PDA

Zobacz pełną wersję : placki z łososiem i śmietaną.



she
16-07-07, 12:22
Ostatnio jadłam coś przepysznego!
okrągłe placki ziemniaczane, jak najmniej tłuste, średniej wielkości były ułożone po 2 na talerzu: na nich leżały wędzone plastry łososia, zaś obok gorzka śmietana, kawior, cebula, cytryna i starte jajko - oczywiście wszystko w różnych kupkach i osobno a nie wymieszane zeby można było wybrać taką wersję którą się najbardziej lubi.

Danie chyba nie wymaga długiego przyrządzania, idealne na lato, zdrowe, przepyszne.
cały szkopuł twki jednak wtych plackach które nie mogą być za tłuste ani nazbyt wypieczone.

Myślę, że warto coś takiego sprobować.

mineczka
16-07-07, 20:57
Gorzka śmietana?-Nie jadłam jeszcze takiej:124:
Co do placków to uwielbiam wypieczone takie chrupiące :2:
Jajko starte same ,czy zrobiona jakaś pasta z jajka?

she
16-07-07, 21:23
jajko starte :) nie pasta, ale starte na drobnej tarce(gotowane na twardo i ścierane), gorzka śmietana to taka niesłodzona, no w sumie placki można chyba zrobić jak kto lubi, w koncu jedzącemu ma smakować :D generalnie to jajko, kawior, cytryna i cebula to dodatki: moim zdaniem najlepsza jest kombinacja: łosoś, placek, śmietana i łosoś, placek, cebula. Ale to kwestia gustu, chodzi o to, że nie trzeba robić wszystkiego jeśli się nie lubi :)

mineczka
16-07-07, 21:32
gorzka śmietana to taka niesłodzona

Czyli kwaśna śmietana?(gęsta)
U mnie w domu jemy palcki z kefirem lub jogurtem z ogórkiem i czosnkiem ,ale mi smaka narobiłaś na placki chyba sobie jutro zrobię :)

she
16-07-07, 21:45
ja nie jem nic przy czym trzeba stać przy kuchence :D za gorąco!! :D

moja babcia robi takie, że kupuje serek waniliowy, kroi jabłka i miesza z tą masą ziemniaczaną, podaje z cukrem pudrem
też całkiem spoko są bo jabłka nadają kwaskowatości słodkiemu plackowi waniliowemu :) ale niestety: dokładnego przepisu i proporcji nie mam więc jak ktoś lubi eksperymentować to może sprobować ale nie ręczę czy to będzie zjadliwe :zgnite:

portia
16-07-07, 21:58
ja ostatnio produkuję Crème Fraîche - jest to francuska śmietana która ze względu na dużą zawartość tłuszczu daje się bezpośrednio podgrzewać i się nie waży, dodatkowo po schłodzeniu daje się ubijać bez konieczności dodawania jakichkolwiek dodatków.
Mieszamy szklankę kremowej śmietanki z 1-2 łyżkami maślanki, mieszamy i odstawimy na dobę w temperaturze pokojowej do zgęstnienia. Po tym okresie ponownie mieszamy, pojemnik zamykamy i możemy trzymać do 2 tygodni w lodówce.

Nazwisko
17-07-07, 08:05
Najlepsze placki to takie dobrze wypieczone, chrupiące.
Ostatnio dodaje do ciasta tarty ser zołty i kiszona kapuste mmmmmmm
jak sos to tylko pieczarkowy i kefir do popijania.
Jak mam lenia to robie takie z "torebki" Knorr nawet zjadliwe

portia
17-07-07, 17:56
ja dodaję kaszę mannę - wzmacnia uczucie chrupkości

she
17-07-07, 20:41
ja dodaję kaszę mannę - wzmacnia uczucie chrupkości

poczułam się jak w jakiejś reklamie czytając to :zgnite:
uczucie chrupkości i lekkości :)
w ogóle nie wiedziałam, że może być tyle pomysłów na zwykłe placki ziemniaczane. - marna ze mnie gospodyni domowa :124: :oko:

Nazwisko
17-07-07, 22:24
poczułam się jak w jakiejś reklamie czytając to :zgnite:
uczucie chrupkości i lekkości :)
w ogóle nie wiedziałam, że może być tyle pomysłów na zwykłe placki ziemniaczane. - marna ze mnie gospodyni domowa :124: :oko:

:))) she jako gospodyni domowa :brech2: sorry ale taka wywołuje to u mnie reakcje

mineczka
17-07-07, 22:39
Najlepsze placki to takie dobrze wypieczone, chrupiące.

Właśnie dzisiaj na obiad takie miałam :)

she
17-07-07, 23:28
:))) she jako gospodyni domowa :brech2: sorry ale taka wywołuje to u mnie reakcje

hehehe :D no właśnie :) ale mój mężczyzna lubi i umie gotować więc nie ma problemu :D w ogóle Ci którzy nie potrafią to nawet nie wchodzą w grę :zgnite:


Nazwa, wredoto, nie śmiej się ze mnie :(( :oko:

6 biegowy
17-07-07, 23:34
hehehe :D no właśnie :) ale mój mężczyzna lubi i umie gotować więc nie ma problemu :D w ogóle Ci którzy nie potrafią to nawet nie wchodzą w grę :zgnite:


Nazwa, wredoto, nie śmiej się ze mnie :(( :oko:

gdzies juz to czytalem,aha na tym forum tylko ktos inny pisal cos identycznego.

she
17-07-07, 23:48
and so? Pewnie Karla, ale to nic, w końcu wypełniam jej niszę i dobrze mi z tym, a Ty skończ być uszczypliwy bo to nudne :) a temat nie jest o tym co i gdzie czytałeś.

6 biegowy
17-07-07, 23:54
and so? Pewnie Karla, ale to nic, w końcu wypełniam jej niszę i dobrze mi z tym, a Ty skończ być uszczypliwy bo to nudne :) a temat nie jest o tym co i gdzie czytałeś.


...tak,temat jest o twoim mezczyznie.

she
18-07-07, 00:01
też nie jest :) ale temat mojego mężczyzny odnosił się do postu Nazwy, w dodatku nigdzie nie był uszczypliwy, zlośliwy w przeciwienstwie do Twojego.
przykre, że nawet w temacie o plackach nie możesz sobie odpuścić osobistych animozji.

mineczka
18-07-07, 22:14
Won do śmietnika spamerzy :)

Papla
02-08-07, 13:11
Czyli kwaśna śmietana?(gęsta)
U mnie w domu jemy palcki z kefirem lub jogurtem z ogórkiem i czosnkiem ,ale mi smaka narobiłaś na placki chyba sobie jutro zrobię :)

hmm.. jak polozysz to na naczyniu plaskim, ceramicznym, wypalanym i powlekanym powloka zkrystalizowanego krzemu sprzedawanym pojedynczo lub w kompletach parzystych.. tzn. na talerzu, to ten jogurt z ogorkiem i czosnkiem nazywa "tsadziki"

Papla
02-08-07, 13:13
też nie jest :) ale temat mojego mężczyzny odnosił się do postu Nazwy, w dodatku nigdzie nie był uszczypliwy, zlośliwy w przeciwienstwie do Twojego.
przykre, że nawet w temacie o plackach nie możesz sobie odpuścić osobistych animozji.


hmmm.. a tak szczerze mowiac, to ile niby lat ma ten twoj "mezczyzna" ?

czemu niektorzy dewaluuja pojecie "mezczyzny" nadajac to miano gowniarzom?

she
02-08-07, 14:32
ąę, jest wystarczająco dorosły i dojrzały żeby móc powiedzieć o nim mężczyzna. (nie, nie ma 19 lat)
Pomijając już ten fakt, uważam, że słowo "mężczyzna" oddaje szacunek, ciepło i poczucie bezpieczeństwa, a także to, że nie jest to już relacja per chłopak-dziewczyna tylko coś bardziej stałego. ;-)

portia
02-08-07, 21:22
jadłem takie nad morzem:
4 placki, a pośrodku łyzka posiekanego łososia na śmietanie
placki byłu z dupy, łosoś chyba z biedronki i to z wyprzedaży, śmietana pewnie jakaś UHT

...ale wakacje są raz w roku i wtedy można takie gówna jeśc!

mineczka
02-08-07, 21:27
hmm.. jak polozysz to na naczyniu plaskim, ceramicznym, wypalanym i powlekanym powloka zkrystalizowanego krzemu sprzedawanym pojedynczo lub w kompletach parzystych.. tzn. na talerzu, to ten jogurt z ogorkiem i czosnkiem nazywa "tsadziki"
JUż kiedyś pisałam na ten temat -w moim przypadku tego dipu czy zimnego sosu nie nazywam" tsadzikami" bo nie jadłam nigdy oryginału ale wydaje mi sie ze do tsadzików dodaje się jakieś przyprawy czy zioła i chyba jakiś biały serek lub śmietanę :124:
Nie wiedziałam nawet że trzeba tsadziki podawać w specjalnych naczyniach

Nazwisko
02-08-07, 23:32
hmm.. jak polozysz to na naczyniu plaskim, ceramicznym, wypalanym i powlekanym powloka zkrystalizowanego krzemu sprzedawanym pojedynczo lub w kompletach parzystych.. tzn. na talerzu, to ten jogurt z ogorkiem i czosnkiem nazywa "tsadziki"

:chill: o ja ale mam radoche
papla to sie zwie Tzatziki i w orginale to bardziej przypomina serek niz jogurt :oko:

Jabco
31-08-08, 16:31
Bardzo dobrze smakują dobrze wypieczone placki ziemniaczne -chrupiące jedzone w towarzystwie romantycznego nieśmiałego Daniela. Sprójcie. Smakują !

kscc
27-08-19, 12:02
Świetny przepis, wydaje się bardzo prosty tak wiec postaram sie go na dniach przygotować

Jednak pytanie mam o jakość łososia. Mianowicie skąd bierzecie łososia? Czy jest to łosoś hodowlany czy może jednak łosoś dziki? Wolę dzikie bo jednak mięso jest zdrowsze. Czy jednak taka ryba bedzie pasowała do przepisu?