PDA

Zobacz pełną wersję : Tchórze z osiołka zamkneli swoją strone



stern
22-06-07, 20:19
:loser: Nieznajomość prawa szkodzi

http://www.osiolek.com/

Co tam w ogóle było poza opisami jak skonfigurowac program? Coś coś można by podpiąć jako nielegalne?

Porzadny
22-06-07, 20:30
To, ze zamkneli to ich sprawa. Moze i maja racje. Po co maja nadstawiac glowy za kogos. W kazdym razie te wpisy w ksiedze kondolencyjnej to mi sie nie podobaja. Nie wiem czemu ci ludzie zaraz narzekaja na rzad. Tepactwo niemozliwe. Ale to zapewne banda gowniarzy, ktora nie powinna miec dostepu do netu. Tzw. krzykacze, ktorzy nie wiedza o co chodzi tylko aby sie podrzec.

katsiu
22-06-07, 20:41
Nie wiem czemu ci ludzie zaraz narzekaja na rzad. Tepactwo niemozliwe. Ale to zapewne banda gowniarzy, ktora nie powinna miec dostepu do netu. Tzw. krzykacze, ktorzy nie wiedza o co chodzi tylko aby sie podrzec.

po 1. to jest na co narzekac a po 2. w mentalnosci polaka lezy ponarzekac przy kazdej mozliwej okazji. a powod dla ktorego zamkneli strone mogl sugerowac akcje z napisami org. jak pisali o prawie to prawa nie ustanawia nikt inny jak rzad - stad te sugestie.

Stern... napisz zebyscie zrobili z serwisu spolke i wez za nich odpowiedzialosc skoro sie tak znasz na prawie :oko:

stern
22-06-07, 20:54
Stern... napisz zebyscie zrobili z serwisu spolke i wez za nich odpowiedzialosc skoro sie tak znasz na prawie :oko:

Mnie tematyka osiołka nie interesuje, nie uzywam emule. A współpracować z tchórzykami i ignorantami nie mam zamiaru. :) Jeszcze admin torrenty.org to jest debil ale przynajmniej ma jaja jak na razie.

Enemigo
22-06-07, 21:09
Czemu admin torretnuf.org to debil? :10:

portia
22-06-07, 21:10
Stern - nie wiesz tego co ja nt. osiolekgate, ale gdybyś wiedział to wiedziałbyś, że jaja akurat mało mają wspólnego ze sprawą
nie obrażał byś też kilku porządnych ludzi nazywając ich tchórzami

stern
22-06-07, 21:12
No może to zbyt chamskie określenie ale jest troche dziwny. Np. instruuje ludzi piszących na forum co mają pisać. W jakimś temacie kiedyś napisałem "hehehe".
A ten mi pw - "Czy mógłbyś rozwinąć swoja wypowiedz bo inaczej skasuje post".
A post tyczył się jakiegoś śmiesznego filmiku, to co niby miałem napisać :loser:
Napisałem mu że nie, i jakoś pózniej nawet moje konto znikneło i musiałem znów 5 zyli temu cwaniakowi zapłacić.

Porzadny
22-06-07, 21:13
i musiałem znów 5 zyli temu cwaniakowi zapłacić.
hehehe

stern
22-06-07, 21:14
Stern - nie wiesz tego co ja nt. osiolekgate, ale gdybyś wiedział to wiedziałbyś, że jaja akurat mało mają wspólnego ze sprawą
nie obrażał byś też kilku porządnych ludzi nazywając ich tchórzami

No nie wiem, nikt nie wie, autorzy osiołka nawet nie wyjaśnili czy rzeczywiscie mieli jakieś groźby policji pod swoim adresem. W sumie powinni to zrobić a nie takie owijanie w bawełne. Zakadam, że tego nie wyjaśnisz.

MaT
22-06-07, 21:19
osiołek.com - nie kojarze za bardzo strony, może dlatego, że jak już coś ściągam to tylko z DC, ale to nie jest istotnie.
Pytanie mam takie: Co było na tej stronie takiego, że kolesie się tak przestraszyli i ją zamknęli? Był na niej jakiś stuff? :10:

Porzadny
22-06-07, 21:22
Tam nic nie bylo. Zwykla strona gdzie byly tzw. sumy kontrolne.

stern
22-06-07, 21:26
portia wiem ze jesteś geekiem w temacie emule i mogę obrażać tu twoich znajomych, czy nawet ciebie, ale ludziom należało sie chyba jakieś wyjaśnienie po 5 latach? A jeśli nie było rzeczywistego zagrożenia (nie wiem co to osiołekgate) pod względem prawnym, to tak właśnie ich trzeba nazwać, nie można na szambo mówić perfumeria! Może uchyliłbyś rąbek tej wielkiej tajemnicy?

katsiu
22-06-07, 21:41
Mnie tematyka osiołka nie interesuje, nie uzywam emule. A współpracować z tchórzykami i ignorantami nie mam zamiaru. :) Jeszcze admin torrenty.org to jest debil ale przynajmniej ma jaja jak na razie.

z torretow admin jest faktycznie debilem ale niech sie nie waza zamykac bo rejestrowalem sie u nich jak jeszcze bylo za free :) ja emule tak samo nie uzywam wiec mi to lotto :p

portia
22-06-07, 21:44
rzeczywiście znam kilka osób z administracji
niestety nie mogę powiedzieć nic o sprawie, gdyż dowiedziałem się wszystkiego...mało legalnie :D(i nie od tych ludzi), a poza tym jeśli to co wiem jest prawdą, to śpiewanie o tym na lewo i prawo nie leżało by w niczyim interesie poza sprywatyzowanym wymiarem "sprawiedliwości" i organizacji zbiorowego okradania twórców i odbiorców
BTW - ludziom nic się nie należy - to ludzie winni szacunek i wsparcie dla tych, którzy przez tyle lat dla nich pracowali
powiem tyle - jeśli moja wiedza jest prawdziwa, to podstawy do decyzji o zamknięciu są bardzo konkretne i założę się, że zrobił byś to samo

stern
22-06-07, 21:50
rzeczywiście znam kilka osób z administracji
niestety nie mogę powiedzieć nic o sprawie, gdyż dowiedziałem się wszystkiego...mało legalnie :D(i nie od tych ludzi), a poza tym jeśli to co wiem jest prawdą, to śpiewanie o tym na lewo i prawo nie leżało by w niczyim interesie poza sprywatyzowanym wymiarem "sprawiedliwości" i organizacji zbiorowego okradania twórców i odbiorców
BTW - ludziom nic się nie należy - to ludzie winni szacunek i wsparcie dla tych, którzy przez tyle lat dla nich pracowali
powiem tyle - jeśli moja wiedza jest prawdziwa, to podstawy do decyzji o zamknięciu są bardzo konkretne i założę się, że zrobił byś to samo

:96: O Shit widać RIAA lub inne gówno ładnie zapuściły korzenie w Polszy, a wąsaci oficerowie policji po 50 siątce myślą ze piractwo to to camo co dilerka hery czy gwałcenie dzieci.

portia
22-06-07, 21:55
RIAA - sryja, my mamy swoje rodzinne mózgi, które pod szczytnymi hasłami służenia twórcom wszelakim, tak na prawdę służą tylko sobie i sobie nabijająkabzę
na razie zastanawiają się czym są sumy kontrolne :D i jak to ugryść od strony prawnej
czy to coś da? da - p2p ewoluuje - mamy silne kompy - tylko czekać, aż protokoły zaczną ewoluować w stronę prawdziwego szyfrowania - np. AESem

portia
22-06-07, 22:10
jako ciekawostkę napiszę, że w UE obywają się dyskusje nad tym, aby organizacja poszkodowana przez pirata mogła bez decyzji sądu zarządać, aby policja "poprosiła" ISP o dane osobowe pirata, po to aby ta organizacja mogła dochodzić swoich praw
A to wszystko z pominięciem ustawy o ochronie danych i przy stawianiu "piratów" na równi z terrorystami (ponoć dosłownie tak to się określa w tych rozmowach, gdyż w tym samym czasie powstają podobne regulacje właśnie w stosunku do terrrorystów)

MaT
22-06-07, 22:26
A, sprecyzowali już jak osoba jest Piratem, a jaka nie?

portia
22-06-07, 22:28
każdy kto narusza prawa autorskie

MaT
22-06-07, 22:32
każdy kto narusza prawa autorskie
Czyli jeżeli ściągasz na własny użytek, nie rozpowszechniając - jesteś piratem?


...albo jeżeli ściagasz i usuniesz po 24h też jesteś piratem? :10:

stern
22-06-07, 22:33
jako ciekawostkę napiszę, że w UE obywają się dyskusje nad tym, aby organizacja poszkodowana przez pirata mogła bez decyzji sądu zarządać, aby policja "poprosiła" ISP o dane osobowe pirata, po to aby ta organizacja mogła dochodzić swoich praw
A to wszystko z pominięciem ustawy o ochronie danych i przy stawianiu "piratów" na równi z terrorystami (ponoć dosłownie tak to się określa w tych rozmowach, gdyż w tym samym czasie powstają podobne regulacje właśnie w stosunku do terrrorystów)

Różne dyskusje się odbywają, zarówno pro, jak i anty. Weźmy na przykład Francję. Gdzieś czytałem, że mówiono tam o całkowitym zniesieniu zakazu piractwa, po czym jakiś miesiąc potem przeczytałem ze wykorzystywanie jakiejś bibloteki do oglądania filmów dvd na linuksie we Francji jest nielegalne czy coś w tym stylu, może to chodziło o DRM, nie wiem.

No ale to o czym ty mówisz to już niezłe przegięcie. I to jeszcze zeby piractwo było naprawde szkodliwe. Sam bill gates przyznał kiedyś ze lubi sciągać z p2p filmy. Cały windows zdobył monopol na piractwie itp itd. ale tego chyba nie musze tu nikomu tłumaczyć.





...albo jeżeli ściagasz i usuniesz po 24h też jesteś piratem? :10:

Z tym 24h to jest gówno prawda. Czytałem opinie prawnika od spraw IT. Jesteś też piratem wtedy :)

portia
22-06-07, 22:41
w tej chwili jest tak: mimo iż nie potrafią ci udowodnić, że wysyłasz, to wpadając na chatę i znajdując płyty powiadomią właścicieli praw autorskich (czym przekraczają uprawnienia) i zapyttują, ży oni chcą cięścigać (znowu przekraczają bo jest to przestępstwo z powództwa cywilnego, a nie z urzędu) i dostajesz działę w sądzie
później właściciel praw pozywa Cię w procesie cywilnym i zaczynasz płacić kasę
ja wam dobrze mówię: ściągasz - szyfruj

MaT
22-06-07, 22:45
[...]Z tym 24h to jest gówno prawda. Czytałem opinie prawnika od spraw IT. Jesteś też piratem wtedy :)

Gówno prawda! A, wiesz dlaczego? Dlatego, że na dzień dzisiejszy POLICJA nic Ci nie może zrobić jeżeli ściągnąłeś coś na własny użytek. Czy usuniesz to po 24h czy też po 4 latach, czy w ogóle tego nie usuniesz.


Gazeta Prawna
"Możemy ścigać tylko osoby, które udostępniają i rozpowszechniają pliki nielegalnie ściągnięte z internetu" - tłumaczy komisarz Zbigniew Urbański z Komendy Głównej Policji.


Jedynie ta firma, wykonawca etc, którego stuff ściągnąłeś może Cię pozwać. Tylko teraz nasuwa się pytanie, skąd będą wiedzieli, że janek i zenek ściągnęli ten czy tamten plik?
Policja dostęp do takich informacji może mieć, ale nie może nic zrobić.

stern
22-06-07, 22:46
ja wam dobrze mówię: ściągasz - szyfruj

Albo kup dysk firewire :oko2: i w razie czego ciach! przez okno

stern
22-06-07, 22:49
Gówno prawda! A, wiesz dlaczego? Dlatego, że na dzień dzisiejszy POLICJA nic Ci nie może zrobić jeżeli ściągnąłeś coś na własny użytek. Czy usuniesz to po 24h czy też po 4 latach, czy w ogóle tego nie usuniesz.


Gazeta Prawna
"Możemy ścigać tylko osoby, które udostępniają i rozpowszechniają pliki nielegalnie ściągnięte z internetu" - tłumaczy komisarz Zbigniew Urbański z Komendy Głównej Policji.

MaT ja mówie to co przeczytałem. Jak sciągasz programami typu emule i torrent to jednoczesnie też i udostępniasz. I tak w Polsce nie są jeszcze prowadzone akcje przeciwko osobom sciągającym mało i na własny użytek. Musieliby oskarzyc miliony ludzi a to się nigdy nie stanie. Głownie trzepią na razie akademiki i tych do duuuuuzo udostępniają. Ale to takich co naprawde duzo udosŧpniają.

portia
22-06-07, 23:01
Albo kup dysk firewire :oko2: i w razie czego ciach! przez okno
a po ch....:
-a to co?
-kieszeń
-a co na niej jest?
-nic
-nic?
-no nic - to był dysk do linuxa, ale mnie wkurwił
-na pewno coś tam zaszyfrowałeś
-udowodnij
-podaj hasło albo dowalę ci za utrudnianie sledztwa!
-eeeee... chyba takie: policja to chuje i nieudacznicy - nie działa? może jednak nie było żadnego hasła...

MaT
22-06-07, 23:03
MaT ja mówie to co przeczytałem. Jak sciągasz programami typu emule i torrent to jednoczesnie też i udostępniasz. I tak w Polsce nie są jeszcze prowadzone akcje przeciwko osobom sciągającym mało i na własny użytek. Musieliby oskarzyc miliony ludzi a to się nigdy nie stanie. Głownie trzepią na razie akademiki i tych do duuuuuzo udostępniają. Ale to takich co naprawde duzo udosŧpniają.

Walka z wiatrakami!


Internet = wymiana plików

...i nikt i nic tego nie zmieni

portia
23-06-07, 16:54
ot przypomniało mi się - tak w kwestii biegłych sądowych...
http://optymalizacja.blox.pl/resource/raport.jpg

6 biegowy
23-06-07, 17:03
Kiedys i tu byla nagonka,zrobili pare procesow pokazowek,ludzie zaczeli sie buntowac i dalej nic sie nie zmienilo.

Porzadny
24-06-07, 13:25
Ogolnie to lubie takie tematy. W sensie humorystycznym oczywiscie.
Ludzie strasznie sie grzeja, wymyslaja jakies ciekawe patenty jakby to zabezpieczyc sie przed tzw. nalotem policji. Jakby policja nie miala co robic tylko chodzic po domach i sprawdzac kto ile sciaga nielegalnego oprogramowania.
Hehe.

araj
24-06-07, 13:35
ja dostałbym dożywocie...a nawet kaesa

stern
24-06-07, 13:56
Piracki sklep :) Polacy piractwo mają w genach i nic ani nikt tego nie zmieni

bsAjnM4knOo

Enemigo
24-06-07, 14:34
Ogolnie to lubie takie tematy. W sensie humorystycznym oczywiscie.
Ludzie strasznie sie grzeja, wymyslaja jakies ciekawe patenty jakby to zabezpieczyc sie przed tzw. nalotem policji. Jakby policja nie miala co robic tylko chodzic po domach i sprawdzac kto ile sciaga nielegalnego oprogramowania.
Hehe.

Ale przeciez do kolegi kumpla kuzyna wujka weszli :loser:

Porzadny
24-06-07, 14:36
Ale przeciez do kolegi kumpla kuzyna wujka weszli :loser:
Hehe.

portia
24-06-07, 15:59
przyszli do mojego kolegi - wywalili mu wszystkie płyty na środek pokoju i po kolei sprawdzali wszystkie. Znaleźli kieszeń i też sprawdzili. Kolo miał wszystko oryginalne, a przyszli do niego, bo kiedyś zalicytował na aukcji w której nie wygrał. Licytował jakieś gry i okazało się, że sprzedawca został namieżony, a policja chodzi po wszystkich któzy licytowali i nawet nic u niego nie kupili.
Niedawno przybiegł do mnie kumpel z prośbą o pomoc w szyfrowaniu bo wpadli do jego...babci. Zameldowny u niej był jego jakiś kuzyn któy mieszkał w innym miejscu i zasysał z huba :D

Porzadny
24-06-07, 16:09
No... to jakas taka zorganizowana akcja. Powiedzialbym nawet ogolno-krajowa.
A moze nawet swiatowa. Bo to nie wiadomo czy czasem ci co licytowali nie mieszkali poza granicami kraju.

Opisz moze Portia na czym polega to szyfrowanie. To mnie interesuje.

portia
24-06-07, 17:12
pisałem już wiele razy :p

Porzadny
24-06-07, 17:19
pisałem już wiele razy :p
Nie przypominam sobie:10:
Ale poszukam. :)

portia
24-06-07, 18:01
tu coś jest, ale nie wiem jak aktualne: http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_124883.html

no i jeszcze to:

1. TrueCrypt szyfruje twoje dyski i inne nośniki z danymi (poza partycją systemową) za pomocą silnych, sprawdzonych i nie złamanych do tej pory algorytmów (AES, Blowfish, Twofish itd) - algorytmy mogą być łączone w kaskady w z góry ustalonych kombinacjach (np. AES-Twofish-Serpent)
2. TrueCrypt jest darmowym projektem open source - możesz go używać legalnie wszędzie i bez ponoszenia kosztów
3. Truecrypt jest dostępny na platformy windows i linux
4. TrueCrypt jest bardzo wydajny i nie jest zasobożerny
5. TrueCrypt szyfruje dane "w locie" - konieczne jest wstępne sformatowanie nośnika (utrata danych)
6. TrueCrypt może zaszyfrować całą partycje, jak też może stworzyć ukryty obszar (kontener) w dowolnym pliku, o dowolnym rozmiarze
7. TrueCrypt może utwożyć UKRYTY i zaszyfrowany kontener wewnątrz "jawnego" i zaszyfrowanego kontenera. Dzieje się to za pomocą dwóch różnych haseł: jednego prostego, które podajemy bandycie gdy nam grozi, co spowoduje, że uzyska on dostęp do danych, które wcześniej sobie przygotujemy na tą ewentualność (np. zdjęcia owłosienia między naszymi pośladkami) i długiego, silnego hasła które pozwala otworzyć właściwy kontener. Ujawnienie hasła do "jawnego" kontenera jest bezpieczne - bandyta nie jest w stanie stwierdzić, że przegląda zdjęcia naszej pupy, zamiast celowo ukrytych przez nas filmów z udziałem jego żony. Jeśli mamy kontener wielkości 1Gb to mimo, iż zaszyfrujemy w nim 900Mb nieopublikowanych materiałów z wieczoru kawalerskiego, to kontener "jawny" będzie pokazywał dalej 1Gb wolnego miejsca minus obszar zajęty przez zdjęcia naszych pośladków. UWAGA - zapisywanie w kontenerze "jawnym" zamazuje dane w kontenerze ukrytym - aby do tego nie doszło należy podczas logowania się do kontenera "jawnego" zaznaczyć opcję chronienia zawartości kontenera ukrytego.
8. TrueCrypt aby był bezpieczny, wymaga długiego hasła (ponad 21 znaków). Nowością jest zastosowanie tzw. keyfiles czyli określonych plików (dowolny format), które przy każdym montowaniu kontenera należy zaznaczyć, aby go odszyfrować - jest to dodatkowe zabezpieczenie. TrueCrypt - potrafi generować takie pliki (losowe).
9. TrueCrypt nie przetrzymuje w sobie haseł - jeśli zapomnisz hasło, a było ono silne to raczej pożegnaj się z danymi.
10. TrueCrypt jest napisany w oparciu o kod otwarty i jak do tej pory nie znaleziono do niego tylnej furtki, czego nie można powiedzieć o programach komercyjnych

portia
27-06-07, 23:04
znajomy właśnie był na policji w tej sprawie i ponoć wszystko to za sprawą niejakiego Wołoszańskiego od Sensacji XX wieku, bo dawali sumy do tego program oraz jego książek
policjanci mało kumaci - na wspomnienie ripe.net (zapytali kto jest właścicielem domeny) zrobili oczy i wystękali: keee?

Porzadny
27-06-07, 23:18
Gosc walczy o swoje to mozna zrozumiec.
Z drugiej strony nie ukrywam, ze i tak nic na tym nie zyska. Bo niech nie liczy, ze sprzedaz mu wzrosnie.
Oni albo sa naiwni, albo dra jape, zeby zrobic sztuczny szum.
Tak samo Brodzik sie cos plula, ze niby ktos ja okrada. Wielka, polska gwiazda. :loser:
Najgorzej wkurza jak robia te podliczenia ile na tym traca. Tylko niech jeszcze powiedza na jakiej podstawie wyciagaja wnioski, ze ten kto sciagnie nielegalnie jakis material jakby nie mial mozliwosci to by go kupil.
Absurd bo wiekszosc ludzi, przewaznie malolaci. Sciagaja dla samego sciagniecia. To wszystko. Albo sciagnie taki gre zagra 2x i koniec.
Dodatkowo jestem zainteresowany na jakiej podstawie chca karac kogos potrojna wartoscia danego materialu. To jest dla mnie niezrozumiale.

stern
27-06-07, 23:30
No to w końcu co będzie z tą stroną i o jaką ksiązke chodzi
Piszcze bardziej zrozumiale. Koles z osiołek.net sprzedaje jakąś ksiązke o emule?

portia
28-06-07, 10:24
http://www.dontfeedthetroll.de/images/dftt.gif

Porzadny
24-07-07, 15:34
Strona znowu dziala. Od paru dni.

stern
24-07-07, 15:38
Strona znowu dziala. Od paru dni.

Nic dziwnego, wiedziałem ze ogromna porcja gówna jakie im umiescilem w ksiedze gości odniesie skutek.

Porzadny
29-10-07, 10:57
Odnosnie blokowania dostepu do partycji.
Mam pytanie czy ktos zna jakis prosty program typu instalujemy i on nie pozwala nam wejsc na jakas partycje bez podania hasla.
Oczywiscie jesli wyjmiemy dysk i podepniemy do innego komputera to bedzie mozna sobie wszystko stamtad skopiowac.
Ma miec prosta blokade na partycje, zadnego szyfrowania.

SaiykoPat
29-10-07, 21:06
osobne konto usera z ustawionymi przydzialami