PDA

Zobacz pełną wersję : Więzn



mineczka
27-06-07, 21:13
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wiezien_ma_wszystko_za_darmo_dostanie_jesc_chodzi_ sobie_w_31864.html





Telewizor pod celą, odtwarzacz, siłownia, komputery, no wszystko - zakończył opowieść o możliwościach spędzania wolnego czasu w zakładzie karnym.



Fajnie mają :chill: jeszcze mają stawkę żywieniową lepszą od chorego człowieka który leży w szpitalu-nic tylko iść do więzienia :zgnite:
Więzień kontra chory miało być w temacie ale wysłałam zanim zdążyłam to napisać :(

Goerres
27-06-07, 21:24
dodac do tego wieczorny seks lub seks pod prysznicem :)

stern
27-06-07, 21:38
Mineczka a czego byś chciała? Obozów pracy na Kołymie :)? No cóz ja też bym chciał zeby wiezniowie pracowali na świezym powietrzu, gwałciciele, pedofile i inni dewianci oraz ludzie z HIV byli kastrowani.

No ale przecież to jest niepoprawne politycznie...i niezgodne z duchem demokracji, a nasza demokracja jest dodatkowo uświecona.

Adamowi S (ten psycholog oskarzony o pedofilie) raczej w wiezieniu nie jest dobrze bo jest gwałcony codziennie i wygląda jak wrak (kolezanka studiuje resocjalizacje i miala praktyki tam, nawet słyszała "odgłosy"). Zeby było ciekawiej nawet nie wiem czy on jakies dziecko skrzywdził poza tym ze jakieś tam zdjecia wyrzucił na śmietnik.

stuff
27-06-07, 21:50
a ja wam powiem ze moj kolega jest klawiszem na "mlynie" w koszalinie i opowiadal co tam sie dzieje :) niektorzy tv i pleyaki 2 w celi a maja tam nawet jakiegos kolesia z grupy zorganizowanej ktory wychodzac na zakupy do sklepu ma "wypiske" na 11 tysiakow:oko:

whatever
27-06-07, 23:00
musze sie kumpla spytac czy u niego w areszcie tez maja takie luksusy.

a najlepiej to maja w prison break

colasz
28-06-07, 10:37
no nie wiem.. wiezniowie maja przeciez jakis kodeks.. albo sie jest frajerem albo sie.. zapomnialem tego slowa.. polecam film "Symetria"

Wilczur
28-06-07, 11:06
Pracuje w wiezieniu juz 4 rok i tu maja jescze ciekawiej...

colasz
28-06-07, 11:22
Pracuje w wiezieniu juz 4 rok i tu maja jescze ciekawiej...

zaskoczyles mnie.. jako klawisz ?

colasz
28-06-07, 11:23
no nie wiem.. wiezniowie maja przeciez jakis kodeks.. albo sie jest frajerem albo sie.. zapomnialem tego slowa.. polecam film "Symetria"

przypomnialem sobie to slowo "grypsuje":zgnite:

Wilczur
28-06-07, 11:33
zaskoczyles mnie.. jako klawisz ?

Tak jako klawisz chociaz tutaj nazywaja to 'Correctional Worker'
Czyli nic wspolnego z klawiszowaniem :124:

colasz
28-06-07, 11:37
Tak jako klawisz chociaz tutaj nazywaja to 'Correctional Worker'
Czyli nic wspolnego z klawiszowaniem :124:

wnioskuje z tego ze nie siedzisz w Polszy.. tak.. to juz inna bajka..

Wilczur
28-06-07, 11:40
wnioskuje z tego ze nie siedzisz w Polszy.. tak.. to juz inna bajka..

Nie, siedze w Kanadzie od 1991. Czyli od 8 roku zycia...

stuff
28-06-07, 12:59
bijecie wiezniow??

Wilczur
28-06-07, 13:53
bijecie wiezniow??

Mowiac prawde nigdy tej okazij nie mialem. Znany jestem z tego ze umiem rozmawiac. Mialem goscia ktory na mnie podniosl piesc - pogadalem o tym ze bez sensu mnie walnac i pojsc siedzec na dodatkowe 2 lata, uspokoil sie, podal dlon i tyle....

Rozne bijatyki co chwila mamy i trzeba ich rozlaczac ale nigdy nikogo nie pobilem w pracy...

6 biegowy
28-06-07, 13:56
Mowiac prawde nigdy tej okazij nie mialem. Znany jestem z tego ze umiem rozmawiac. Mialem goscia ktory na mnie podniosl piesc - pogadalem o tym ze bez sensu mnie walnac i pojsc siedzec na dodatkowe 2 lata, uspokoil sie, podal dlon i tyle....

Rozne bijatyki co chwila mamy i trzeba ich rozlaczac ale nigdy nikogo nie pobilem w pracy...

Przedstaw wiezni rasowo w procentach :)

Wilczur
28-06-07, 14:02
60% Murzynki Mambo
15% Jebane i to Najgorse Indiance (te z westernow!!)
15% Bialy Wojownicy Aryjskiej Dumy!
10% Pakusy/Araby

6 biegowy
28-06-07, 14:05
60% Murzynki Mambo
15% Jebane i to Najgorse Indiance (te z westernow!!)
15% Bialy Wojownicy Aryjskiej Dumy!
10% Pakusy/Araby


Jezdzilem do Minesoty na wakacje regularnie to wiem cos na temat Indian (nie Hidnusow).
Polakow tez macie jakis ?

Papla
28-06-07, 14:06
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wiezien_ma_wszystko_za_darmo_dostanie_jesc_chodzi_ sobie_w_31864.html





Telewizor pod celą, odtwarzacz, siłownia, komputery, no wszystko - zakończył opowieść o możliwościach spędzania wolnego czasu w zakładzie karnym.



Fajnie mają :chill: jeszcze mają stawkę żywieniową lepszą od chorego człowieka który leży w szpitalu-nic tylko iść do więzienia :zgnite:
Więzień kontra chory miało być w temacie ale wysłałam zanim zdążyłam to napisać :(

a nie uwazasz ze bycie zamknietym jest wystarczajaca kara? ok, porownujesz wieznia do chorego itd... ale nie zapominaj ze wolnosc jest czyms czego sie nie docenia nie bedac jej pozbawionym. telewizor, playstation, silownia itd.. i co z tego gdy np. nie mozna porozmawiac ze swoja dziewczyna, pojsc na grzyby czy np. zrobic sobie na sniadanie jajka smazone zamiast cokolwiek tam daja do zarcia, nie mowiac juz o ciaglym stresie 24h/dobe

Shandor
28-06-07, 14:25
Papla ma rację, to, że w niektórych celach mają tv i inne rozrywki (zapewniam że nie mają tego w każdej celi) nie znaczy, że żyje im się tam przyjemnie. Sama izolacja jest tak niewyobrażalnie dla nas traumatyczną sytuacją, że nie radzę wypowiadać się na ten temat osobom, które nie mają o tym najmniejszego pojęcia. Widziałam, jak wyglądają te ich "super wypasione" cele, może dlatego tak uważają, bo większość z nich nie ma tego w domu, ale mogę iść w zakład, że większość z was nie chciałoby mieszkać w takich warunkach. W polskich więzienach do chwili obecnej nie ma oddzielnych łazienek, w sumie to srasz na klopie po środku celi :) Prycze to nie żadne luksusowe piętrowe łóżeczka, mogą sobie pomarzyć o "pierzynkach" itp itd... Sama izolacja jest wystarczająca, a że w godniejszych warunkach - to jedna z metod resocjalizacji. Myślicie, że bez tv, książek, siłowni i ping-ponga z zakładu wyszliby lepsi ludzie? Może pomyślcie o tym przed snem, może wam się przyśni życie w takiej izolacji i wyobraźcie, że oni tak mają przez kilka miesięcy - lat. Nikt noralny w dzisiejszych czasach nie przeżyłby w totalnej separacji, nie dość, że od społeczeństwa to jeszcze od jego wynalazków. A jakby udałoby mu się przeżyć np 2 lata w celi z tylko pryczą i klopem to normalny by nie wyszedł.

mineczka
28-06-07, 18:46
Uważam że samo zamknięcie nie jest wystarczającą karą
Porównując wieżnia z chorym leżącym w szpitalu np
-więzien może oglądać telewizor za darmo,chory musi zapłacić za oglądanie telewizora
-więzień ma lekarstwa za drmo,chory po wyjściu ze szpitala musi za nie płacić
-więzień dostaje na obiad mięso ,chory dostaje na śniadanie kromkę chleba i pół małej łyżeczki masła a na obiad pomyje(zwane zupą) i przy odrobinie szczęścia raz w tyg mięso którego więzień i tak dostanie 2 lub 3 razy więcej
-więzień wychodząc z więzienia dostaje pieniądze na bilet ,chory wychodząc ze szpita nie dostaje złamanego grosza
-więzień siedzi w więzieniu bo zrobił coś złego-chory leży w szpitalu bo miał pecha i zachorował


Więzienie ma być karą a nie odpoczynkiem nie jestem za tym że by stosować przemoc ale kara ma być karą i nie powinni nawet mieć dostępu do telewizora i innych rozrywek,mają widzenia mają spacery nie chodzą głodni i to powinno im wystarczyć

Papla
29-06-07, 02:28
Mineczka.. przestan pieprzyc glupoty, bo tego az sie nieprzyjemnie slucha
- wiezien moze ogladac telewizje za darmo, bo przez caly dzien nie ma nic innego do roboty, dzien po dniu, tydzien po tygodniu
- wiezien ma lekarstwa za darmo, tak samo jak opatrunki, gips na polamanych lapach, dentyste do wyrwanie ukruszonych zebow nie mowiac juz o szytym odbycie
- wiezien ma na obiad to co ugotuja inni wiezniowie i wcale nie jest powiedziane ze bedzie mial szanse to zjesc
- wiezien wychodzac z wiezienia dostaje pieniadze na bilet, chory wychodzac ze szpitala nie dostaje nic, poza tym ze jest "zdrowy", wraca do rodziny i ma przed soba zycie cale, wiezien ma zwichnieta psychike, to co na sobie i w tekturowej walizeczce oraz dosc znikoma pewnosc gdzie bedzie tej nocy spal, co zje
- wiezien siedzi w wiezieniu bo zrobil cos zlego i musi byc ukarany, czasami zbyt lagodnie, czasami zbyt drastycznie w porownaniu do tego co zrobil i dlaczego, chory mial pecha i zachorowal
- chory lezac na lozku w szpitalu i ogladajac telewizje za ktora musi placic nie musi przejmowac sie ze za chwile ktos mu wsadzi srubokret w zebra czy ze zostanie zrzucony z lozka kopami, jak chce sie odlac to ma kaczke lub idzie do kibla, w nocy nie budza go klawisze walacy palami w stalowe drzwi o 4 rano, rodzina moze go odwiedzac codziennie, moze jesc co chce i co rodzina przyniesie itd itp.
- chory jest w szpitalu poniewaz jest chory, chorobe zdiagnozowano i nie ma watpliwosci ze powinni byc w szpitalu, niektorzy z tych co sa w wiezieniu sa tam mimo ze nie zrobili nic zlego

nie chce bronic kryminalistow, ale nie chce takze wysluchiwac kompletnych bzdur jakie to oni maja super zycie w pierdlu

Wilczur
29-06-07, 02:52
Papla - Generalnie sie z toba na ten temat zgadzam ale czasami naprawde maja za dobrze za to co zrobili....

Papla
29-06-07, 08:23
to wina systemu

moja opinia jest bardzo prosta, sad nigdy nie powinien wydac wyroku skazujacego na wiecej niz 10 lat. Jesli ktokolwiek popelnil przestepstwo za ktore moze dostac wiecej niz 10 lat, wtedy powinno byc automatycznie krzeslo elektryczne w ciagu 48 godzin bez mozliwosci odwolania.

Wilczur
29-06-07, 08:26
to wina systemu

moja opinia jest bardzo prosta, sad nigdy nie powinien wydac wyroku skazujacego na wiecej niz 10 lat. Jesli ktokolwiek popelnil przestepstwo za ktore moze dostac wiecej niz 10 lat, wtedy powinno byc automatycznie krzeslo elektryczne w ciagu 48 godzin bez mozliwosci odwolania.


O kurwa. Zgadzam sie 100%!!

Shandor
29-06-07, 12:19
a poza tym w więzieniach o zaostrzonym rygorze w polszy nie mają tv w pokojach, mają pojedyncze cele i siedzą w pustych ścianach jak w psychiatryku :D, wychodzą pojedynczo na spacery tak, że kontakt mają tylko ze strażnikami, nie mają nawet widzeń

Wilczur
29-06-07, 13:23
a poza tym w więzieniach o zaostrzonym rygorze w polszy nie mają tv w pokojach, mają pojedyncze cele i siedzą w pustych ścianach jak w psychiatryku :D, wychodzą pojedynczo na spacery tak, że kontakt mają tylko ze strażnikami, nie mają nawet widzeń

Ja wiem ze ja wolalbym zginac niz tak zyc. Prosze na pal. Mosze doznam orgazmu zanim bedzie skon haha

stern
29-06-07, 13:27
Nie wyobrazam sobie jak to można przesiedzieć 25 lat w pudle i wyjść znów na świat. Coś okropnego.

Indianka
29-06-07, 19:14
Bardzo mi się zal tych więźniów zrobiło,tacy są biedni,odizolowani,na pewno bedą mieli koszmary nocne jak wyjdą na wolnoś...........jedzenie do dupy,zaro sexu,no moze z innymi towarzyszami........No i jeszcze ciągle te same filmy na DVD :(
Biedni są Ci złodzieje,złodziejaszki,gwałciciele,mordercy i wałkarze-Wałkarz,patrz-robiący wałki,strasznie mi ich szkoda :(

u-boat
29-06-07, 19:22
Bardzo mi się zal tych więźniów zrobiło,tacy są biedni,odizolowani,na pewno bedą mieli koszmary nocne jak wyjdą na wolnoś...........jedzenie do dupy,zaro sexu,no moze z innymi towarzyszami........No i jeszcze ciągle te same filmy na DVD :(
Biedni są Ci złodzieje,złodziejaszki,gwałciciele,mordercy i wałkarze-Wałkarz,patrz-robiący wałki,strasznie mi ich szkoda :(



Indianka -zróbmy kweste na Do-Fo
-tak może po laptopie i osobistym dietetyku jeszcze dla każdego osadzonego ?
biedactwa - nudzą się :10: - to może im " Ani mru-mru zafundujemy ":124: niech się "chłopcy rozerwą" ...

Indianka
29-06-07, 19:27
Indianka -zróbmy kweste na Do-Fo
-tak może po laptopie i osobistym dietetyku jeszcze dla każdego osadzonego ?
biedactwa - nudzą się :10: - to może im " Ani mru-mru zafundujemy ":124: niech się "chłopcy rozerwą" ...

Tak,tak tak :chill:
I wstęp do Vip ów na DO FO ,specjelnie od Araja:chill:

araj
29-06-07, 19:29
Tak,tak tak :chill:
I wstęp do Vip ów na DO FO ,specjelnie od Araja:chill:

araj ma na to wyjebane(i tu sm moze dac mi osta :) )

u-boat
29-06-07, 19:31
chory mial pecha i zachorowal



a złodziej ,gwałciciel czy zabójca miał pecha bo dał się złapać ?
pieprzysz gościu głupoty...

zasada jest prosta - dokonasz przestepstwa - pójdziesz ( lub mozesz iść siedzieć ) wybór nalezy do ciebie
zdecydowałeś się na przestepstwo - reguły znałeś wcześniej - idziesz do paki - a to nie jest kółko różańcowe - o czym wiedziałeś zanim się zdecydowałeś którą droge wybrać ...

chory takiego wyboru nie ma...

Indianka
29-06-07, 19:36
araj ma na to wyjebane(i tu sm moze dac mi osta :) )
To indianka da :) ,znaczy ten dostęp do Vip :p
Zapomniałeś że zostawiłeś hasło na moim kompie :zgnite::)))

araj
29-06-07, 20:00
To indianka da :) ,znaczy ten dostęp do Vip :p
Zapomniałeś że zostawiłeś hasło na moim kompie :zgnite::)))

nie zapomniałem, dbam o takie szczególy,nie zostawiłem...a nawet gdybym ci zostawił(co zrobiłbym celowo) to zakładam,ze zajęłoby ci ok 3 miesiecy znalezienie sposobu na rozdawanie vipów :)

mineczka
29-06-07, 22:28
Mineczka.. przestan pieprzyc glupoty, bo tego az sie nieprzyjemnie slucha
- wiezien moze ogladac telewizje za darmo, bo przez caly dzien nie ma nic innego do roboty, dzien po dniu, tydzien po tygodniu
- wiezien ma lekarstwa za darmo, tak samo jak opatrunki, gips na polamanych lapach, dentyste do wyrwanie ukruszonych zebow nie mowiac juz o szytym odbycie
- wiezien ma na obiad to co ugotuja inni wiezniowie i wcale nie jest powiedziane ze bedzie mial szanse to zjesc
- wiezien wychodzac z wiezienia dostaje pieniadze na bilet, chory wychodzac ze szpitala nie dostaje nic, poza tym ze jest "zdrowy", wraca do rodziny i ma przed soba zycie cale, wiezien ma zwichnieta psychike, to co na sobie i w tekturowej walizeczce oraz dosc znikoma pewnosc gdzie bedzie tej nocy spal, co zje
- wiezien siedzi w wiezieniu bo zrobil cos zlego i musi byc ukarany, czasami zbyt lagodnie, czasami zbyt drastycznie w porownaniu do tego co zrobil i dlaczego, chory mial pecha i zachorowal
- chory lezac na lozku w szpitalu i ogladajac telewizje za ktora musi placic nie musi przejmowac sie ze za chwile ktos mu wsadzi srubokret w zebra czy ze zostanie zrzucony z lozka kopami, jak chce sie odlac to ma kaczke lub idzie do kibla, w nocy nie budza go klawisze walacy palami w stalowe drzwi o 4 rano, rodzina moze go odwiedzac codziennie, moze jesc co chce i co rodzina przyniesie itd itp.
- chory jest w szpitalu poniewaz jest chory, chorobe zdiagnozowano i nie ma watpliwosci ze powinni byc w szpitalu, niektorzy z tych co sa w wiezieniu sa tam mimo ze nie zrobili nic zlego


Nie napisałam nigdzie ze więżniowie mają sie super i tym podobne -uważam że mają sie lepiej niż chorzy w szpitalach i nie powinni dostawać niczego więcej poza tym co jest im niezbędne do życia -czyli jedzenie picie spacer i oczywiście rozmowy z psychologami moze wtedy po wyjściu z wiezienia przed popełnieniem następnego przestępstwa naprawdę zastanowią sie trzy razy i pomyślą o tym co ich czeka za więziennymi murami
Tak poza tematem to Ty pierdzielisz głupoty
Prześlij im pieniądze do więzienia żeby nie mieli tak źle bo w końcu nie zrobili nic złego i zasługują na lepsze traktowanie - w końcu tylko kogoś zabili lub zgwałcli lub nie płacą alimentów na dzieci które spłodzili ,nie mówiąc już o tych którzy ukradli coś na co Ty lub ja pracowaliśmy ileś miesięcy
niemazaco

Enemigo
29-06-07, 22:36
Ciekawe jak sentyment przebywa swoj pobyt w pudle

Papla
30-06-07, 01:52
a złodziej ,gwałciciel czy zabójca miał pecha bo dał się złapać ?
pieprzysz gościu głupoty...

zasada jest prosta - dokonasz przestepstwa - pójdziesz ( lub mozesz iść siedzieć ) wybór nalezy do ciebie
zdecydowałeś się na przestepstwo - reguły znałeś wcześniej - idziesz do paki - a to nie jest kółko różańcowe - o czym wiedziałeś zanim się zdecydowałeś którą droge wybrać ...

chory takiego wyboru nie ma...

Wiesz co u-boat... dla samej przyzwoitosci wypadaloby przytoczyc CALY cytat, nie tylko fragment, zanim zacznie sie kogos krytykowac i oskarzac o pieprzenie glupot. no coz.. ironicznym jest to, ze cytowany fragment pochodzi slowo w slowo z postu mineczki


- wiezien siedzi w wiezieniu bo zrobil cos zlego i musi byc ukarany, czasami zbyt lagodnie, czasami zbyt drastycznie w porownaniu do tego co zrobil i dlaczego, chory mial pecha i zachorowal"


jak na gliniarza, ktory niby na codzien spotyka sie z roznymi sytuacjami, prezentujesz bardzo, ale to bardzo uproszczony punkt widzenia...

1. lekarz, po 36 godzinnym dyzurze w szpitalu gdzies w malenkim miasteczku wypija dziewiata kawe, wsiada do samochodu i jedzie do domu. Jest w szoku, bo nawet nie pamieta ze potracil przechodnia - przestepca, mial wybor, znal reguly

2. mimo wieloletnich ostrzezen od rodziny, lekarzy, przyjaciol, pan marcin regularnie pil do nieprzytomnosci. codziennie wypalal dwie paczki papierosow. Jest w szoku gdy dowiaduje sie ze ma raka pluc i marskosc watroby - chory, mial pecha, nie mial wyboru

--------------

a co do mineczki - przykro mi ze nie rozumiesz mojego postu. moze odpowiedz na pytanie "czy wolalabys trzy posilki w pierdlu czy dwa we wlasnym domu" pomoze ci to zrozumiec

stern
30-06-07, 02:37
Ciekawe jak sentyment przebywa swoj pobyt w pudle

Za co on siedzi? Znów zoofilia? :)

u-boat
30-06-07, 07:16
1. lekarz, po 36 godzinnym dyzurze w szpitalu gdzies w malenkim miasteczku wypija dziewiata kawe, wsiada do samochodu i jedzie do domu. Jest w szoku, bo nawet nie pamieta ze potracil przechodnia - przestepca, mial wybor, znal reguly


toś się wspiął na wyżynu tym przykładem :96: ...

wytłumacz rodzinie zabitego ( potrąconego ) przechodnia żeby się nie przypieprzała do pana doktora z maleńkiego miasteczka - bo on był po 9 kawie i po 36 godzinnym dyżurze... I NIE WIEDZIAŁ ŻE TO UPOŚLEDZI JEGO PSYCHOFIZYKE...

tak jak pan Marian po 3 browarach, albo pan Józef po małej " ścieżce " - oni też nie wiedzieli że " To " moze ich przymulić i np. moga zasnąć na drodze...


Przypuszczam że Mince chodziło o kategorie przestępstw umyslnych -
zabójstwo,rozbój,gwałty,pobicia,kradzieże itp.
a nie o kierujących...

u-boat
30-06-07, 07:41
jak na gliniarza, ktory niby na codzien spotyka sie z roznymi sytuacjami, prezentujesz bardzo, ale to bardzo uproszczony punkt widzenia...

bo ja jestem taki prosty chłopek :oko2: ...




2. mimo wieloletnich ostrzezen od rodziny, lekarzy, przyjaciol, pan marcin regularnie pil do nieprzytomnosci. codziennie wypalal dwie paczki papierosow. Jest w szoku gdy dowiaduje sie ze ma raka pluc i marskosc watroby - chory, mial pecha, nie mial wyboru


błądzisz dalej w ciemnościach....

waląc kogoś w ciemnej bramie kastetem po ryju i wyrywając mu portwel , czy gwałcąc kogos w krzakach - sprawca wie co robi i chce to robić

palacz,alkoholik niszczący nałogami swoje zdrowie nie chce
mieć raka...

Papla
30-06-07, 08:51
po takich postach czasami naprawde mozna stracic jakakolwiek sympatie/szacunek dla milicjanta

ok.. kazdy kto siedzi w wiezieniu to gwalciciel, morderca lub bandyta ktorego trzeba zgnoic, kazdy chory jest chorym z przypadku i jest dyskryminowany w stosunku do bandytow, z wyjatkiem gdy jest chorym w szpitalu wieziennym

niech ci bedzie

u-boat
30-06-07, 09:20
kazdy chory jest chorym z przypadku

nie...bezdomni specjalnie śpią po kanałach w zimie - żeby zachorować...
wszyscy którzy siedzą w barze i palą - chcą mieć raka...
i ludzie jedzą mięso bo chcą załapać się na BSE, włośnice i inne ptasie grypy...

pisałem już wcześniej przestępstwa kryminalne - umyślne
...nie pisze o dróżniczce która zasneła i nie opuściła zapór, o kierowcy który podczas wyprzedzania dostał wystrzału i przejechał wyprzedzanego rowerzyste, młodym biznesmenie który wziął duzy kredyt - splajtował i nie ma z czego spłacać -więc poszedł siedzieć ,czy murarzu któremu z 15 piętra wypadła cegła z łapki i walneła Jasia w główke... - kojarzysz ?

mówię o przestępstwach kryminalnych...a nie o alimenciarzach i gościach którzy siedzą bo pijani krzyczeli ża "Kaczyński to ch.. "





ok.. kazdy kto siedzi w wiezieniu to gwalciciel, morderca lub bandyta ktorego trzeba zgnoic

i ty to gdzieś u mnie wyczytałeś ? - jakieś małe rozdwojenie jażni ? :96:

Papla
30-06-07, 12:03
wiesz co... nic dziwnego ze poszedles do policji...

jesli mowisz wiezniowie, to mowisz o wszystkich wiezniach, a nie o pewnej czesci wiezniow
jesli mowisz o przestepcach, to mowisz o wszystkich przestepcach, a nie tylko tych brutalnych recydywistach itd

i teraz troszeczke logiki, stwierdzenie dosc proste, ze nawet przecietny kraweznik po podstawowce nie spedzi wiecej niz pol godziny na zrozumieniu pewnej zaleznosci

NIE KAZDY przestepca jest wiezniem
KAZDY wiezien jest przestepca

rozumiesz? do wiezienia sie idzie za zlamanie prawa czyli za przestepstwo, wiec nie wazne czy ktos zgwalcil i zabil dziecko czy nie placi alimentow - skazany idzie do wiezienia

teraz nastepna sprawa

w wiezieniu kazdy dostaje mniej wiecej podobne zarcie, spanie, ubranie itd, bez znaczenia jest za co siedzi. zarcie jest z jednego kotla, telewizor w jednej celi, te same maszyny na silowni i trawka na dreptaku itd

i teraz juz jestesmy "z gorki"

chcialbys (wraz z zona) zeby ci co siedza za alimenty dostawali lepsze zarcie niz ci co siedza za rozboj, oszusci maja miec telewizory, ale pijani kierowcy juz nie? a moze zlodzieje maja miec 3 godziny spacerniaka ale juz zabojcy tylko poltorej?

widzisz, tak szybko lecielismy z gorki, ze trafilismy na sciane, o ktora rozbiles sobie nos.

CDBU

MaT
30-06-07, 12:48
kazdy chory jest chorym z przypadku

nie...bezdomni specjalnie śpią po kanałach w zimie - żeby zachorować...
[...]


:10:

u-boat
30-06-07, 12:57
ze nawet przecietny kraweznik po podstawowce nie spedzi wiecej niz pol godziny na zrozumieniu pewnej zaleznosci


o...jakies ukryte kompleksy widze...też represjonowany spieprzałes z polski ..?
czy chciałeś do policji - i nie przyjeli ?.. bo podstawówke chyba masz ?

sprawiasz wrażenie ociężałego gościa...
poczytaj sobie np kodeks karny

Art. 196. Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

kilku z Dofo jest przestępcami...:)

albo to:

Art. 133. Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. :) :chill:
nie o takie przestępstwa geniuszu:zgnite: mi chodzi...

pijanego gościa który na festynie wyborczym zniewazył Giertycha od skurw...
zamknął byś na oddział N ? i pozbawił wszystkich atrakcji...
?:96:

są " ciężkie " i " lżejsze" zakłady karne...są oddziały półotwarte i oddziały dla tzw.N-ek... i jak geniuszu myślisz ...
alimenciarza posadzą z N-ką...:) ,albo wielokrotnego recydywe z murarzem - ten od spadającej cegły...?

Shandor
30-06-07, 13:24
są " ciężkie " i " lżejsze" zakłady karne...są oddziały półotwarte i oddziały dla tzw.N-ek... i jak geniuszu myślisz ...
alimenciarza posadzą z N-ką...:) ,albo wielokrotnego recydywe z murarzem - ten od spadającej cegły...?

tak, dokładnie tak jest w naszych więzieniach... szczególnie w przepełnionych aresztach śledczych, gdzie w celi siedzi małolat za włamy do piwnic i recydywista który dorobił się na którejś z kolei "wolności" czapy na przypadkowym przechodniu...

u-boat
30-06-07, 13:39
włamsko do piwnicy..
tak, dokładnie tak jest w naszych więzieniach... szczególnie w przepełnionych aresztach śledczych, gdzie w celi siedzi małolat za włamy do piwnic i recydywista który dorobił się na którejś z kolei "wolności" czapy na przypadkowym przechodniu...


chyba żartujesz...
stawiam skrzynke piwa jak podasz mi liczbe do sprawy w której posadzili małolata za
włamsko do piwnicy..
oczywiście małolata wcześniej nie karanego - zakład stoi ?

Shandor
30-06-07, 13:46
włamsko do piwnicy..


chyba żartujesz...
stawiam skrzynke piwa jak podasz mi liczbe do sprawy w której posadzili małolata za
włamsko do piwnicy..
oczywiście małolata wcześniej nie karanego - zakład stoi ?

a jak miał 34 zarzuty? :D

poza tym sąd w Sokółce uważany jest przez przestepców na podlasiu za "najostrzejszy"

u-boat
30-06-07, 14:06
a jak miał 34 zarzuty? :D

poza tym sąd w Sokółce uważany jest przez przestepców na podlasiu za "najostrzejszy"

:) hehehe

za pierwsze włamsko, pierwszą bójke ( bez obrazen powyżej 7 ).kradziez -jazde po pijaku - jak dobrze wiesz dają zawiasy i nie sadzają..

i ci którzy idą na włam po raz pierwszy też o tym wiedzą i śmieją się ...

Goerres
30-06-07, 14:30
Art. 196. Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

kilku z Dofo jest przestępcami...:)


kilku jest przestepcami, albo jeden nie potrafi czytac. Publiczne szczanie/plucie na krzyz/kosciol jest karane, jechanie na allaha, jezusa, papieza nie jest karane.

Papla
30-06-07, 14:50
represjonowany w polandzie... no nie wiem... raz bylem "zatrzymany" na posterunku na Wilczej i "siedzialem" przez kilka godzin z obecnym panem poslem do sejmu rzeczypospolitej, a pare dni pozniej jak spotkalem tych gliniarzy to sobie dosc przyjaznie pogadalismy

pojsc do policji? policja to jest dla tych ktorych wojsko odrzucilo, wiec raczej takiej mozliwosci nie przewidywalbym

znowu rozbijasz sobie nos o sciane, tym razem swoja pewnoscia ze mlodych ze starymi pod jedna cela nie uswiadczysz... w polsce.... w furgonie dostarczajacym zatrzymanych do sadu... w celach sadowych... na stolowce wpierdalajacych to mieso o ktore szpitale sie upominaja... na swietlicy itd itp

u-boat
30-06-07, 17:14
pojsc do policji? policja to jest dla tych ktorych wojsko odrzucilo, wiec raczej takiej mozliwosci nie przewidywalbym

ale ciebie i wojsko odrzuciło i policja nie chciała :)))

w poligon w Wicku Morskim zaliczyłem 2 krotnie w woju...

Porzadny
30-06-07, 17:33
A tak sie zastanawiam czy ktos kiedys byl w sytuacji, ktora mozna byloby porownac do wiezienia. Aby mogl sie wypowiadac na temat pobytu w w nim.
A zabranie wolnosci to bardzo ciezka kara. Nawet gdybym tam siedzial i mial jakies frykasy to wolabym miec wolnosc, a nie przebywac w osrodku zamknietym. Chodzi mi o takie drobniejsze przestepstwa. Nie mam na mysli zbrodniarzy, degeneratow bo ci nie nadaja sie do zycia w spoleczenstwie.

u-boat
30-06-07, 17:33
kilku jest przestepcami, albo jeden nie potrafi czytac. Publiczne szczanie/plucie na krzyz/kosciol jest karane, jechanie na allaha, jezusa, papieza nie jest karane.

:)))

wyskocz w niedzielne dopołudnie w rejonie kościoła z transparentem na którym duuuży napis będzie głosił że Jezus to skorumpowany skurw.....
a Najświętsza Panienka to zwykła dziw..

zobaczymy czy prokurator przychyli się do twojej interpretacji tego art.
żenada...niemazaco

u-boat
30-06-07, 20:27
A tak sie zastanawiam czy ktos kiedys byl w sytuacji, ktora mozna byloby porownac do wiezienia. Aby mogl sie wypowiadac na temat pobytu w w nim.



pewnie papla wie...on wszystko wie ...
taki 3w1 ...

mineczka
30-06-07, 21:31
A tak sie zastanawiam czy ktos kiedys byl w sytuacji, ktora mozna byloby porownac do wiezienia. Aby mogl sie wypowiadac na temat pobytu w w nim.

Co prawda ja nie siadziałam ale......
Miałam kiedyś kolegę(teraz juz nie utrzymuję z nim kontaktów-czasami sie dowiaduję od znajomych co u niego słychać) który od 15 stego roku zycia przebywał w placówkach wychowawczych,później przebywał w zakładach karnych ,jakoś nigdy nie słyszałam żeby narzekał że ma złe warunki w więzieniu,odwiedzałam go w więzieniu przywoziłam mu paczki rozmawiałam z nim chciał duzo ryżu (powiedział ze ćwiczy na siłce i musi jeść dużo ryżu)a po wyjściu z więzienia powiedział ze z tego ryzu wódkę robili,więzienie nie nauczyło go niczego i po pół roku wolnośći znów trafił do więzienia,miał rodzinę -rodziców brata ,siostrę którzy za każdym razem gdy wracał do domu witali go z otwartymi rękoma,ale on do dnia dzisiejszego siedzi z małymi przerwami gdy ma niepowroty lub do następnego razu gdy policja wpadnie na trop jego kolejnego przestępstwa.
Dodam że siedzi za włamska

Goerres
01-07-07, 10:44
:)))

wyskocz w niedzielne dopołudnie w rejonie kościoła z transparentem na którym duuuży napis będzie głosił że Jezus to skorumpowany skurw.....
a Najświętsza Panienka to zwykła dziw..

zobaczymy czy prokurator przychyli się do twojej interpretacji tego art.
żenada...niemazaco

jakiej MOJEJ interpretacji ? przedmiot czci religijnej to nie podmiot.

Shandor
01-07-07, 11:16
:) hehehe

za pierwsze włamsko, pierwszą bójke ( bez obrazen powyżej 7 ).kradziez -jazde po pijaku - jak dobrze wiesz dają zawiasy i nie sadzają..

i ci którzy idą na włam po raz pierwszy też o tym wiedzą i śmieją się ...

i tu muszę ci przyznać, że się grubo mylisz...

u-boat
01-07-07, 11:30
...w furgonie dostarczajacym zatrzymanych do sadu... w celach sadowych... na stolowce wpierdalajacych to mieso o ktore szpitale sie upominaja... na swietlicy itd itp

chodzące żródło informacji jesteś....
a ile wiesz o systemie penitencjarnym...:)))

w ilu " furgonach " siedziałes doprowadzając zresztowanych na roozprawy ?
chyba że w polsce zarabiałes szyszczeniem szyb w autach jak stały na czerwonym świetle - to wtedy z bliska mogłeś konwój zobaczyć...:)))
w celach sądowych ?:))) wiesz o czym piszesz - gdzieś to wyczytał ...?
w stołówce wieziennej :))) ?
za duzo kryminałów oglądasz i udziela ci się...

filozofie - teoretyku ... w znakomitej większości zakładów karnych zatrzymani posiłki dostaja do cel ...( a to ci nowina -nie ? )

W niektórych zakładach zakładach półotwartych o których pisałem wczesniej
są jeszcze stołówki....

na posiłki idzie się pawilonani,a następnie oddziałami ... - tak więc nie ma możliwości żeby R-ka jadła z P-tką..
zresztą i tak nie masz pojęcia ynteligencie co to jest P-tka więc po co się męcze...

Powymądrzaj się o kangurach,torbaczach i "inkszych" aborygenach - czyli o tym o czym masz jakiekolwiek pojęcie i co widziałeś ,a nie że słyszałeś , lub o czym czytałeś...

i uważaj na ściane ...bo i tak masz czółko płaskie...mitomanie...


jak powiedział Linda nie chce mi się z tobą gadać...niemazaco

u-boat
01-07-07, 11:34
i tu muszę ci przyznać, że się grubo mylisz...
daj przykład 1 włamska do auta,piwnicy osoby wcześniej nie karanej która dostała za to włamsko tymczasowy areszt ...

możesz nazwisko gościa na PW - sprawdze...

Shandor
01-07-07, 11:48
daj przykład 1 włamska do auta,piwnicy osoby wcześniej nie karanej która dostała za to włamsko tymczasowy areszt ...

możesz nazwisko gościa na PW - sprawdze...

wiesz dobrze, że nie mogę, bo obowiązuje mnie tajemnica służbowa, poza tym mówiłam o gówniarzu który miał na koncie ponad 30 włamów a nie jeden do piwnicy i 1 do samochodu...

jesli masz dostęp do statystyk sądowych to łatwo sprawdzisz ile osób uprzednio nie karanych skazano na kary bezwzględne za poszczególne przestęstwa...

u-boat
01-07-07, 16:23
nio to zdecyduj się bo na moje;

:)

za pierwsze włamsko, pierwszą bójke ( bez obrazen powyżej 7 ).kradziez -jazde po pijaku - jak dobrze wiesz dają zawiasy i nie sadzają..:
odpowiedziałaś :


i tu muszę ci przyznać, że się grubo mylisz...
a za chwile dodajesz ;


wiesz dobrze, że nie mogę, bo obowiązuje mnie tajemnica służbowa, poza tym mówiłam o gówniarzu który miał na koncie ponad 30 włamów a nie jeden do piwnicy i 1 do samochodu...


zdziwił bym się gdyby gościowi z z 30 włamskami nie zastosowali " sanek "...
ale ja pisze o pierwszym włamsku ,a nie o 30...
ja widzę sporą różnicę ...

Shandor
01-07-07, 17:26
nio to zdecyduj się bo na moje;

odpowiedziałaś :


a za chwile dodajesz ;



zdziwił bym się gdyby gościowi z z 30 włamskami nie zastosowali " sanek "...
ale ja pisze o pierwszym włamsku ,a nie o 30...
ja widzę sporą różnicę ...

o tym napisałeś w odpowiedzi na mój post o gościu areszztowanym i skazanym na karę bezwzględną za ponad 30 włamów...
sam się zdecyduj


http://www.dobreforum.pl/showpost.php?p=254042&postcount=49

u-boat
01-07-07, 19:24
o tym napisałeś w odpowiedzi na mój post o gościu areszztowanym i skazanym na karę bezwzględną za ponad 30 włamów...
sam się zdecyduj


http://www.dobreforum.pl/showpost.php?p=254042&postcount=49


dobrze ze za drugim razem zauważyłaś...i że nie muszę 3 raz tego pisać...