PDA

Zobacz pełną wersję : Kim lub czym wlasciwie jestesmy?



Hitman
07-02-07, 12:56
Mamy cialo ktore czuje ale jest tylko pojazdem pomagajacym przemieszczac sie naszemu mozgowi- cala ta skomplikowana machina sluzy temu malemu galaretowantemu kawalkowi tkanki.
Tam wlasnie jest caly nasz charakter, inteligencja, zwinnosc, sprawnosc i tysiace innych cech ktore tworza nasza wyjatkowosc.
Ludzmi nie sa te sworzenia ktore chodza po ulicach ale ta tkanka w glowie i jej fanaberie zmuszajace nas do okreslonych zachowan.
Czyz to nie dziwne jestesmy panami tej planety a zaden z nas nie potrafi zapanowac nad popedem seksualnym, agresja, zloscia, przygnebieniem, nie radzimy sobie nawet z myslami klebiacymi sie w glowie. Chcemy zyc wiecznie i kultywowac swoje nawyki oraz tradycje. Chcemy byc niezastapieni, a umieramy z byle powodu. Planujemy nasza przyszlosc i zabiegamy o swoj dobrobyt, a 3h pozniej i tak posluzymy jako skorka od banana dla wielkiej ciezarowki. Niesmiertelnosc jest naszym celem, a samobojstwa sa najwieksza nasza zmora. Nie wykorzystujemy tego co mamy, a chcemy tego czego nie bedziemy nigdy mieli. Po cholere to wszystko?

Jestesmy mrowkami ktore popychaja gdzies swoja “kolonie cywilizacji” nie mamy zadnego znaczenia jako jednostki a jednoczesnie mamy ogromny wplyw na calosc ludzkiej egzystencji.
Probujemy byc moralni nie majac pojecia gdzie zaczyna sie moralnosc a gdzie konczy.

Przemoc i brutalnosc napawa nas obrzydzeniem a tak chetnie ja ogladamy i mowimy "oooch jakie to okropne".
Kiedys ludzie chodzili na wojny, egzekucje oraz walki gladiatorow, dzis mamy youtube ktore daje duzo wiecej fajnych akcji bez wychodzenia z domu.
Roznica jest taka ze juz nie krzyczymy nie kamienujemy ani nie klaszczemy w dlonie, ale nadal chcemy tego i to bardzo oraz dzielimy sie chetnie zalezionym materialem z innymi.
Ogladamy boks, wypadek skoczka w zakopanym, pride, rozerwanego kolesia, egzekucje husaina, takie rzeczy sie sprzedaja a wy je kupujecie.
Jestescie ludzmi? To powiedzcie na czym polega wasze czlowieczenswo.

SsMyQ
07-02-07, 13:09
zyjemy w matrixie ...

sabinka
07-02-07, 13:11
Hitman, jakies glebsze przemyslenia pod wplywem zlych dni? ;)
bo to wyglada na troche depreche, ale prawda.... zyjemy.... po nic :10:

Hitman
07-02-07, 13:14
Sabinko czy ja kiedys napisalem cos co dla innych nie brzmialoby depresyjnie?

Mysle ze to bardziej ja wpedzam w depresje niz sam ja miewam:D

sabinka
07-02-07, 13:15
mnie tam malo co moze wpedzic w depresje :yaho: :)

she
07-02-07, 13:17
Mamy cialo ktore czuje ale jest tylko pojazdem pomagajacym przemieszczac sie naszemu mozgowi (...)
Tam wlasnie jest caly nasz charakter, inteligencja, zwinnosc, sprawnosc i tysiace innych cech ktore tworza nasza wyjatkowosc.
Ludzmi nie sa te sworzenia ktore chodza po ulicach ale ta tkanka w glowie i jej fanaberie zmuszajace nas do okreslonych zachowan.

niby tak a mimo to wielu ludzi {np ste} ocenia innych właśnie po tym "pojeździe pomagającym przemieszczać się naszemu mozgowi" :P
zatem ste to typowa blachara :P

Hitman
07-02-07, 13:23
Czekam na wasze glebsze przemyslenia i dluzsze wypowiedzi(sabinko jedziesz ;) ).

@she- nie wiem dlaczego pojechalas swojego najwiekszego zwolennika:) To zwykle owocuje brzydkimi PW gdzie slowo "zdrajca" jest jedynym cenzuralnym.

she
07-02-07, 13:27
@she- nie wiem dlaczego pojechalas swojego najwiekszego zwolennika:) To zwykle owocuje brzydkimi PW gdzie slowo "zdrajca" jest jedynym cenzuralnym.

ale on wie, ze ja go bardzo lubie i to była pieszczotliwa zaczepka a nie pojazd :>
zresztą on naprawde na to patrzy :(((

Hitman
07-02-07, 13:32
ale on wie, ze ja go bardzo lubie i to była pieszczotliwa zaczepka a nie pojazd :>
zresztą on naprawde na to patrzy :(((

Rozgrzeszona:)
Wszyscy na to patrza niestety....

Ale nie boj sie nie bede cie dyskryminowal ze wzgledu na wyglad.





















:zgnite:

she
07-02-07, 13:39
Rozgrzeszona:)
Wszyscy na to patrza niestety....

Ale nie boj sie nie bede cie dyskryminowal ze wzgledu na wyglad.

:zgnite:

ja nie patrze :> tj. póki ktos o siebie dba to przymykam oczy na całą resztę której nie da się przecież zmienić bo się ma takie geny :> gorzej jak ktoś skrajnie o siebie nie dba - wtedy wyglądu nie da się nie zauwazyc.

ufff, już się bałam :96:
a Ty czemu patrzysz skoro napisałeś, że to tylko "opakowanie" dla mózgu? :>

co do sensu bytowania człowieka Budda powiedział, że życie jest cierpieniem. Człowiek więc istnieje aby osiągnąć stan nirvany (naradza się ponownie póki go nie osiągnie)i przestać cierpieć. ;)
nie wiem czy zgadzam się z tym ale jest to jedna z teorii. ;)