PDA

Zobacz pełną wersję : Na co zwrocic uwage przy zakupie notebooka ?



Nazwisko
26-11-06, 16:24
Decyzja zapadła kupuje Notebooka :) ]
Cena około 3000pln

Na co warto szczegolnie zwrocic uwage przy zakupie takiego sprzetu???
Jestem przekonany do AMD bedzie to chyba cos z Turionem
Karta grafiki- i tu niemam zielonego pojecia
ramu z 1GB - czas na Viste
bezprzewodowa siec !!!!
min. 3xusb

co jeszcze ????

Hitman
26-11-06, 16:32
Sprzet kup taki zeby sluzyl ci przez pare lat bo nie sadze ze bedziesz dokladal cos do niego ze wzgledu na cene czesci.
Zalezy tez co chcesz z nim robic: do podrozy najlepszy jest lekki i maly ale ekran powinien miec minimum 17' sprawdz ile czasu dziala bez zasilania bo mozesz sie zdziwic. Poza tym na laptopie sie nie grywa w gry o wysokich wymaganiach wiec graficzna dobierz do tego co masz zamiar robic np. obrobka zdjec

Karla
26-11-06, 17:10
Znajomi kupili w Stanach laptopy Dell- Core 2 Duo 2 z czymstam, 1 gb ramu, dobre karty graficzne, 14 cali za 900 dolarow... jak tylko mozesz to popros kogos o przywiezienie! Nie oplaca sie kupowac w Polsce

Porzadny
26-11-06, 18:47
Uzywany chyba? Ludzie wszedzie pisza w USA taniej itp. Bylem tam, widzialem te broszury na miejscu, jeden kolega kupil sobie nawet notebooka. Teraz nie pamietam ile dal ale troche ponad 1k$.
Ale czy tak taniej to bylo? Wedlug mnie nie bardzo. Poza tym problemy sa z gwarancja. Trzeba szukac z jakas miedzynarodowa, pozniej sie okaze, ze i tak nie honoruja. Lepiej kupowac sprzet w Polsce.
Ja bym zwrocil uwage na solidnosc, jesli chodzi o wykonanie. Nie jakies plastikowe gowno. No i na mozliwosci gwarancyjne. Reszta to wedlug mnie bez znaczenia. W srodku wiekszosc to, to samo. Wszystko i tak zolci trzepia.

Glue
26-11-06, 21:38
ja osobiście nie widzę sensu kupowania thinkpada, po pierwsze można łatwo go uszkodzić, są kłopoty przy modernizacji nie zawsze jest taka możliwość oraz ceny części, które są lekko droższe.

Mam kilku znajomych, którzy przesiedli się na laptopy z blaszaków i po kilku miechach sprzedawali je bo...nie pamiętam. Fakt jest taki, że kupowali z powrotem blaszaki.

Mając 3000 w kieszeni masz porządnego kompa a dokładając kolejny 1000 masz maszynkę co najmniej na 5-7 lat

Simmek
27-11-06, 02:14
Tak jak Porzadny napisal im mniej plastiku tym lepiej, ale stopy alu sa drogie, oczywiscie dodatkowa bateria to dzis juz koniecznosc, grafika jest przewaznie razem z MB, nie zapomnij o myszce ;)

Do domu sie nienadaje pic na wode z wlaczanym non stop zasilaczem...

6 biegowy
27-11-06, 02:56
w piatek mozna bylo kupic laptopa za $200 jezeli komus sie chcialo w kolejce stac.

Papla
27-11-06, 05:51
Decyzja zapadła kupuje Notebooka :) ]
Cena około 3000pln

Na co warto szczegolnie zwrocic uwage przy zakupie takiego sprzetu???


nie kupowac.

6 biegowy
27-11-06, 06:01
ja osobiście nie widzę sensu kupowania thinkpada, po pierwsze można łatwo go uszkodzić, są kłopoty przy modernizacji nie zawsze jest taka możliwość oraz ceny części, które są lekko droższe.

Mam kilku znajomych, którzy przesiedli się na laptopy z blaszaków i po kilku miechach sprzedawali je bo...nie pamiętam. Fakt jest taki, że kupowali z powrotem blaszaki.

Mając 3000 w kieszeni masz porządnego kompa a dokładając kolejny 1000 masz maszynkę co najmniej na 5-7 lat

Posrednio sie z Toba zgadzam,osobiscie wole szybkie i stabilne desktopy ale zaleznie od potrzeby LAPTOP moze byc zbawieniem :)

profektus
27-11-06, 10:47
Decyzja zapadła kupuje Notebooka :) ]
Cena około 3000pln

Na co warto szczegolnie zwrocic uwage przy zakupie takiego sprzetu???
Jestem przekonany do AMD bedzie to chyba cos z Turionem
Karta grafiki- i tu niemam zielonego pojecia
ramu z 1GB - czas na Viste
bezprzewodowa siec !!!!
min. 3xusb

co jeszcze ????

za ta kaskę dostaniesz sredniek lasy lapka biurowego....jego sredniosc klasy będzie poległa na wiekszym dysku i troszke lepszym procku....nie polecam jezeli masz tylko tyle kasy do wydania...to albo uzywany albo wcale...no chyba ze chcesz uzywać go komunikatora i przegladarki www

Nazwisko
27-11-06, 17:40
nie kupowac.

Papla sam masz a mi zabraniasz :zgnite:

Kurna cos cie sie zmowili wszyscy mi truja zeby nie kupowac :mad:

A tak sobie mysle ze fajnie by było rozwalic sie w łózku [necik bezprzewodowy]
zmiast kwitnac przy biurku.

W tej chwili raczej nie gram, obecny piecy mam 4 lata i jedyne co w nim zmieniłem to dodałem ramu.
Do czego urzywam kompa
- przegladanie DoFo :)
- przegladanie fotek

- dosc czesto naprawiam kompy znajomym , znajomym znajomych i chyba zaczne na tym zarabiac :zgnite: Przyda sie notebook :10:

profektus
27-11-06, 17:42
Papla sam masz a mi zabraniasz :zgnite:

Kurna cos cie sie zmowili wszyscy mi truja zeby nie kupowac :mad:

A tak sobie mysle ze fajnie by było rozwalic sie w łózku [necik bezprzewodowy]
zmiast kwitnac przy biurku.

W tej chwili raczej nie gram, obecny piecy mam 4 lata i jedyne co w nim zmieniłem to dodałem ramu.
Do czego urzywam kompa
- przegladanie DoFo :)
- przegladanie fotek

- dosc czesto naprawiam kompy znajomym , znajomym znajomych i chyba zaczne na tym zarabiac :zgnite: Przyda sie notebook :10:

aaaa do przegklądania www jak najbardzeij się nada:zgnite:

jak chcesz lezec to sobie klawiature bezprzewodowa zakup:) taniej wyjdzie....:zgnite:

profektus
27-11-06, 17:45
za 3tys dostaniesz mniej wiecej coś takiego

Tabela parametryczna

Model: TM2482WXMi
Procesor: Intel Celeron M420 (1.6GHz)
Pamięć cache [kB]: 1 MB
Pamięć RAM [MB]: 512 DDR2 DDR2 533 MHz
Dysk twardy [GB]: 60 GB hard disk drive with Acer DASP (Disk Anti-Shock Protection)
Karta graficzna: Mobile Intel 940GML Express chipset
Wyświetlacz: 14.1" WXGA TFT LCD, 1280 x 800 pixel resolution, simultaneous multi-window viewing via Acer GridVista
Sieć: Modem: 56K ITU V.92 with PTT approval5; Wake-on-Ring ready
LAN: Fast Ethernet; Wake-on-LAN ready;
Acer InviLink 802.11b/g Wi-Fi CERTIFIED solution, supporting Acer SignalUp wireless technology
Bluetooth 2.0 +EDR

Napędy: 8X DVD-Super Multi double-layer drive
Wprowadzanie danych: 88-/89-key Acer FineTouch keyboard with 5-degree curve, inverted T cursor layout, 2.5 mm (minimum) key travel
Touchpad with 4-way scroll button
Max. pamięć RAM: 2 GB
Porty: PC Card slot (Type II);
5-in-1 card reader (SD, MMC, MS, MS PRO, xD);
Three USB 2.0 ports;
External display (VGA) port;
S-video/TV-out (NTSC/PAL) port;
Headphone/speaker/line-out jack with S/PDIF support;
Microphone-in jack;
Line-in jack;
Ethernet (RJ-45) port;
Modem (RJ-11) port
Acer OrbiCam integrated 310,000 pixel CMOS camera, featuring: 225-degree ergonomic rotation, Acer PrimaLite technology
Karta dźwiękowa: High-definition audio support, S/PDIF (Sony/Philips Digital Interface) support for digital speakers, Audio system with two built-in speakers, Sound Blaster Pro and MS Sound compatible
Czas pracy na bateriach [h]: 44.4 W 4000 mAh Li-ion battery pack (6-cell)
W zestawie: Oprogramowanie: Acer Empowering Technology (Acer ePower, ePresentation, eDataSecurity, eRecovery, eSettings, ePerformance Management), Acer GridVista; Acer Launch Manager; Norton AntiVirus; Adobe Reader; CyberLink PowerDVD; NTI CD-Maker
Wymiary [mm]: 334 (szer) x 244 (gł) x 28.6/35.2 (wys) mm
System operacyjny: Genuine Windows XP Home EN/PL
Waga [kg]: 2.4 kg
Gwarancja [m-cy]: 1 rok gwarancji międzynarodowej

Papla
02-12-06, 00:56
Papla sam masz a mi zabraniasz :zgnite:

Kurna cos cie sie zmowili wszyscy mi truja zeby nie kupowac :mad:


:10: ale ja przeciez wyraznie napisalem "nie KUPOWAC" a nie "nie MIEC" ---> ja za swojego nie placilem :)

i jedyna zaleta laptopa to to, ze jak leze w wyrku i cos mi przyjdzie do glowy, to mam drania pod reka

jezeli za ta sama cene jest do wyboru celeron 1.6 laptop lub 3+ Ghz PC, to raczej wybor nie istnieje :)

araj
02-12-06, 01:02
DOKŁADNIE,nie rozumioe ludzi,którzy chca kupić laptopa nie majac żadnych konkretnych powodów(biznes,praca w terenie), a robia to tylko dla wygody....no ,chyba że jest duzo monety w karmanie

araj
02-12-06, 01:57
wziałem 1 lepsza reklame i akurat jest za 5999dk(3000zł):
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/dk/da/ho/WF06b/21115-314929-1308945-1308945-1308945-12724380-78005455.html



a tu ta reklama:(HP Pavilion dv6111eu - 5 od góry)
http://salg.tdc.dk/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/TDC-Privat-Site/da_DK/-/DKK/ViewStandardCatalog-Browse;sid=-7gL-GUTkA8L-CBjNPjLUCwwEGaF0fQNJvH1rPkIfyzEg0s9mJAwXBQJ1ZZo0PQ NJvE=?CatalogCategoryID=CCIKamdMvoEAAAD8Tk5hncfb&dogtag=f5_p_dat_pu_pcb

araj
02-12-06, 02:11
wziałem 1 lepsza reklame i akurat jest za 5999dk(3000zł):
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/dk/da/ho/WF06b/21115-314929-1308945-1308945-1308945-12724380-78005455.html



a tu ta reklama:(HP Pavilion dv6111eu - 5 od góry)
http://salg.tdc.dk/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/TDC-Privat-Site/da_DK/-/DKK/ViewStandardCatalog-Browse;sid=-7gL-GUTkA8L-CBjNPjLUCwwEGaF0fQNJvH1rPkIfyzEg0s9mJAwXBQJ1ZZo0PQ NJvE=?CatalogCategoryID=CCIKamdMvoEAAAD8Tk5hncfb&dogtag=f5_p_dat_pu_pcb

Wujek
06-03-07, 01:52
http://chello.geizhals.at/a239746.html

Co myślicie o tym za 2600 ?? Czyli jakies 650 ojro ?

Simmek
06-03-07, 02:23
http://chello.geizhals.at/a239746.html

Co myślicie o tym za 2600 ?? Czyli jakies 650 ojro ?

Naprawdę gorzej niż baba ze szmatką do ślubu :)

Dupa pisałem only AMD i niestety coraz więcej takich się pojawia ile minęło 2 tygodnie :10: , już każdy producent ma przynajmniej dwa modele...

i jak już to się pośpiesz bo niestety zaczynają się sprzedawać /pozytywne opinie userów/ więc będą drożeć...

Nazwisko
06-03-07, 10:02
Fachowce mi radza zeby czekac do wakacji- rewolucja jakas sie szykuje :10:
2.im wieksza sprzedaz tym nizsze ceny- zdaje mi sie ze tak to działa teraz...

Wujek
06-03-07, 10:35
Naprawdę gorzej niż baba ze szmatką do ślubu :)

Dupa pisałem only AMD i niestety coraz więcej takich się pojawia ile minęło 2 tygodnie :10: , już każdy producent ma przynajmniej dwa modele...

i jak już to się pośpiesz bo niestety zaczynają się sprzedawać /pozytywne opinie userów/ więc będą drożeć...

No ale brac go czy nie ??
Za Turona min musze dac 3400 z takim wypasem...;)

Simmek
06-03-07, 10:52
No ale brac go czy nie ??
Za Turona min musze dac 3400 z takim wypasem...;)

A tam był spoko za 3100 :( co jest wypas ???

Turon ma podobno jednak mniejsze zżeranie baterii, producenci zrobili lepsze płyty - jakościowo /nie zdarzają się awarie na początku/,

I AMD będą drożały niestety, a Inteliki leciały w dół tak było już za czasów 350MHz i tak pewnie bedzie teraz...

Simmek
06-03-07, 10:54
Fachowce mi radza zeby czekac do wakacji- rewolucja jakas sie szykuje :10:
2.im wieksza sprzedaz tym nizsze ceny- zdaje mi sie ze tak to działa teraz...

Jaka ??? od dwóch lat 3.2 giga nie śmigają, tak zrobią 128 z czterema rdzeniami :104: :104: :104:

Tylko po chuj jak microsoft dopiero co wydał viste niemazaco