PDA

Zobacz pełn± wersję : Wietnam w okresie po wojnie



A N D E R S
06-11-05, 22:50
intersuje mnie historia wojny Wietnamczyków z Francja(Lęgi± Cudzoziemsk±)i Wietnamskimi komuchami stern moze amsz jakeis artykuły na te tema?
Mój dziadek był w Legi Cudzoziemskiej najpierw w Afryce a potem w Wietnamie i tam po jakim¶ czasie uciekł z Legii i przeszedł na strone Wietnamczyków(nie komunistów) dlatego tez po powrocie do Polski siedział w wiezieniu moze jakeis ciekawe artykuły?

6 biegowy
06-11-05, 22:58
intersuje mnie historia wojny Wietnamczyków z Francja(Lęgi± Cudzoziemsk±)i Wietnamskimi komuchami stern moze amsz jakeis artykuły na te tema?
Mój dziadek był w Legi Cudzoziemskiej najpierw w Afryce a potem w Wietnamie i tam po jakim¶ czasie uciekł z Legii i przeszedł na strone Wietnamczyków(nie komunistów) dlatego tez po powrocie do Polski siedział w wiezieniu moze jakeis ciekawe artykuły?

WOW, ja zapewne cos mam tylko musze przeszukac komputer pozniej ,w jakim batalionie (oddziale) ? ? ?

STERN
07-11-05, 03:27
intersuje mnie historia wojny Wietnamczyków z Francja(Lęgi± Cudzoziemsk±)i Wietnamskimi komuchami stern moze amsz jakeis artykuły na te tema?
Mój dziadek był w Legi Cudzoziemskiej najpierw w Afryce a potem w Wietnamie i tam po jakim¶ czasie uciekł z Legii i przeszedł na strone Wietnamczyków(nie komunistów) dlatego tez po powrocie do Polski siedział w wiezieniu moze jakeis ciekawe artykuły?

Niezła historia, poszukam czego¶ a Ty poopowiadaj jeszcze o twym dziadku, czemu przeszedł i jak mu sie walczylo ramie w ramie z wietnamczykami? nieprawdopodobna historia !!!

A N D E R S
07-11-05, 13:06
wiem bardzo mało bo dziadek juz niezyje i narazie niemam kogo popytac , mam ksi±zke Klimaszewskiego "Jak ucieklem z Legii Cudzoziemskiej" był kolega mojego dziadka spotkali sie gdy wietnamczycy zorganizowali wigilie dla europejczyków którzy przeszli na ich strone i jest tam wzmianka o nim nazywali go LU WEN LI od tego ze mieszkał pod Lublinem z tej ksi±zki równiez wiem ze mój dziadek gry uciekł z jakeijs tam twierdzy razem z kolegami przez pare dni krecił sie w lesie nieopodal gdyz zgubili droge znalazł ich dopiero wietnamski patrol
a przechodzili na strone wietnamczyków dlatego ze były hujowe warunki racje głodowe dla wszystkich którzy nie byli francuzami albo niemcami no i chciali walczyc przeciwko komunistom
tyle wiem mam w domu jeszcze chełm korkowy dziadka bo mundur spalili gdy dziadek poszedł siedziec do wiezienia po powrocie do Polski

STERN
07-11-05, 13:17
heh niezle niezle

Papla
15-11-05, 00:09
tzn... niby kiedy przeszedl na strone wietnamczykow nie-komunistow zeby wlaczyc z komunistami? bo cos mi sie tutaj i czasy i ideologie nie bardzo zgadzaja :)

A N D E R S
15-11-05, 23:33
ja wiem tylko o tym z tej ksiazki i własnie chciałem sie dowiedziec jak to było dokładnie
wiem ze to było pare lat po 2 wojnie swiatowej moge ci przepisac te 2 strony w którym jest opisane spotkanie autora ksiazki z 2 innym Polakami którzy walczyli razem z wietnamczykami czyli własnie z moim dziadkiem i 2 facetem chyba z warszawy jak dobrze pamietam

[ Dodano: 2005-11-16, 00:17 ]
a moze wietnamczycy walczyli przeciwko legii cudzozieskiej i chinczykom oni to przeciez komuchy? niewiem niewiem

Papla
16-11-05, 03:03
brzmi bardziej prawdopodobnie :)