PDA

Zobacz pełną wersję : Aspartam



Enemigo
29-04-07, 17:48
Czy ten skladnik jest naprawde tak niebezpieczny jak mozna wyczytac?

http://www.zigzag.pl/jmte/nutra_sweet.htm


Czy ktos kompetenty moze sie wypowiedziec? Bo pije troche izotonikow i napoji energetyzujacych z tym skladnikiem :(

MaT
29-04-07, 18:29
Fakt, faktem, że specyfik jest dodawany do niektórych supli, co prawda są to znikome ilośći, ale w skali miesięcy, czy też lat trochę tego będzie. Niektóre firmy wycofały już ze składu aspartam i zastąpiły go innymi podobnymi w działaniu (olimp bodajże). No, ale czy te wyniki badań to przypadkiem nie sporadyczne przypadki? Nie wszystkie składniki działają tak samo na wszystkich. Duże znaczenie ma również z czym są podawane i w jakich ilościach/jakiej temperaturze. Czy należy się obawiać? - w sumie, czego się dzisiaj nie obawiać? Wszystko to jedna wielka chemia i nic na to nie poradzimy.

Kompetentnie w tej kwestii mógłby wypowiedzieć się tylko lekarz i też nie każdy. Jedyne wyjście to zwracać uwagę na skład i pić dużo wody by oczyścić organizm.

Speedmen
30-04-07, 18:06
Cytat z artykułu
Aspartam jest kombinacja trzech substancji chemicznych: Kwasu asparaginowego, fenyloalaniny i metanolu.
Cytat "Farmakopei"
A. składa sie z dwu aminokwasów: L-fenyloalaniny i aminokwasu L-aparaginowego (obydwa są składnikami naturalnych białek - nie ma mowy o metanolu), trawiony jak inne białka, 200 razy słodszy od sacharozy, w wyższych temperaturach rozkłada się i traci słodki smak. W wykazie leków dla lekarzy nie ma mowy o metanolu!
Z mojej znajomości chemii wychodzi, że nie da się z alkoholi zrobić w normalnych warunkach ciała stałego.
Wg mnie nieszkodliwy oczywiście bez przeginania pały.

whatever
30-04-07, 18:23
ja zauwazylem, ze tanie suple sa wlasnie slodone tym wynalazkiem. osobiscie unikam.

Enemigo
30-04-07, 18:59
ja zauwazylem, ze tanie suple sa wlasnie slodone tym wynalazkiem. osobiscie unikam.

Nie tylko tanie, sek w tym :(

Wpisz na allegro aspartam i szukam takze w opisach :96:

whatever
01-05-07, 02:50
no kurde racja. czasem niedokladnie widocznie czytam sklad :)
troche tego jest. musze wiecej czytac i bardziej unikac tego syfu :)