PDA

Zobacz pełną wersję : alkohol na pokladzie samolotu



sabinka
17-10-07, 20:14
orientuje sie ktos moze ile mozna wziac w bagazu alkoholu na poklad samolotu lecac z kraju UE do pl? :10:
bo znajduje tylko ile mozna WWIEZC, a nie wiem jak to jest z samolotami....

z gory dzieki;)

6 biegowy
17-10-07, 20:17
orientuje sie ktos moze ile mozna wziac w bagazu alkoholu na poklad samolotu lecac z kraju UE do pl? :10:
bo znajduje tylko ile mozna WWIEZC, a nie wiem jak to jest z samolotami....

z gory dzieki;)

Zaleznie od linii lotniczej zakladam,wydawalo mi sie ze wcale nie mozna wnosic alkoholu w bagazu podrecznym w LOT-cie ale moge sie mylic.

sabinka
17-10-07, 20:18
no wlasnie tez teraz pomyslalam ze to zalezy od linii, zaraz sie dowiem o jaka chodzi i jak nie znajde to bede potrzebowala pomocy dalej ;)
i do bagazu podrecznego nie, bo tez czytalam ze nie mozna, chodzi o ten taki co sie oddaje :p

6 biegowy
17-10-07, 20:22
no wlasnie tez teraz pomyslalam ze to zalezy od linii, zaraz sie dowiem o jaka chodzi i jak nie znajde to bede potrzebowala pomocy dalej ;)
i do bagazu podrecznego nie, bo tez czytalam ze nie mozna, chodzi o ten taki co sie oddaje :p

zakladam ze mozesz zadzwonic do LOT-u i zapytac,w tym przypadku (nie mowiac o podrecznym) powinno to byc standardowe,ostatnim razem ktos mi cos tlumaczyl o tym ze moge wywiezc do litra spirytusu chyba.

6 biegowy
17-10-07, 20:25
http://ec.europa.eu/publications/booklets/others/58/travelling_pl.doc

Tu jest wiecej informacji

sabinka
17-10-07, 20:35
no tak, tylko w tej broszurze jest znowu tylko o przewozeniu, a nie o samolotach.
musze zadzwonic do tych linii, tak bedzie najlepiej :)

profektus
18-10-07, 11:16
zasadniczo jest tak ze jezeli wnosisz jakies płyny z zewnątrz to musisz je oddac na bagaz mówie tutaj tez o kosmetyczce w podrecznym nie mozesz mies zandnych substansji przekraczających chyba 100ml....w bagazu nadanym! ostatnio przewoziłem 6L wódki i było ok ale nie wiem jaka jest górna granica
co do podręcznego to mozesz oczywiście tez przewozić alkohol ale tylko ten kupiony w strefie bezcłowej i tylko oryginalnie zapakowany np. przez baltonę(pakują ci to na kasie) ale jeden myk jezeli otworzysz ten worek w króry jest zapakowany alkochol to musisz go wypić:) nie przepuszcza cię już z naruszoną zawartością przez kolejną odprawę...

Papla
18-10-07, 11:58
chyba tyle samo ile jadac samochodem...

ale po co wiezc drzewo do lasu :)

sabinka
18-10-07, 12:21
chyba tyle samo ile jadac samochodem...

ale po co wiezc drzewo do lasu :)
po to ze to nie chodzi o przewozenie wodki tylko czegos burzujskiego czego moze nie byc :oko2:
(dobra, wiem ze i tak pewnie jest :124:)
no niewazne :)

she
18-10-07, 23:28
zakladam ze mozesz zadzwonic do LOT-u i zapytac,w tym przypadku (nie mowiac o podrecznym) powinno to byc standardowe,ostatnim razem ktos mi cos tlumaczyl o tym ze moge wywiezc do litra spirytusu chyba.

wydaje mi się acz pewna nie jestem, że w bagazu podręcznym nie można w ogóle płynów wnosić lub jakieś skromne ilosci, wiecie, te obostrzenia po tych atakach ;-)

no a w bagazu tym który do luku bagazowego idzie, nie wiem, ale wiem, że kilka butelek z nami leciało i nie było z tym nigdy problemów - zawsze bralismy 'pamiątki regionalne' :zgnite:

Hitman
19-10-07, 00:53
A ja stracilem ostatnio 1l wysmienitej wisniowki domowej, bo byla bez akcyzy(kazali ja wyrzucic).
Dobrze ze zabralem ze soba osobe 3 do kontroli bo jeszcze by mnie tam zgwalcili w tej bagarzowni.

Nazwisko
19-10-07, 15:52
A ja stracilem ostatnio 1l wysmienitej wisniowki domowej, bo byla bez akcyzy(kazali ja wyrzucic).
Dobrze ze zabralem ze soba osobe 3 do kontroli bo jeszcze by mnie tam zgwalcili w tej bagarzowni.

Oddałes wisniówke :124:co z ciebie za Polak ????

she
20-10-07, 20:34
Hit, trzeba było wypić duszkiem przy odprawie :p

Hitman
20-10-07, 20:46
Niestety nie bylo wyjscia cala sprawa rozgrywala sie juz poza granicami panstwa w bagazowni bez swiadkow i musialem robic to co mi kazali.
Co do picia to znam kolesia ktory odwalil taka sztuke zaraz przed kontrola bagazu podrecznego i nie polecial juz nigdzie, wsadzili go do aresztu i wypuscili dopiero na drugi dzien.