PDA

Zobacz pełną wersję : Czy istnieją jeszcze prawdziwi SkinHead's ?? Jak ich postrzegacie ??



Wujek
14-08-07, 16:15
Teoria na temat powstania subkultury skinheads mówi, że pierwsze grupy skinów wywodzą się z fuzji modsów (młodzi angielscy moderniści zafascynowani modą i skuterami, wywodzący się z klasy robotniczej) i rudeboys, jamajskich chuliganów - stylizujących się na gangsterów z lat 50. (garnitury i kapelusze jako wyraz elegancji), którzy przyjeżdżali do Anglii przywożąc ze sobą nową muzykę z Karaibów. Obydwie grupy, przypadkowo podobne do siebie, oddziaływały na siebie nawzajem, tworząc w połowie lat 60. XX w. pierwotną postać nowej subkultury.

Skinheadzi tradycyjni przejęli od modsów tradycję jeżdżenia skuterami (najlepiej i najmodniej Vespy lub Lambretty) i elegancki sposób ubierania się przy zachowaniu ostrego minimalistycznego szlifu (proste spodnie marki Levi's, polówki, kraciaste koszule, kurtki typu Harrington, baranie kożuchy oraz płaszcze typu Crombie). W odróżnieniu od swoich poprzedników ich styl był bardziej zbliżony do wyglądu angielskiej klasy robotniczej (np. kurtki typu Donkey i „eleganckie” buty robotnicze). W odróżnieniu od "zwykłych" modsów słuchali więcej ska niż soul, a także przejmowali nową muzykę – reggae. Dlatego też inną nazwą na wczesne reggae jest skinhead reggae (pojawiające się później na fali Two Tone). Nosili krótko obcięte włosy, jednak nie do gołej skóry. Charakteryzowała ich też tendencja do tworzenia zwartych i zamkniętych gangów, obracających się na wybranym terenie, oraz nieco wyższy poziom agresywności nawet niż u hard modsów (najagresywniejszego odłamu subkultury).

Intensywny rozwój tej subkultury zaczął się wraz z zanikaniem klasycznych, elegancko ubranych modsów, około roku 1969. Wyrazem muzycznym tej fali było odchodzenie od klasycznych zespołów jak The Who i The Kinks, które w swoich utworach wyrażały frustrację i niechęć młodzieży z biednych, robotniczych środowisk do brytyjskiego establishmentu na rzecz tanecznego ska i rocksteady (często o tekstach o podobnym zabarwieniu). Fala ta zaczęła zanikać po mniej więcej 2 latach, gdy największą popularnością w Wielkiej Brytanii zaczął cieszyć się ruch hippisowski, promowany przez The Beatles.

Pierwotna subkultura skinheadów była w zasadzie zjawiskiem czysto brytyjskim, które nie przyjęło się w innych krajach i zanikło niemal całkowicie nawet w Wielkiej Brytanii na początku lat 70. XX w.

http://www.acs.bg/Tolerance_museum/9_1/papers/p3/skinheads.jpg

Właśnie co o tym myślicie !?
Jakie jest wasze zdanie na temat Skin's.
Jak zawsze postrzegaliście tą subkulturę ??

http://zloty18.wrzuta.pl/audio/iHDonXVxnF/
Polska muza trochę rasizmem śmierdzi ale wałek spoko.

Goerres
14-08-07, 18:33
Moje zdanie na temat wszelkich subkultur : chuj z nimi.

Porzadny
14-08-07, 18:40
Mialem kiedys szwede.

Shandor
14-08-07, 20:24
kiedyś ganialiśmy się po ulicach... oni nas a my ich :D

wiekszość to jakieś półmózgi były, i marnie pokończyli... a z tych, których oni ganiali to nawet lekarze wyrosli :124:

juSta
14-08-07, 21:13
Moje zdanie na temat wszelkich subkultur : chuj z nimi.

amen.

araj
14-08-07, 21:15
debilowo

OZESZLOL
14-08-07, 21:50
Myślałem ze temat bedzie " czy istnieja jeszcze jakies dziewice ? " ;)

Co do skinów są zupełnie niepotrzebni

Wujek
15-08-07, 00:49
Ta ale każdy myli nazioli ze skinami... ja jestem raczej H|C więc ogólnie mam to gdzieś, ale prawdziwi skini żyli poto żeby się dobrze bawić... piękna subkultura :D