna osoba bedziesz musiala upowaznic Ciebie do odbioru odszkodowania lub tez we dwojke upowaznicie warsztat

Nazwisko
01-11-07, 10:11
Dzieki za szybka odpowiedz

http://img143.imageshack.us/img143/915/zmianarozmiaruimg5041bv3.jpg (http://imageshack.us)

http://img138.imageshack.us/img138/2014/zmianarozmiaruimg5043sl0.jpg (http://imageshack.us)

Nazwisko
01-11-07, 10:12
dopatrzyłem sie teraz ze całe drzwi poszły do srodka jakies 5mm [ w stosunku do progu ]

----------------------------------------

wiec tak , dostaje wycenę ale sie z nia nie zgadam co moge zrobic ?
czy stanowisko firmy w takiej sytuacji jest sztywne i odsyłaja na droge sadowa czy mozna cos wynegocjowac ?

sabinka
01-11-07, 11:26
widzisz nazwa, gdyby nie ja to o ile mniej bys wiedzial :oko2:

Nazwisko
01-11-07, 13:35
Dzięki !!!! :)

ooplicz
01-11-07, 14:58
mozesz sie odwolywac na pismie ale wynik odwolania zalezy od tego od czego sie odwolasz bo jak np cos zle policza albo jakas czesc nie taka dadza... albo cos innego powala to nie ma problemu natomiast jezeli nie bede Ci sie podobaly np. ceny czesci zamiennych, stawki RBG to przy takim staruszku moze byc ciezko raczej beda sztywno trzymac sie swojego stanowiska.. ale zawsze na samym koncu pozostaje sad, pewnie wygrasz, ale czy warto dla tych paru zlotych sie meczyc?

Nazwisko
01-11-07, 16:17
daj spokój z sadem :) to było czysto teoretyczne pytanie, poprostu ciekaw jestem jaki mam wpływ na decyzje o sposobie naprawy.

Mechanik do którego dzwoniłem twierdził ze moge sie domagac wymiany tych drzwi na nowe[ale jak sie juz przekonałem mechanicy rózne rzeczy opowiadaja] ,
jak twoim zdaniem powinna byc usunieta ta szkoda ?

ooplicz
01-11-07, 16:53
nie wiem nie jestem rzeczoznawca :)... ale teoretycznie w kalkulacje dostaniesz tak zrobiona zeby jak najmniejszym kosztem naprawic samochod czyli jak Ci zakwalifikuja drzwi do naprawy to znaczy ze gdzies je naprawisz a jak drzwi do wymiany to znaczy ze najprawdopodobniej nigdzie ich nie naprawisz :D

Papla
27-11-07, 15:33
a moze od razu powiedz za ile chciales sprzedac samochod, i niech sobie pzu wezmie rozbitka i naprawia a tobie zaplaci tyle co chciales

Nazwisko
28-11-07, 00:06
He he na ta chwile pani sprawczyni nie zechciala potwierdzic swojej winy, dzisiaj do niej dzwonie ciekawe co wymysliła :zgnite:
Papla w tym wypadku ubezpieczycielem jest Benefia
bo my sa juz amerykany mamy 100 firm ubez. LoL

terfa
25-03-19, 14:38
W mojej sprawie doradztwa szukałem w http://radcaprawnykadziolka.pl/ Świetna pomoc, pełen profesjonalizm

EJezykowski
14-09-19, 18:27
Wydaje mi się, że ubezpieczenie powinno to pokryć.

adrian222we
12-06-21, 08:41
Dużo z tego wątku się dowiedziałem. Ten wątek naprawdę jest bardzo ciekawy.
__________________________________________________ _
szufelki automatyczne (https://centralne-odkurzacze.net/18-szufelki-automatyczne)

Małgosia77
26-09-21, 10:19
U nas konieczne było też sprzątanie po wypadkach (https://vector-uslugi.pl/sprzatanie-po-wypadkach/). Na szczęście ubezpieczenie pokryło koszty profesjonalnej firmy, która się tym zajęła. Przez nieuwagę naprawdę może dojść do tragedii, u nas było to tylko skasowane auto, jednak mogło skończyć się dużo gorzej...