PDA

Zobacz pełną wersję : Ocena z religii będzie wliczana do średniej



Porzadny
13-07-07, 15:51
Co za czuby. :)

http://wiadomosci.onet.pl/1571315,11,item.html

Od nowego roku szkolnego stopień z religii lub etyki będzie wliczany do średniej ocen na świadectwie szkolnym. Wicepremier, minister edukacji Roman Giertych podpisał nowelizację rozporządzenia regulującego tę kwestię - poinformowało MEN na swojej stronie internetowej.
W czerwcu Giertych mówił dziennikarzom, że włączenie stopnia z religii do średniej ocen ma zwiększyć poważanie dla tego przedmiotu. - Nikt nie jest zobowiązany do tego, żeby na religię chodzić. Natomiast jeżeli już chodzi, to niech traktuje ten przedmiot poważnie - tłumaczył minister.
Dodał, że uwzględnianie stopni z religii przy wyliczaniu średniej ocen postulowali od dawna przedstawiciele różnych Kościołów działających w Polsce, nie tylko Kościoła katolickiego.
REKLAMA Czytaj dalej
Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów, do średniej ocen będą wliczane nie tylko stopnie z religii lub etyki, ale także stopnie na koniec roku ze wszystkich przedmiotów dodatkowych. Nowelizacja wejdzie w życie 1 września.
Nauka religii nie jest obowiązkowa w szkołach; obecnie uczniowie mogą wybrać między uczęszczaniem na religię lub etykę, mogą też zrezygnować z tych zajęć.
Jak podał pod koniec kwietnia ubiegłego roku w Sejmie ówczesny wiceminister edukacji Jarosław Zieliński, MEN nie dysponuje konkretnymi danymi dotyczącymi odsetków uczniów, którzy wybrali religię, etykę lub w ogóle zrezygnowali z tych przedmiotów. Dodał, że z danych szacunkowych wynika, iż mniej niż jeden procent (0,98 proc.) wszystkich uczniów chodzi na zajęcia z etyki oraz że w szkołach ponadgimnazjalnych około 1/3 uczniów nie chodzi ani na zajęcia z religii, ani na zajęcia z etyki.
Zmiana zasad nauki religii i etyki w szkołach była pod koniec marca ub.r. jednym z tematów obrad Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu. Kościół postulował wówczas, aby uczniowie musieli wybrać jedno z tych zajęć, a także, aby stopień z nich był wliczany do średniej na świadectwach szkolnych.


Pryznac sie kto glosowal na Giertycha? Ja pierdole co pomysly. Co pomysl to lepszy. Ten czlowiek nie nadaje sie do zycia w spoleczenstwie, a co dopiero aby decydowac o losie kraju. Kompletny debil.

sabinka
13-07-07, 16:42
mundurki i ocena z religii w sredniej :zgnite:
jak zazdroszcze tym co jeszcze chodza do podstawowki, gimnazjum, liceum itp :84:

:D:D:D

she
13-07-07, 18:19
jea jea :) będę uczyła się etyki :) moja dyrektorka będzie musiała zatrudnić TYLKO DLA MNIE nauczyciela od tegoż przedmiotu. Dobrze jej tak, bo cholernie jej nie lubie. Ale lekcje indywidualne niezbyt mnie zachwycają.

Rebeliant
13-07-07, 19:13
Szkoda iż to nie było za moich czasów :( tak to bym miał wyższą średnią....

A z religii miałem zawsze 5 a jak weszły szóstki to 6 :)

sztetke
13-07-07, 20:56
Szkoda iż to nie było za moich czasów :( tak to bym miał wyższą średnią....

A z religii miałem zawsze 5 a jak weszły szóstki to 6 :)

napisz tu "ojcze nasz".zobaczymy czy taki kozak jestes.
ja nie dam rady.

Rebeliant
13-07-07, 23:39
napisz tu "ojcze nasz".zobaczymy czy taki kozak jestes.
ja nie dam rady.

Ależ proszę bardzo prościzna....


Ojcze nasz któryś jest w niebie świec imię Twoje przyjdź królestwo twoje bądź wola twoja jako w niebie tak i na ziemi chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie wódz nas na pokuszenie ale nas zbaw ode złego amen.

she
13-07-07, 23:48
napisz tu "ojcze nasz".zobaczymy czy taki kozak jestes.
ja nie dam rady.
pF, nawet ja to umiem, i zdrowaś mario też, i aniele bozy struzu moj ;)
a jestem nieochrzczoną ateistką.

Rebeliant
14-07-07, 00:14
Dokładnie każdy idiota zna to na pamięć pomimo iż ma 28 lat tak jak ja :)

she
14-07-07, 00:33
Dokładnie każdy idiota zna to na pamięć

no dzięki :zgnite: toś mnie podsumował :zgnite: :oko2:

Simmek
16-07-07, 10:45
Ależ proszę bardzo prościzna....


Ojcze nasz któryś jest w niebie świec się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódz nas na pokuszenie ale nas zbaw ode złego amen.

Pała z wiary, chuj z religią...