PDA

Zobacz pełną wersję : co sadzicie o strajkach lekarzy?



sint
16-06-07, 21:35
popieracie czy nie? przy okazji mozecie dodac krotkie uzasadnienie :)

MaT
16-06-07, 22:47
Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie: http://www.dobreforum.pl/showpost.php?p=249452&postcount=11


...i każdy lekarz powinien posiadać kasę fiskalną

araj
16-06-07, 22:50
dzieje sie tak dlatego,że fakt ma miejsce w Polsce, trudno określić sie jednoznacznie ponieważ:

zakładamy,że obecna pensja lekarza 1 specjalności wynosi ok. 1400 zł(nie wiem dokładnie...zakładam)

1.biorac pod uwage to,ze ludzie ci wykonuja taki rodzaj pracy - oczywiście,za mało zarabiaja
2.biorac pod uwage przecietne realia w Polsce(praktyczne)-zakładam,że przecietny Polak zarabia 1200 zł --wynika z tego,że lekarz zarabia 200 zł wiecej, to niecałe 20% wiecej ....moim zdaniem za mało

porównam to z realiami w danii(2 tyg. temu gościłem polke-stomatologa, jej mąż jest zastepcą ordynatora w dunskim szpitalu,rozmawialismy miedzy innymi o zarobkach

przeciętny egon zarabia ok 15000(7500 zł) dk miesiecznie, przeciętny lekarz zarabia ok 25000(12500 zł) dk miesięcznie(pisze o zarobkach netto-na ręke-tak jak w przypadku polaków), wynika z tego,że lekarz tutaj bierze ok. 10000 dk wiecej od normy, jest to ok 75% wiecej od przecietnego egona

rachunek jest taki - od przeciętnych zarobków :
polski lekarz ma 20% wiecej
dunski - 75%

policzmy,jakby polak wział 75% wiecej od liczby(przeciętna polska wyplata) 1200 zł......wychodzi 900 zł więcej, co daje na w sumie(1200 + 900 ) 2100 zł

Teraz mozna dyskutowac...owszem to mało,to bzdura, ale cała reszta to nonsens-paliwo w polsce ponad 4 zł - w dani to samo....mógłbym o cenach pisac długo...ale generalnie-stosunkowo-proporcjonalnie 2100 zł jest suma odpowiadajaca zarobkom zachodnim, lekarze 1 specjalnosci chcą ponad 5000 zł.....5000 zł jest to suma,aby zyc godnie w europejskiej Polsce, ale niestety - jeszcze bardzo długo ta nazwa bedzie ...tylko nazwą

6 biegowy
16-06-07, 22:53
W sumie powiedzialem co mysle o tym w temacie ktory zacytowal MAT,moze jakis mod zlaczy tematy ?

mineczka
16-06-07, 23:08
Nie podoba mi sie że lekarze protestują w taki sposób -w końcu składali obietnicę że będą pomagać ludziom a w sposób w jaki strajkują jest z tym sprzeczny
Jak najbardziej jestem za tym zeby mieli kasy fiskalne i nie rozumiem dlaczego dopiero teraz ktoś o tym pomyślał

Karla
16-06-07, 23:53
Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie: http://www.dobreforum.pl/showpost.php?p=249452&postcount=11


...i każdy lekarz powinien posiadać kasę fiskalną

Zgadzam sie z Matem... znajomy lekarz (ojciec kolezanki) od 2 lat pracuje w komisji ZUS. Przez ten czas kupil 4 miesznia w moim rodzinnym miescie i 2 w Krakowie. Jakos wczesniej nie mial na to srodkow. CO tu duzo mowic. Jest kardiologiem - pewnego dnia przyszedl do niego do gabinetu ojciec naszej wspolnej kolezanki skarzac sie na serce. Przyniosl ze soba jakies dobre wino na co uslyszal "Ja juz dzisiaj piwo pilem" i zostal wyproszony z gabinetu. Oczywiscie zwolnienia nie dostal... nastepnego dnia przeszedl ciezki zawal i byl transportowany helikopterem do Kielc. Od tamtej chwili nienawidze tej gnidy.


PRECZ Z ŁAPÓWKARSTWEM!!

Co wiecej, rodzice od wielu wielu lat placa naprawde wysokie skladki na ubezpieczenie zdrowotne - a gdy byla potrzeba pojscia do lekarza to i tak za wszystko musieli placic, stac w kolejkach. Skonczylo sie na pojsciu do prywatnej kliniki. Jestem pewna, ze nie jest to odosobniony przypadek

Simmek
17-06-07, 11:06
12 500 minimum :10:

juSta
17-06-07, 11:33
niektórym faktycznie należy się więcej, zwłaszcza pielęgniarkom.
ale nie wszystkim- w końcu jak zauważył mat lekarze mogą przyjmować prywatnie i za to dostają dodatkową kasę więc trochę ["trochę" to za mało powiedziane] sobie dorobią. no i postawią kolejną willę....

Adamitsu
17-06-07, 14:02
popieram w 100%
i niech mają nawet po trzy wille

Goerres
17-06-07, 14:08
nie popieram, argumenty dawalem w swoim temacie :) Powinno sie do nich strzelac

Porzadny
17-06-07, 14:33
Nie popieram.

stasek9
17-06-07, 14:43
Sluchajcie przeciez oni chca te podwyzki dlatego ze policja zaczela sie dobierac do ich lapowek. Gdyby nie to to nie byloby zadnych strajkow ale niestety spadl wyraznie "poziom" ich zycia bo lapowek juz nie mozna brac. Teraz trzeba uzupelnic jakos kase w domowym budzecie to co - strajk. Tak naprawde lekarze to duzo zarabiaja bo przeciez etat to w tygodniu tylko 18 godzin. Tez chcialbym tyle zarabic. Wydaje mi sie ze jak na polskie warunki to duzo.

sztetke
17-06-07, 15:36
Sluchajcie przeciez oni chca te podwyzki dlatego ze policja zaczela sie dobierac do ich lapowek. Gdyby nie to to nie byloby zadnych strajkow ale niestety spadl wyraznie "poziom" ich zycia bo lapowek juz nie mozna brac. Teraz trzeba uzupelnic jakos kase w domowym budzecie to co - strajk. Tak naprawde lekarze to duzo zarabiaja bo przeciez etat to w tygodniu tylko 18 godzin. Tez chcialbym tyle zarabic. Wydaje mi sie ze jak na polskie warunki to duzo.
to zostan lekarzem,co za problem,bedziesz pracowal 18 godzin i tyle zarabial.

co do tematu,to niech maja nawet po rakiecie i wlasny bajkonur,w chuju to mam ile ktos ma.tylko trzeba ich opodatkowac od prywatnej dzialalnosci (caly czas tego nie moge pojac dlaczego nie moga im tych kas fiskalnych zarzadzic).

szkoda ,ze lekarze to nie gornicy,obrzuciliby starymi strzykawkami i odpadami szpitalnymi sejm i zalatwiliby swoja sprawe w 2 dni.

Adamitsu
17-06-07, 15:41
szkoda ,ze lekarze to nie gornicy,obrzuciliby starymi strzykawkami i odpadami szpitalnymi sejm i zalatwiliby swoja sprawe w 2 dni.
ostatnio pokazywali kolesia, który oblał lekarzy blokujących drogi olejem samochodowym, jakby tak zrobił górnikom to bym mu pokazał :84:

sint
17-06-07, 18:04
caly czas tego nie moge pojac dlaczego nie moga im tych kas fiskalnych zarzadzic

bo to ponoc niezgodne z prawem unijnym ale szczegolow nie znam...

Papla
21-06-07, 08:46
i w wolnym, demokratycznym, europejskim panstwie lekarze strajkuja???

ciekawe co krzycza..przecz z komuna, z pisem czy z religa?

malo zarabiaja??? jasne, chcialbym zobaczyc lekarza ktory przymiera glodem... powiem wiecej, chcialbym zobaczyc lekarza ktory nie wezmie w lape od babci rencistki ktora sama przymiera glodem

nic nie zyskaja, a wszyscy straca

RIP
22-06-07, 00:21
Szkoda mi tylko pielegniarek, biedne kobieciny tyrają jak niewolnice w tesco za groszową pensję. A praca jest ciężka. Lekarze natomiast -> won znów do pracy.

Shandor
22-06-07, 09:06
przychodzi Shandor do lekarza i mówi - nogi mi strasznie puchną, chodzić nie mogę a palce mam jak parówki :( - a lekarz na to - smaruj się pani maścią...
przychodzi Shandor do lekarza i mówi - tracę przytomność bez wcześniejszych "syndromów" - a lekarz na to - to co pani jest? może żelazo i magnez pani popije...
przychodzi Shandor do lekarza (po wczesniejszych pękniętych wrzodach) i prosi o skierowanie na gastroskopię w celach kontroli - a lekarz na to - nie boli - nie trzeba...
przychodzi księgowa do Shandor z "paseczkiem" rocznych potrąceń, w tym na służbę zdrowia - a Shandor na to @#$%^%%&^^%%$#@$#@

za co dawać im te podwyżki? prywatnie na mnie zarabiają, bo jak idę publicznie to i tak gówno mi pomogą...

wg mnie tylko pielęgniarkom trzeba coś dorzucić, bo odwalają całą czarną robotę za marną kasę

efis
22-06-07, 09:31
Zgadzam się z poprzednikami - pielęgniarkom się należy.
Mało tego - wkurza mnie to, że władze mają ich protest gdzieś. Ciekawe, czy premier tak olałby demonstruujących i użył policji, gdyby staliby tam górnicy, rolnicy, czy kolejarze.
Wniosek - tylko silne grupy społeczne (w dosłownym tego słowa znaczeniu) mogą coś wymusić na rządzie. I wkurza mnie to, że tak robią.
A grupy małe i słabe mogą upominać się do usranej śmierci - bo wszyscy maja ich dgzieś

Simmek
22-06-07, 09:37
przychodzi Shandor do lekarza i mówi - nogi mi strasznie puchną, chodzić nie mogę a palce mam jak parówki :( - a lekarz na to - smaruj się pani maścią...
przychodzi Shandor do lekarza i mówi - tracę przytomność bez wcześniejszych "syndromów" - a lekarz na to - to co pani jest? może żelazo i magnez pani popije...
przychodzi Shandor do lekarza (po wczesniejszych pękniętych wrzodach) i prosi o skierowanie na gastroskopię w celach kontroli - a lekarz na to - nie boli - nie trzeba...

...

.

Może jednak do ginekologa pora się wybrać... :32:

Shandor
22-06-07, 09:51
Może jednak do ginekologa pora się wybrać... :32:

Z ginekologiem nie mam problemów, bardzo sobie go chwalę i jego zaangażowanie, cytologię robi mi co 3 miesiącie a przy każdej wizycie mam nawet badane piersi :D ale może dlatego jest dobrym lekarzem bo jest z Jemenu a do tego ostatnio został "szejkiem" wioski pod Sokółką i nie w głowie mu strajki. Mówi, że dobrze zarabia, cały czas się szkoli i kończy nowe specjalizacje. Chodzę do niego "z ubezpieczenia" a mam "obsługę" jak na prywatnej wizycie...

może lepiej do psychiatry mnie wyślij :mad:

sint
22-06-07, 17:15
przychodzi Shandor do lekarza i mówi - nogi mi strasznie puchną, chodzić nie mogę a palce mam jak parówki :( - a lekarz na to - smaruj się pani maścią...
przychodzi Shandor do lekarza i mówi - tracę przytomność bez wcześniejszych "syndromów" - a lekarz na to - to co pani jest? może żelazo i magnez pani popije...
przychodzi Shandor do lekarza (po wczesniejszych pękniętych wrzodach) i prosi o skierowanie na gastroskopię w celach kontroli - a lekarz na to - nie boli - nie trzeba...
przychodzi księgowa do Shandor z "paseczkiem" rocznych potrąceń, w tym na służbę zdrowia - a Shandor na to @#$%^%%&^^%%$#@$#@

za co dawać im te podwyżki? prywatnie na mnie zarabiają, bo jak idę publicznie to i tak gówno mi pomogą...

wg mnie tylko pielęgniarkom trzeba coś dorzucić, bo odwalają całą czarną robotę za marną kasę

tylko czesto klopot jest nie w tym, ze lekarz nie chce Cie skierowac na jakies badania tylko po prostu nie moze bo NFZ nie da mu srodkow na te badania. Prywatnie nie ma takich problemow. A pacjenci nie widza tego i jada po lekarzach ktorzy nie sa tutaj winni. Niestety....

6 biegowy
22-06-07, 17:24
Polska to pojebany kraj z jeszcze bardziej pierdolnietym systemem leczenia (?!).

Papla
25-06-07, 09:28
Z ginekologiem nie mam problemów, bardzo sobie go chwalę i jego zaangażowanie, cytologię robi mi co 3 miesiącie a przy każdej wizycie mam nawet badane piersi :D ale może dlatego jest dobrym lekarzem bo jest z Jemenu a do tego ostatnio został "szejkiem" wioski pod Sokółką i nie w głowie mu strajki. Mówi, że dobrze zarabia, cały czas się szkoli i kończy nowe specjalizacje. Chodzę do niego "z ubezpieczenia" a mam "obsługę" jak na prywatnej wizycie...

może lepiej do psychiatry mnie wyślij :mad:

przyznaj sie... ty nie na badania tam do niego chodzisz co trzy miesiace :oko2: :oko2:

Shandor
25-06-07, 10:44
przyznaj sie... ty nie na badania tam do niego chodzisz co trzy miesiace :oko2: :oko2:

ehe :oko2:

portia
25-06-07, 13:43
Gdy krew się gotuje, a nie dyga stramu
zgłoś się o pomoc, do szamana z Jemenu!