PDA

Zobacz pełną wersję : Smażony "Hermelin"



efis
03-01-07, 16:43
Mam pytanie.
czy ktoś z Was jadł smażony Hermelin (tak to się chyba z "czeskiego" nazywa) i wie jak to zrobić, lub chociaż wie jak to zrobić. :)
Już tłumaczę, w czym rzecz.
Bardzo mi ta potrawa smakuje, wiem z czego jest, a nawet wiedziałbym jak to zrobić, ale mam pewien problem - nie wiem jak zrobić panierkę.
Gotowe "hermeliny" sa trochę drogie (czasami je kupujemy), a poza tym chcielibyśmy zrobić je sami.
Tak jak już wspomniałem problem tkwi w panierce, bo gdyby zrobić tradycyjną to ser wypłynie na patelni (nawet nie sprawdzałem, bo to jest dla mnie oczywiste). Gotowe maja "panierkę" jak "skorupę", a i tak jak za długo lub za mocno się smaży, to pękają i wypływają.
Piszcie, czy jedliście, czy robicie, a jeżeli tak to proszę o przepisy. :)

Selena
03-01-07, 17:45
Przyznam iz hermelin jadlam tylko marynowany :),ale zakladam iz w panierce mozna go przyzadzic zupelnie tak samo jak camembert.
Ja panieruje ser dwukrotnie i nigdy nie wyplywa przy smazeniu.

profektus
03-01-07, 17:49
Przyznam iz hermelin jadlam tylko marynowany :),ale zakladam iz w panierce mozna go przyzadzic zupelnie tak samo jak camembert.
Ja panieruje ser dwukrotnie i nigdy nie wyplywa przy smazeniu.


ale w czym je panierujesz i jakie gatunki sera nadaja się do smazenia??
na głebokim oleju??

Selena
03-01-07, 17:56
Panieruje go w jajku i w bulce i smaze na patelni.Wg mnie najlepszy jest camembert i do tego zurawina.

efis
03-01-07, 17:57
Ale , czy przy zwykłej panierce, nie wypłynie ser , czy zwykłapanierka nie jest za mało "twarda" ?

efis
03-01-07, 18:04
Ja jadłem kilka gatunków sera w panierce (gotowe) - nawet "gouda".
Wydaje mi się, że może być każdy gatunek sera (choć najlepsze to camembert i Bree).
Wszystkie które kupowałem (niezależnie od gatunku sera i firmy) miały bardzo twardą panierkę (jak skorupę), dlatego dziwi mnie trochę, że zwykła wytrzyma smażenie.
Ale jeżeli tak twierdzisz, to spróbuję :)

Selena
03-01-07, 18:08
Wg mnie nie jest za malo twarda.Po opanierowaniu przed smazeniem wkladam na ok 30 min do zamrazalki.Smaze na patelni i nigdy nie wyplywa,ale nie wiem jak jest w przypadku smazenia we frytkownicy.

profektus
03-01-07, 18:12
dobry temat:):)
już wiem co będe jeśc na kolację:)

Miekki
03-01-07, 18:13
Ale że co? Ser pleśniowy panierowany i smażony?

Selena
03-01-07, 18:15
Ale że co? Ser pleśniowy panierowany i smażony?
Nie jadles? :)

Miekki
03-01-07, 18:17
Nie :) A spróbowałbym :)

Selena
03-01-07, 18:19
Nastepnym razem jak bede robic to Ci podesle ;)

profektus
03-01-07, 18:21
to bardzo popularna potrawa u pepików
"smazynyj syr hranoli i tatarka" i do tego oczywiście obloha:)

Miekki
03-01-07, 19:48
Nastepnym razem jak bede robic to Ci podesle ;)

Trzymam Cie za słowo :)

mineczka
03-01-07, 20:05
Ser robiłam tak jak Selenka panierowałam też w jajku bułace tartej póżniej obtoczyłam w jajku mące jajku i bułce tartej smażyłam na mocno rozgrzanym oleju w dużej ilości tłuszczu
Dobre też są sery pleśniowe (małe kawałki) wrzucić do ciasta naleśnikowego a później na gorący olej

Miekki
03-01-07, 22:57
jutro się zabieram za to
a chciałbym dziś już :(

Miekki
03-01-07, 22:59
Ser robiłam tak jak Selenka panierowałam też w jajku bułace tartej póżniej obtoczyłam w jajku mące jajku i bułce tartej smażyłam na mocno rozgrzanym oleju w dużej ilości tłuszczu
Dobre też są sery pleśniowe (małe kawałki) wrzucić do ciasta naleśnikowego a później na gorący olej
jak małe? :)

mineczka
04-01-07, 22:09
Np taki na osiem kawałków podziel :)
http://img114.imageshack.us/img114/6669/serhj6.th.jpg (http://img114.imageshack.us/my.php?image=serhj6.jpg)

Miekki
13-04-07, 16:47
całkiem niezłe, tylko puste mi wyszły niektóre :(

efis
13-04-07, 16:49
całkiem niezłe, tylko puste mi wyszły niektóre :(

Pewnie wyciekł ser :))) :)
I chyba cała w tym sztuka, aby zrobić panierke takę, aby się zapiekła, a ser nie wypłynął :) :)

Miekki
13-04-07, 16:51
właśnie kończę ostatniego :) wypłynął ale już na talerzu :85:
nie wiem od czego to zależy :10:

Call
15-04-07, 08:09
Pewnie wyciekł ser :))) :)
I chyba cała w tym sztuka, aby zrobić panierke takę, aby się zapiekła, a ser nie wypłynął :) :)

No właśnie,mnie też przeważnie wycieka ser.Skoro to panierki wina,to jaka powinna być? Wie ktoś?:124:

mineczka
15-04-07, 09:41
Spróbujcie najpierw w mące a później w jajku i bułce tartej opanierować ,i na mocno rozgrzanym oleju smażyć

Call
15-04-07, 10:25
Dzięki,chyba za słaby ogień był,bo reszta taka sama.