PDA

Zobacz pełną wersję : pieprzyki



sabinka
22-12-06, 18:11
krotkie pytanko - kiedy wiadomo ze z pieprzykiem jest cos nie tak i trzeba go wyciac..?

aha, i czy to dziala tak, ze ktos pojdzie do lekarza, stwierdzi mu ten lekarz ze pieprzyk moze byc grozny, idzie sobie ten ktos do szpitala, wycinaja mu i dopiero wtedy badaja i moze sie okazac ze pieprzyk byl w porzadku? czy juz wczesniej ustalaja jakos, ze jak wycinaja to podejrzany?

chodzi o to ze chyba bez sensu zeby wycieli cos i zeby zostala blizna (duze blizny zostaja? :96: ) jesli wcale nie trzeba bylo wycinac....

dobra troche zamotalam, ale moze ktos zrozumie;)

stuff
22-12-06, 19:43
kiedys podciołem sobie pieprzyka przy goleniu i niucha mi leciała cos ok 2 dni.

MaT
22-12-06, 19:51
Nikt Ci tego nie powie, oprócz Dermatologa. Jeżeli będą jakieś wątpliwości robi sie specjalistyczne badania. Następnie jeżeli zapadnie decyzja wycięcia tego można to zrobić na 2 sposoby. Laserem i metodą kriochirurgii, czyli za pomocą ciekłego azotu. Zaletą tej drugiej metody jest to, że nie pozostawia praktycznie w ogóle śladów w postaci znamion i blizn.


O jeszcze jedno, jak pieprzyk zostanie wycięty poddawany jest badaniu histopatologicznemu, które sprawdza czy nie ma komórek nowotworowych.

Indianka
22-12-06, 19:56
krotkie pytanko - kiedy wiadomo ze z pieprzykiem jest cos nie tak i trzeba go wyciac..?

aha, i czy to dziala tak, ze ktos pojdzie do lekarza, stwierdzi mu ten lekarz ze pieprzyk moze byc grozny, idzie sobie ten ktos do szpitala, wycinaja mu i dopiero wtedy badaja i moze sie okazac ze pieprzyk byl w porzadku? czy juz wczesniej ustalaja jakos, ze jak wycinaja to podejrzany?

chodzi o to ze chyba bez sensu zeby wycieli cos i zeby zostala blizna (duze blizny zostaja? :96: ) jesli wcale nie trzeba bylo wycinac....

dobra troche zamotalam, ale moze ktos zrozumie;)

Tak jak powiedział Mat,tylko lekarz może ocenić czy pieprzyk nadaje się do usunięcia.Każdy przypadek jest indywidualny
A blizny Sabinko są takie sexi...........:D :zgnite:

sztetke
22-12-06, 20:20
mojego znajomka 2 laTA dermatolog zwodzil,ze to nic strasznego nie jest,poszedl do innego i okazalo sie ,ze ma czerniaka.

marcinżywy
22-12-06, 20:51
Pieprzyk dodaje uroku :) przynajmniej u mnie ;)

sabinka
22-12-06, 21:29
Nikt Ci tego nie powie, oprócz Dermatologa. Jeżeli będą jakieś wątpliwości robi sie specjalistyczne badania. Następnie jeżeli zapadnie decyzja wycięcia tego można to zrobić na 2 sposoby. Laserem i metodą kriochirurgii, czyli za pomocą ciekłego azotu. Zaletą tej drugiej metody jest to, że nie pozostawia praktycznie w ogóle śladów w postaci znamion i blizn.


O jeszcze jedno, jak pieprzyk zostanie wycięty poddawany jest badaniu histopatologicznemu, które sprawdza czy nie ma komórek nowotworowych.
aha no to nie wyglada to tak zle jak myslalam, dzieki :)



Indi blizny sexi ? :96: :28:
hehe ;)

Indianka
22-12-06, 21:35
aha no to nie wyglada to tak zle jak myslalam, dzieki :)



Indi blizny sexi ? :96: :28:
hehe ;)

Sabinko jak widzę bliznę na twarzy u faceta to.....:28:

efis
23-12-06, 02:09
Nikt Ci tego nie powie, oprócz Dermatologa. Jeżeli będą jakieś wątpliwości robi sie specjalistyczne badania. Następnie jeżeli zapadnie decyzja wycięcia tego można to zrobić na 2 sposoby. Laserem i metodą kriochirurgii, czyli za pomocą ciekłego azotu. Zaletą tej drugiej metody jest to, że nie pozostawia praktycznie w ogóle śladów w postaci znamion i blizn.


O jeszcze jedno, jak pieprzyk zostanie wycięty poddawany jest badaniu histopatologicznemu, które sprawdza czy nie ma komórek nowotworowych.


Tak jak powiedział Mat,tylko lekarz może ocenić czy pieprzyk nadaje się do usunięcia.Każdy przypadek jest indywidualny
A blizny Sabinko są takie sexi...........:D :zgnite:


Wszystko się zgadza, ale nie wiem , czy o usuwaniu (lub nie,oraz samo usunięcie) znamienia nie powinien decydować (usuwać) onkolog (najlepiej taki , który specjalizuje się w nowotworach skórnych.
Tak było w moim przypadku (miałem usuwane już trzy znamiona). Pierwszy raz (znamię było na ręce w okolicach nadgarstka i często kaleczone podczas gry w siatkówkę) trafiłem do dermatologa, który przekazał mnie do onkologa. Po wycięciu i badaniu okazało sie , że to była dobra decyzja.
Drugie i trzecie (na plecach i okolicy "baczku") tez było narażane na skaleczenia i zacięcia przy goleniu - mimo, że było płaskie.
http://img299.imageshack.us/img299/5482/p5180004kadrch9.th.jpg (http://img299.imageshack.us/my.php?image=p5180004kadrch9.jpg)http://img299.imageshack.us/img299/4482/p5180005kadrfx7.th.jpg (http://img299.imageshack.us/my.php?image=p5180005kadrfx7.jpg)
Onkolog (za drugim i trzecim razem proponował usunięcie, bo z roku na rok następowało stopniowe powiększanie się ich.
Po zabiegach (w tych przypadkach) okazało się , że było to "dmuchanie na zimne" , ale tego nikt Ci nie powie przed badaniem wycinka , a jak już coś jest to trzeba poprawiać.
Moja mama miała usuwane coś małego z (na nosie) - z tym że w tym przypadku najpierw pobrano (tylko zcięto, bo to twarz) do badania, a gdy sie okazało, że coś jest to dopiero wypalano , czy też wymrażano (nie wiem).

sztetke
23-12-06, 11:26
a masz zdjecie jak wygladalo przed usunieciem ?

sabinka
23-12-06, 11:56
ale te fotki to.... :96:
i duze to takie, ja mowilam o pieprzykach o srednich ok 7-8mm, nie strasz mnie takim czyms :((: i jak to wyglada calkiem po wygojeniu ??


Sabinko jak widzę bliznę na twarzy u faceta to.....:28:

a to taaaak... :28:

MaT
23-12-06, 12:05
U pań pieprzyki fajnie wyglądają.




.....szczególnie w niektórych miejscach :D

sabinka
23-12-06, 12:23
tak, ale jakbys uslyszal kilka razy ze "one sie chyba powiekszaja" i ze trzeba cos zrobic bo moga byc niebezpieczne, to by nie byly fajne tylko napedzajace stracha :/

efis
23-12-06, 12:42
a masz zdjecie jak wygladalo przed usunieciem ?

bedzie trudno, bo wiekszość zdjęć mam en face.
Było to znamię wielkości - o średnicy około 9-10mm - płaskie - prawidłowego koloru - bez zmian, ale lekko się powiekszające. W związku z tym że 1,5 roku wcześniej lekarz ten usuwał mi znamię (małe,płaskie, ale trochę chropowate , ale kilka razy mocno zadrapane) na plecach - juz wtedy namawiał mnie na usunięcie tego na twarzy. Po ponad roku jak zobaczył to stwierdził , że niepokoi go jego wygląd, dlatego zdecydowałem się na zabieg.
Blizny prawie nie widać.

efis
23-12-06, 12:59
tak, ale jakbys uslyszal kilka razy ze "one sie chyba powiekszaja" i ze trzeba cos zrobic bo moga byc niebezpieczne, to by nie byly fajne tylko napedzajace stracha :/

W zależności od umiejscowienia stosuje się różne metody zabiegu.
Jak można to usuwa się przez wycięcie, bo wtedy robi sie to "z zapasem" i przy badaniu, jeżeli nawet znajda się komórki nowotworowe, to określa sie jak daleko były od lini cięcia.
W przypadku mojej mamy - miała powtórkę, ponieważ okozało się, że (dotyczyło okolicy uda) po wycieciu (wydawało się że zwykły tłuszczak) okazało się że były dosyć nietypowe komórki nowotworowe. Z wyniku wynikało, że sięgały do lini cięcia i było ryzyko ,że coś zostało. Zabieg powtórzono (wycieto dość dużo tkanki), ale tym razem okazało się, że nic już nie było. No ale lepiej dmuchać na zimne.

Na twarzy - w widocznym miejscu być może stosuje się inne metody usuwania, ale jaka metodę zastosować to musie zadecydowac lekarz (zależy od wielkości kształtu, wyglądu (czy ma obwódkę , czy tez stan zapalny)) Na pewno przy mniej "agresywnych" metodach zabiegu trzeba być później przez jakiś czas pod kontrolą lekarza.

Wrzuć do Google - to znajdziesz wiele stron na ten temat.

Np. cytat: "Właściwie nie ma znamion, których nie można byłoby usunąć, ale nie których ruszać nie warto bo nie przeszkadzają. Inne znów usunąć wręcz trzeba. Znamiona usytuowane w miejscach narażonych na drażnienie , nasłonecznienie, znamiona które powiększają się i mają nieregularne zarysy, po konsultacji z lekarzem powinny być usuwane. Osoby naznaczone znamionami powinny zasięgnąć porady lekarza również przed podaniem się różnym nowoczesnym zabiegom kosmetycznym. Peelingi, zabiegi laserowe czy jontoforeza mogą uaktywniać rozrodczą warstwę komórek skóry, dając początek procesowi nowotworowemu.
Znamiona, brodawki i naczyniaki powinno się stale obserwować. Jeśli zaczną boleć lub krwawić, choćby przy myciu, jeśli zmienia się ich kształt, wielkość i zabarwienie ( np. powstaje wokół ciemniejsza lub jaśniejsza obwódka) świadczyć to może o rozpoczynającym się procesie nowotworowym. Nie zmieniające się znamiona i brodawki są niegroźne."

ze srtony http://www.dermos.webpark.pl/znamiona.htm

sabinka
23-12-06, 17:23
ok, dzieki efis za zainteresowanie tematem ;)

efis
23-12-06, 21:56
Specjalnie dla Ciebie Sabinka zrobiłem sobie dzisiaj zdjęcie :)

http://img170.imageshack.us/img170/976/bliznamu0.th.jpg (http://img170.imageshack.us/my.php?image=bliznamu0.jpg)

I do tego taki nieogolony :)

sabinka
23-12-06, 22:01
faktycznie prawie nie widac ;)
a ile ta blizna ma tak mniej wiecej mm?

efis
23-12-06, 22:11
:10:
tak jak widać - około 4 do 5 cm
Fakt mała nie jest ale w moim przypadku (z boku + okulary) nie rzuca się w oczy. A poza tym ja jestem facetem i taka blizna dodaje trochę urody :)

DZIADZIA
23-12-06, 22:12
:10:
tak jak widać - około 4 do 5 cm
Fakt mała nie jest ale w moim przypadku (z boku + okulary) nie rzuca się w oczy. A poza tym ja jestem facetem i taka blizna dodaje trochę urody :)

ja mam na lewym łuku brwiowym bo mi ktoś huśtwaką zajebał jak miałem 4 klata

sabinka
23-12-06, 22:37
:10:
tak jak widać - około 4 do 5 cm
Fakt mała nie jest ale w moim przypadku (z boku + okulary) nie rzuca się w oczy. A poza tym ja jestem facetem i taka blizna dodaje trochę urody :)
no wlasnie taka blizna u CIebie to tylko ajjj.. :28:

a to znamie tez bylo tej wielkosci?
czy blizna jest troche wieksza bo jakos skory wzielo troszke :10:

efis
24-12-06, 00:47
No nie - blizna , czyli cięcie musi być dużo dłuższe niż samo znamię.
Moje miało średnicę - no powiedzmy 1 cm (nie jestem pewien, ale tak chyba było).
Przecież chirurg nie może wyciąć dookoła i zszyć.
Po pierwsze - musi wziąść zapas - no powiedzy 3-5 mm
Po drugie - przy znamieniu 1cm + 0,5cm +0,5cm to już jest 2cm
Po trzecie - żeby po usunięciu tego co wcześniej napisałem i zszyć, musi wyciąć dodatkowy kawałek skóry tak, aby powstało coś w rodzaju "łezki", i aby można było nadciągnąć przy szyciu ubytek i żeby ładnie po zszyciu to wyglądało.
Jak masz dziurę (powiedzmy wupaloną po papierosie) w materiale, to też tego nie naciągniesz dopóki nie ponacinasz po skosie.
odręcznie narysowałem

http://img369.imageshack.us/img369/3111/szycieyd4.jpg (http://imageshack.us)

sabinka
24-12-06, 00:49
heheh dzieki efis :D
u mnie z logicznym mysleniem i matma ciezko, wiec trzeba mi tak tlumaczyc jak Ty wlasnie :104:
hehehe ;)

Niunia20
15-03-07, 00:10
Mam takie pytanie mam pieprzyka nie zwracala bym na niego uwagi jak na inne ale wydaje mi sie ze on sie powieksza czy tak powinno byc???? :10:

sabinka
15-03-07, 00:17
nie ;)

whatever
15-03-07, 00:54
ja nie wiedzialem, ze mam mala chroste na plecach i pare lat temu myslalem, ze mi sie cos przykleilo czy cos i drapalem i pociagnalem mozno palcami i teraz zamiast mini chrostki mam taka wyciagnieta troszke jak wezyk hehe. zaslaniaja ja spodnie i jest mala, wiec jest spoko :P

kumpel ojca mial fajnego bialego boksera. pewnego dnia podczas zabawy pies rozdrapal mu pieprzyki. niedlugo pozniej pana juz nie bylo :( szkoda go, bo mlody byl

mineczka
15-03-07, 21:59
We wtorek byłam z synem na zabiegu
Lekarz onkolog wyciął mu pieprzyka którego miał na głowie
Najpierw był to zwykły pieprzyk ale z biegiem czasu zaczął sie powiekszać i robił się coraz bardziej wypukły (poza tym przeszkadzał przy czesaniu i wizytach u fryzjera)Lekarz powiedział ze lepiej wyciąć ,gdyby z pieprzykiem ic sie nie działo i byłby w miejscu który nie byłby narażony na obtarcia mógłby pozostać i nic by z nim nie robił ale skoro zmienia kształt i jest w miejscu narażonym na obtarcia należy go wyciąć
Muszę sie pochwalić ze synek był bardzo dzielny (o mało ja nie zjechałam na fotelu)w czasie gdy młody gadał lekarzowi jak nie lubi matematyki
Lekarz powiedział że zwykłą procedurą jest wysłanie wycinka do badania , ale ja po prostu umieram z niepokoju
Teraz czekamy na wyniki
Mam nadzieję ze wszstko będzie w porządku

sabinka
16-03-07, 00:17
hmm mowisz ze w miejscu narazonym na podraznienia i jak zmienia ksztalt troszke to trzeba cos zrobic :10:
cholera, a ja sie tak nie moge zabrac za to jakos :)

efis
16-03-07, 12:31
hmm mowisz ze w miejscu narazonym na podraznienia i jak zmienia ksztalt troszke to trzeba cos zrobic :10:
cholera, a ja sie tak nie moge zabrac za to jakos :)

Przecież już Ci kiedyś pisałem, żebyś za długo nie zwlekała :niewolno: :)

sabinka
16-03-07, 14:42
no wiem, wiem... :)

mineczka
16-03-07, 20:15
hmm mowisz ze w miejscu narazonym na podraznienia i jak zmienia ksztalt troszke to trzeba cos zrobic :10:
cholera, a ja sie tak nie moge zabrac za to jakos :)
:74: do lekarza marsz z tym nie ma zartów
Pieprzyk który jest w miejscu w którym może być naruszony należy wyciąć

sabinka
16-03-07, 20:26
ale one w sumie ladne sa :p

mineczka
16-03-07, 20:39
ale one w sumie ladne sa :p
Ktoś Ci powinien porządnie tyłek złoić :96:

she
17-03-07, 13:00
dermatolog bada pieprzyki, ponoć pieprzykiem powinniśmy się martwić dopiero gdy zaczyna się zmieniać, np. rośnie, albo zmienia kolor tudzież swoją strukturę/fakturę albo boli.
Podobnież po lecie powinno się iść do dermatologa by je wszystkie obejrzał. Niepokoić nas też powinno pojawienie się nowych.

Ja uważam, że niektóre pieprzyki dodają uroku i dziwię się niektórym dziewczyną z całkiem ładnymi pieprzykami które ich nie lubią. Kolega mi mówił, że pieprzyk przy oku i nad ustami w kąciku dodaje kobiecie uroku. Są gusta i guściki ;)

a piegi to są dopiero urocze! ;) szkoda, że mam ich zaledwie pare:<

sabinka
17-03-07, 20:15
a ja wlasnie z tymi piegami to nie wiem, raz mi nie przeszkadzaja, a raz ich nienawidze :124:
jesienia/zima nie mam wcale, ale tak jak jest slonce, latem, to troche sie pojawia tych kropek gupich :p


a z tymi pieprzykami juz pojde mineczko i efisie, obiecuje, nic mi nie bedzie :)
z tym ze jak zaczynalam ten temat to bylam zdecydowana na ich usuniecie a wlasnie uslyszalam od tamtej pory raz czy dwa, ze one sliczne.. wiec... :)
no ale zdrowie wazniejsze w sumie :(

stern
17-03-07, 20:58
a ja wlasnie z tymi piegami to nie wiem, raz mi nie przeszkadzaja, a raz ich nienawidze :124:


Piegi to zajebista rzecz u kobiet, byle na twarzy a nie w innych miejscach (dekolcie czy plecach :rolleyes:) Pieprzyków to nie lubie za duzo

Macko007
21-03-07, 16:29
Najładniejsza jest czysta kobieca twarz, bez żadnych wariacji

DZIADZIA
21-03-07, 16:30
ja mam 3 pieprzyki na klacie, 2 na twashy i jeden na ramieniu. takie małe

sabinka
21-03-07, 21:42
Najładniejsza jest czysta kobieca twarz, bez żadnych wariacji
no....fakt..jak ja umyje to od razu taka ladniejsza czysta :zgnite:

Macko007
23-03-07, 23:39
jezo no nie o to mi chodzi , nie:)

sabinka
25-07-07, 16:50
no dobra mineczko i efisie, mozecie byc dumni, po 8 miesiacach zebralam sie z sobie i 13 sierpnia bede miala zabieg :)
bo przez te 8 miesiecy znowu sie pozmienialy i w ogole... wrr :96:

she
25-07-07, 20:18
no dobra mineczko i efisie, mozecie byc dumni, po 8 miesiacach zebralam sie z sobie i 13 sierpnia bede miala zabieg :)
bo przez te 8 miesiecy znowu sie pozmienialy i w ogole... wrr :96:

jak to pozmieniały?! hm, zdaje się, że przed usunięciem pieprzyka robi się badanie czy zawiera kom. rakowe więc może obejdzie się bez większego rozlewu krwi :oko:

sabinka
26-07-07, 10:58
she, ale skoro napisalam ze mam zabieg to znaczy ze juz jestem po badaniach i pieprzyki sobie pojda w nicosc ;)

Shandor
26-07-07, 11:45
she, ale skoro napisalam ze mam zabieg to znaczy ze juz jestem po badaniach i pieprzyki sobie pojda w nicosc ;)

może weź je i se zalej formaliną na pamiątkę :D (w słoiku po ogórkach)

she
26-07-07, 13:26
może weź je i se zalej formaliną na pamiątkę :D (w słoiku po ogórkach)

shandor, udzieliło Ci się od profektusa? :zgnite:
hehe, sabinka będzie jak profesor kleks z doklejanymi piegami ze słoika :zgnite:

sabinka, to w sumie grratuluje odwaznej decyzji :-)

profektus
26-07-07, 13:37
może weź je i se zalej formaliną na pamiątkę :D (w słoiku po ogórkach)


nic z tego
słoik po ogórach jest już zarezerwowany na moje szczątki:zgnite:

she
26-07-07, 13:47
to nie chcesz towarzystwa pieprzykow sabinki w swoim słoiku? :p nie byłoby Ci tak samotnie po śmierci, zawsze to jest do kogo (skremowaną) buzię otworzyć :zgnite:

sabinka
26-07-07, 16:18
ale wam sie chory temat wkrecil :96:
:D:D:D

she
26-07-07, 16:21
ale wam sie chory temat wkrecil :96:
:D:D:D

nie ciesz sie, sprowokowałaś! :zgnite:

sabinka
26-07-07, 16:32
nic nie prowokowalam zeby o smierci rozmawiac :zlosnik:

Porzadny
26-07-07, 16:35
Nie chcialbym nikogo straszyc ale wycinanie roznych znamion to ostatecznosc.
Bylo juz troche tych przypadkow. Niby mozna wyciac, a zakonczylo sie tragicznie.
Sam mam takie jedno i bacznie obserwuje. Czerniak to nie jest na bank. Bede musial przejsc sie do dermatologa (odwlekam to juz pare lat) aby mi zdiagnozowal.

she
26-07-07, 16:44
oj Porzadny, chyba jednak przesadzasz? Tj słyszałam, że rak skóry może robić przerzuty {aż się zdziwilam} ale samo wycinanie chyba takie grozne nie jest, zwłaszcza, że moja koleżanka miała takie brzydkie znamie na czole, dosyc spore, i jej poprostu usneli laserowo, pochodziła tydzien w bandazu a pozniej jej się ładnie zagoilo i prawie sladu nie ma, i mówiła, ze to nic strasznego. chociaż to było znamie a nie komórka podejrzana o rakową.

efis
26-07-07, 16:47
Nie chcialbym nikogo straszyc ale wycinanie roznych znamion to ostatecznosc.
Bylo juz troche tych przypadkow. Niby mozna wyciac, a zakonczylo sie tragicznie.
Sam mam takie jedno i bacznie obserwuje. Czerniak to nie jest na bank. Bede musial przejsc sie do dermatologa (odwlekam to juz pare lat) aby mi zdiagnozowal.

Proponuję od razu do onkologa (o specjalności skórnej) - bo znamiona to jego działka :)

Porzadny
26-07-07, 16:48
oj Porzadny, chyba jednak przesadzasz? Tj słyszałam, że rak skóry może robić przerzuty {aż się zdziwilam} ale samo wycinanie chyba takie grozne nie jest, zwłaszcza, że moja koleżanka miała takie brzydkie znamie na czole, dosyc spore, i jej poprostu usneli laserowo, pochodziła tydzien w bandazu a pozniej jej się ładnie zagoilo i prawie sladu nie ma, i mówiła, ze to nic strasznego. chociaż to było znamie a nie komórka podejrzana o rakową.

Nie przesadzam. Poza tym nie ma 100% pewnosci, ze lekarz dobrze zdiagnozuje. Byly przypadki, ze niby wszystko ok, mozna wyciac. Nie ma komorek rakowych. A tu piach. Zycie.
Nie chodzi o to, ze chce kogos przestraszyc. Nie w tym rzecz. Dlatego mowie o usuwaniu dla jakis tam fanaberii kosmetycznych, a bo bede lepiej wygladac.

efis
26-07-07, 16:52
Nie przesadzam. Poza tym nie ma 100% pewnosci, ze lekarz dobrze zdiagnozuje. Byly przypadki, ze niby wszystko ok, mozna wyciac. Nie ma komorek rakowych. A tu piach. Zycie.
Nie chodzi o to, ze chce kogos przestraszyc. Nie w tym rzecz. Dlatego mowie o usuwaniu dla jakis tam fanaberii kosmetycznych, a bo bede lepiej wygladac.

Dlatego znamiona usuwa onkolog (robi to z zapasem) i wysyła do badania. jeżeli znajdują się komórki nowotworowe, a nie daj Boże blisko lini cięcia - zabieg sie powtarza :)
Wiem, bo miałem juz usuwane znamiona - 3x (w jednym przypadku były komórki nowotworowe - i okazało się, że to był najwyższy czas usunąć)

Porzadny
26-07-07, 16:56
Dlatego znamiona usuwa onkolog (robi to z zapasem) i wysyła do badania. jeżeli znajdują się komórki nowotworowe, a nie daj Boże blisko lini cięcia - zabieg sie powtarza :)
Wiem, bo miałem juz usuwane znamiona - 3x (w jednym przypadku były komórki nowotworowe - i okazało się, że to był najwyższy czas usunąć)
Mam pare centymetrow nad nadgarstkiem.
Jeszcze mi cala dlon urznie. :10: :)

sabinka
26-07-07, 17:11
ja tez odwlekalam Porzadny, ale chyba lepiej sie nie bawic w zgadywanki czy to cos groznego czy nie przez 10 lat, bo moze sie zle skonczyc ;)



i tak mnie przestraszyles teraz :((

no ale jesli lekarz mowi: usunac, to to chyba nie jest moja fanaberia kosmetyczna? :10:

Porzadny
26-07-07, 17:17
ja tez odwlekalam Porzadny, ale chyba lepiej sie nie bawic w zgadywanki czy to cos groznego czy nie przez 10 lat, bo moze sie zle skonczyc ;)



i tak mnie przestraszyles teraz :((

no ale jesli lekarz mowi: usunac, to to chyba nie jest moja fanaberia kosmetyczna? :10:
Nie lam sie. Bedzie dobrze. Jak mowi usunac to usunac. Z tym, ze warto zdac sie na opinie przynajmniej 2. 3.
A ja na pewno z 10 lat odwlekam te sprawe.