PDA

Zobacz pełną wersję : chimichurri

smoke
07-08-07, 20:19
sos do pieczystego z grilla, ale nie tylko.

5 srednio duzych cebul, pokroic bardzo drobno, dwa peczki pietruszki i 8–12 zabkow czosnku, sztange selery, 8–10 ostre papryczki - rowniez bardzo drobno (pietruszke posiekac). 2 pomidory bez skorki i pestek jak wyzej. wymieszac z 2–3 stolowymi lyzkami soli, 1 lyzka cukru i 1 pieprzu – wszystko ladnie wymieszac. 12 lyzek stolowych otcu (ja uzywam balsamico) i okolo 20 lyzek wody zagotowac. goracy wywar wlac do tego co juz gotowe (pietruszka, cebula itd) i mieszajac dolac oleju z oliwek albo co ma sie pod reka - okolo 20 lyzek stolowych. po wystygnieciu do sloika z nakretka i czekac 4 – 7 dni. smakuje super, ostry, oleju, ktory osadzi sie na gorze uzywac do pieczenia – to znaczy smarowac nim mieso podczas pieczenia na grillu. tuz przed zdjeciem miesa u rusztu solic i pieprzyc. smacznego!

araj
07-08-07, 20:58
kuchciki powinni powitac chlebem i sola smoke w "kuchni" :)

mineczka
07-08-07, 21:11
kuchciki powinni powitac chlebem i sola smoke w "kuchni" :)

Kiedyś musi być ten pierwszy raz :)

http://img502.imageshack.us/img502/9002/chlebduzeak6.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-08-07

smoke
07-08-07, 21:37
dzieki! bo zapomnialem: sloiki trzymac najlepiej w lodowce przez te siedem dni, podobno przyspiesza fermentacje! ja zrobilem taka porcje dzisiaj (wyszly mi trzy sloiki 0,5 litra) i mam nadzieje, ze juz w sobote bedzie ok. jesli ktos z was tez ma zamiar wyprobowac ten przepis - prosze o podanie wynikow.

w nastepnym odcinku podam przepis na sos bearnaise!

mineczka
08-08-07, 21:05
jesli ktos z was tez ma zamiar wyprobowac ten przepis - prosze o podanie wynikow.

Poczekamy najpierw czy Ty przeżyjesz niemazaco

SaiykoPat
08-08-07, 21:29
co to sztanga saletry?

mineczka
08-08-07, 21:36
co to sztanga saletry?
Saletra -czyli soda
Sztanga czyli coś co waży dużo (tak w każdym razie ja to rozumuję :) )

Papla
24-09-07, 11:54
nie saletry, tylko zielone od SELERA, a sztanga, bo nie bulwa :)

mineczka... ty bys naprawde przez jedna literowke wrzucila torbe saletry do sosu?:96::96::))):)))

Miekki
24-09-07, 11:57
ładnie byś rodzinke załatwiła :D

Papla
25-09-07, 03:41
zabic, to by nie zabila, ale niezla by uboat mial sraczke

niemiecki
25-09-07, 04:38
sos do pieczystego z grilla, ale nie tylko.

5 srednio duzych cebul, pokroic bardzo drobno, dwa peczki pietruszki i 8–12 zabkow czosnku, sztange selery, 8–10 ostre papryczki - rowniez bardzo drobno (pietruszke posiekac). 2 pomidory bez skorki i pestek jak wyzej. wymieszac z 2–3 stolowymi lyzkami soli, 1 lyzka cukru i 1 pieprzu – wszystko ladnie wymieszac. 12 lyzek stolowych otcu (ja uzywam balsamico) i okolo 20 lyzek wody zagotowac. goracy wywar wlac do tego co juz gotowe (pietruszka, cebula itd) i mieszajac dolac oleju z oliwek albo co ma sie pod reka - okolo 20 lyzek stolowych. po wystygnieciu do sloika z nakretka i czekac 4 – 7 dni. smakuje super, ostry, oleju, ktory osadzi sie na gorze uzywac do pieczenia – to znaczy smarowac nim mieso podczas pieczenia na grillu. tuz przed zdjeciem miesa u rusztu solic i pieprzyc. smacznego!
Juz mi sie podoba ,kiedys to wyprobuje:)

mineczka
28-09-07, 21:28
mineczka... ty bys naprawde przez jedna literowke wrzucila torbe saletry do sosu?:96::96::))):)))
Dobrze ze wiem do czego sluzy saletra -a na swoje pytanie odpowiedz sobie sam:)
W woli wyjaśnienia po saletrze sie niemiłosniernie "beka" :96:
A szczegolnie gdy ma sie gazy -dodac do saletry soli ,wody i podobno po kłopocie :)

Papla
29-09-07, 04:41
i po co to wszystko komplikowac.

ja np. bym nie dal sztangi saletry wcale